Betonová zahrada (1993)

Občas sugestívnejšie a morbídnejšie ako samotná predloha, Julie bola ešte lepšia ako v knihe, pôsobila až veľmi magicky. Nesedela mi akurát zmena Derekovho pozadia (vek a "zamestanie"). Jeho motivácie mi prišli s takým pozadím menej uveriteľnejšie. Zato rozvitie niektorých tém som uvítal. Atmosféra bola pohlcujúco depresívna.

Savannah (1996) (seriál)

prvá hviezda je za Jamie Luner, a jej postavu Payton a druhá za Dagmar Bajnokovú, ktorá ju dabovala (tá ma u mňa hviezdu navyše doživotne istú)

Peklo (2005)

Výborný film, ktorý ma síce nestrhol až tak veľmi ako Nebo, a zo začiatku som sa v ňom trochu strácal, ale herečky (aj herci) boli skvelé, postavy takmer tragické a záver mrazivý a prekvapivý.

Videostop (1985) (pořad)

pred mnohymi rokmi v taborovej verzii tejto sutazi som zotrel svojich dvoch superov. Uhadol som 9 z 10tich filmov a este aj doplnujuce otazky. :) Filmovy maniak sa nezaprie :)

Eso (1994) (pořad)

Tereza! Tereza! Tereza! Za jej dob sa jednalo o najlepsiu hitparadu v Cesku aj na Slovensku. Odvtedy sa jej ani jedna nepriblizila.

Nebe (2002)

Toto bol nadherny film. Ten zaciatok, vypocuvanie a zaver. Len som nemo sledoval ten krasny pribeh. Cate Blanchet bola uplne uveritelna. Jedna z jej najlepsich roli. A poprvy raz sa mi zdal Giovanni Ribisi v pohode.

Stmívání (2008)

Na úvod: Som fanúšikom predlohy. Áno nie je to najkvalitnejšie čítanie, ale mohol by som vymenovať XY dôvodov, pre ktoré sa mi tieto knihy páčia. A hodnotenie je môžno nadstavené, ale to aj z dôvodu aby vyvážilo haterské odpady. Moje milované postavy (hlavne Cullenovci, okrem Edwarda, Bellina rodina a jej spolužiaci) ožili na filmovom plátne a ich predstavitelom sa podarilo zahrať ich charaktery presne v súlade s predlohou a ešte vylepšiť. Skvelý pesničkový soundtrack ale aj ten inštrumentálny spolu s kamerou a réžiou dotvárajú príjemný indie nádych filmu. Ten sám ma dve chyby. Poprvé Edward. To čo znesie plátno už rozpohybované obrázky nie. Večne ztrýznená postava, ktorá nemá čo hrať mala zostať len na papieri. Trojrozmernému Edwardovi, mali dodať niečo viac. A veľmi rád by som im odpustil aj zmenu oproti predlohe. Podruhé, predstaviteľ Edwarda. Je odpudivý a aj to málo čo má hrať nehrá presvedčivo. Občas má svetlé momenty, ale je ich veľmi málo. Zhrnutie: Cathrine Hardwicke natočila výborný film pre fanúšikov predlohy. Ostatným (až na výnimky) vstup zakázaný!

Speed Racer (2008)

Je to farebné, úchvatné, farebné, dychberúce, farebné, progresívne, farebné, rodinné, farebné, milé, farebné, naivné, farebné, zbesilé... už som spomínal, že je to farebné?

To (1990) (TV film)

Nepoznám nikoho z mojej generácie '85, koho by tento film v detstve nepoznačil absolútnym strachom a nenávisťou ku klaunom.