Sexbomba od vedle (2004)

70 % - Český distribuční název podsouvá nepříjemný pocit, že se bude jednat o další trapný kousek pubescentního typu, kde tělesné tekutiny čvachtají jako holiny v čerstvoučkém blátě. Naštěstí to tak není, film je poměrně inteligentní a rozhodně patří spíš do rodiny "40 let panic" než k "American Pie". Docela mě to překvapilo, byť nijaká extrémní bomba to není.

Bratři (2004)

O level vyšší kvalita než o pět let mladší remake z americké dílny. Solidní kus filmu se zajímavým příběhem, dobrými herci a celkově slušným kinematrografickým zpracováním. Má to svou hloubku a emoci.

Bratři (2009)

Jak už to tak bývá, remake málokdy předčí originál. I v tomto případě platí, že remake nacpaný blyštivými hollywoodskými hvězdami není lepší než původní Brødre s neznámými tvářemi. Je to více sentimentální, americké, uhlazené, rozhodně mě to nedostalo tak jako Brødre. A U2 song Winter na závěr je tady také v horší verzi, než v jaké se objevil v Corbijnově Linearu...

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

90 % - Na to, že se jedná o pilot seriálu, je to magnificentní opus, hodný áčkového celovečeráku. Dokonale mě navnadil k tomu, abych usledoval celý seriál.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

99,99999 % - Dokonalost sama. Hltal jsem každý nový díl. Jediná výtka ke scenáristům za Starbuck - její tajemná postava byla tak hezky rozehraná a tak lacině zahozená na konci... aspoň naznačit to chtělo! Ale fakt je ten, že jsem o tom pak přemýšlel asi dva týdny :)

Melinda a Melinda (2004)

60 % - Z Allenova období po roce 2000 považuju tenhle kus za slabší (čili ze skupiny Cokoliv, Vicky Cristina nebo Sólokapr), moc mě nebavil, protože dějové linky nebyly pořádně rozvinuté. Radha Mitchell OK, ale dvojrole tohoto tyopu není žádnou novinkou.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

95 % - Pro mě osobně asi nejlepší film ze série. Finále na hřbitově nemá chybu (vizuální atmosféra, z níž doslova mrazí).

Me la debes (2001)

100 % - Náhodou jsem objevil v bonusech DVD Y tu mamá también a konstatuju, že to je skrytý diamant :) To, co Carlos Cuarón dokázal na ploše deseti minut, nedokážou jiné komedie v desetinásobném čase. Výživný je tady každý záběr od chvíle, kdy manželka otevře šatník... :)