Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

na úvod: Som fanúšikom predlohy a hodnotenie som tentoraz nemusel nadhodnocovať. Priznám sa, že záverečná časť knižnej série nie je mojou najobľubenejšiou. Naopak. Je dobojované, môj obľúbenec Jacob zostal na ocot, Victoria porazená a všetci šťastní. Dokonca je aj najnudnejšia, lebo prvú polovicu knihy sa nedeje nič len svadba, sex, tehotenstvo a pôrod. Čudoval som sa ako chcú toto roztiahnúť na dve hodiny. No po prvých recenziách môj skepticizmus ustúpil a zistil som, že niekde sa musel stať zázrak. A stal sa. Síce hneď na úvod pokazili Jacobov útek, ktorý patril na koniec predošlého filmu, tak ako to bolo aj v predlohe a tento film mali začať lepením plagátov. Videli ste tohto chlapca? Takto to vyznelo skôr do stratena a v podstate zbytočne. Zato mnou obávaná nudná svadba, bola vyšperkovaná skvelými vtípkami od mojich obľúbených postáv ( Cullenovci okrem Eda, Bellini rodičia a spolužiaci). Aj honeymoon časť bola príjemne znesiteľná hlavne kvôli podareným vtípkom. No a napokon všetko čo sa odohralo v druhej polovici vrátane skvelého krvavého finále bolo WOW. Výborné natočené gradované a jediné čo zamrzí je všadeprítomná otravná cenzúra. Najlepšía časť filmovej Ságy!

Twilight sága: Zatmění (2010)

na úvod: som fanúšikom predlohy a hodnotenie je mierne nadhodnotené aby vyvážilo haterské odpady. Eclipse je v rámci série môj najobľúbenejší diel - teda knižne. Perfektné špičkovanie medzi Edwardom a Jacobom a hrozba v podobe novorodených upírov vedených Victoriou bolo to na čo som sa tešil najviac. David Slade ponechal blockbusterovský feeling ale potemnil, čo urobil dobre. Už tradične som sa mohol spoľahnúť na skvelý humor, ktorého strojcami sú obľúbené vedľajšie postavy (Cullenovci okrem Eda, Bellini rodičia a spolužiaci či vlkodlačia partička) Edward konečne mohol robiť trochu viac ako len trpieť a hoci Pattinsona stále považujem za najväčší kastingový omyl, dal sa občas zniesť. Jacob ešte viac dozrel a som rád že sa podarilo vystihnúť to ako využíva to, že Edo Bellu minule opustil a ona medzitým priľnula k nemu. Záverečný fajt bol pôsobivý a ani výmena herečky v úlohe Viktorie neurazila. Opäť teda podotýkam, že na 99% sa jedná o film určený pre fanúšikov predlohy a ostatným vstup zakázaný!

Pretty/Handsome (2008) (TV film)

Napriek tomu, že sa jedná o jasnú päťhviezdičkovú drámu, som si tu jednu schoval pre prípad, že by nikedy niekdo chcel tento seriál oživiť. Zaslúžil by si to, aj keď na 99% sa nedočká. No nič, ak chcete plné hodnotenie, ja chcem viac častí, a teraz čakám, kým niekto povie: Challenge Accepted!

Americká krása (1999)

Film ma zastihol na strednej škole, rozhodne nie obdobie, pre také filmy. Aspoň som si to vtedy myslel. Keď som si ho ale napokon pozrel, očaril ma. Či už magická hudba Thomasa Newmana, príjemná réžia Sama Mendesa, strhujúce výkony hercov starých i mladých a výborný príbeh muža, ktorý sa rozhodol žiť, aby vzápätí zomrel. Alan Ball pozná ľudí a medziľudské vzťahy excelentne.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Moze byt druha seria este lepsia ako prva? Zatial to tak vyzera ze moze. Tie najlepsie komedie ake v televizii uvidite. Spolu s Mama Ozen ma, branicotrhace roka!

Hledá se Nemo (2003)

Nemo je najlepšia a najvtipnejšia Pixarovka. Podmorský svet skrýva toľko skvelých možností a charaktery rybiek sú tak variabilné, že človeku až ostáva rozum stáť. Samozrejme veľkou devízou je výborny humor a skvelé hlášky. Oceán či akvárium je ale plný tých najroztodivnejších stvorení, ktoré budete zbožňovať a oni vás odmenia skvelou zábavou.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Som na veľkých pochybách, aké hodnotenie dať. Scény medzi Ryanom Goslingom a Emmou Stone sú výborné, tiež "záhradný dýchanek" ma riadne rozosmial, a aj učiteľka Marisi Tomei. Ale koniec bol príliš nastavený, celé to bolo moc dlhé a Steve Carell ma vôbec nebavil. Takže dávam tri, aj keď za priaznivejších okolností by to boli štyri.

Zajatci předměstí (2011) (seriál)

Po 2 broke girls ďalšie príjemné prekvapenie medzi novými sitkomami. Síce nedosahuje takej kadencie vtipov a ani celkovej vtipnosti, ale je to milé vtipné prijemné so skvelou hlavnou hrdinkou a výbornými vedľajšími hercami ako Alan Tudyk, a bývale SNL hviezdy Ana Gasteyer a Chris Parnell