Imaginární lásky (2010)

Jeden z najpravdickejších filmov o láske. Ja sám som sa v podobnej situácii ocitol neraz a práve preto, si trúfam povedať, že film musel byť dosť autobiografický.

Blade Runner (1982)

Stačilo máličko, aby bol film dokonalý, preto trochu zamrzí, že zastali tesne pred cieľom a nešli viac do hĺbky. V celku ale úžasné dielo s filozofickým presahom. (Videná Final Director's Cut 2007)

Sucker Punch (2011)

Vôbec nie také zlé, ako som sa obával po prvých kritikách. Naopak, presne to čo som očakával som aj dostal. Výborné akčné scény, sympatické herečky a namakaný soundtrack. Spolu so snahou viac vrstiev sa mi to veľmi páčilo.

Relic (1997)

Bez Pendergasta to ani lepsie byt nemohlo.

Batman vs. Red Hood (2010)

Výborné, ešte keby to tak nafilmoval Nolan, bolo by to dokonalé. PS: Čo sa stalo s RedHoodom?

Teorie velkého třesku (2007) (seriál) odpad!

Ja Vás skrátka nedokážem vystáť. Ste nesympatickí, otravní, nudní, a aj ta holka pri vás vyzerá ako skřet.

Králova řeč (2010)

Na jednej strane výborné no na druhej to vo mne vôbec nič nezanechalo a veľmi rýchlo vyprchá a upadne do zabudnutia.

Hříšníci (2011) (seriál)

Chcel som hodnotit az po konci prvej serie, ale uz to nevydrzim. Od prvej casti genialny, vtipny a uleteny serial. Sympaticke a blaznive postavy na cele s Frankom. Parada. Chcem viac. Joan Cusack si zasluzi Emmy aj Zlatý Glóbus. 1. Séria - 90 % - Výborný rozbeh 2. Séria - 80 % - Trošku mierny pokles, ale iba subjektívne, kvôli niektorým linkám a príliš dark zvrhlostiam 3. Séria - 90 % - A sme opäť pri feelingu z prvej série. Humor aj dráma poctivo vyvážené a oboje skvelé. 4. Séria - 95 % - Zatiaľ najviac "dark" séria, hlavne kvôli dejovej linke Fiony a Franka. Ale stále ju obkopuje kopec humoru. 5. Séria - 100 % - Tak toto je dokonalosť. Po predchádzajúcej temnej sérii prišlo potrebné odľahčenie a veruže skvelé. Humor úplne na vrchole a dramatických liniek je menej o to sú, ale ťažšie a bolestivejšie. I Fucking love you, Gallaghers

Tři pátrači a tajemství strašidelného zámku (2009)

Tak druhy diel je este lepsi ako prvy. Chalani podrastli, herecke schopnosti sa zlepsili, Jupiter je ako jediny z trojice skutocne trojrozmerna postava. Pribeh hoci zasadeny do sucasnosti (co ma mnohe negativa) je vynikajuci a detsky divak ho musi velmi ocenit. Opat musim vyzdvihnut vynikajucu hudbu a odkazy na knihu... Worthington a Rolls Royce, ci Jupiterov stryko s tetou. Snad sa dockame aj dalsich dielov.

T3I: Tři pátrači a Tajemství ostrova kostlivců (2006)

Traja patraci tvorili vyznamnu cast mojho detstva a tento film mi ho velmi pripomenul. Potesilo ma niekolko odkazov na ine pripady troch patracov napr. velmi nenapadne pomrknutie vo forme zajakaveho papagaja. Prijemne africke kulisy a dobra hudba filmu pridavaju, ale traja patraci by si zasluzili lepsie spracovanie.