Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Rozhodně je to zatím nejlepší epizoda 1 série. Geraltova dějová linka hodně povedená, to stejné s Yennefer, paráda. Líbí se mi, jak má seriál svojí vizuální stránku, která jde pěkně rozeznat od ostatních fantasy seriálum. Jen tak dál. :)

Živí mrtví - Kráčej s námi (2020) (epizoda)

Důvod proč je tenhle díl, tak moc dobře hodnocený, je dle mého kvůli poslední 5 minutovce, která........ byla pro fanoušky komiksů nepopsatelná. Ale i tak, v mých očích, byl lepší předchozí díl, a asi za to mohli ty emoce, ale to vem čert, tahle epizoda se povedla excelentně. Negan - po téhle epizodě, ho milujeme ještě víc! Jsem opravdu šťastný, že tvůrci udělali tu stejnou věc jak v komiksu, vlastně když to tak vezmu, to co se stalo, byl můj vysněný sen, a já tvůrcům seriálu za tohle moc děkuji. OBŘÍ PALEC NAHORU! " Dal sis načas ". :0

Živí mrtví - Řemdih (2020) (epizoda)

Díl, který mi připomněl, jak moc tuhle show miluju. Výborně napsané dialogy...... to se tady nějakou dobu nestalo, že celý díl neměl ve větách žádnou vadu. Emocionálně ty dialogy fungovaly na výbornou. Dokonce tak moc, že při scénách kdy Eugene zpívá, a Judith mluví s Darylem, se přiznám, tekly mi slzy štěstím. Boží! No a závěr jak jinak, v tom nejlepším to vypli. Ale to už je klasika u TWD ne. :) P.S. Zapomněl jsem zmínit hudbu, ta se povedla na výbornou, v poslední době se soundtrack hodně zkvalitnil. Jen tak dál.

Dobrý časy (2017)

Špinavý film, který natočili nezávislí filmaři bratři Safdieovi. Hned na úvod si musíme říci, že zajímavě vedou děj filmu, plus k tomu ta rozklepaná kamera, která dost často po většinu stopáže snímá tváře postavy na blízko. Což je zajímavý, a přiznám se, moc se to nevidí vidět takhle natočený film, možná vůbec, ale zas takový expert nejsem abych vše věděl:D . Každopádně Robert Pattinson tady předvádí v té době nejlepší výkon své kariéry ( V roce 2019 podal famózní výkon v artovým snímku Maják). Bohužel jeho postava se chová debilně, a ukazuje se, že pokud jste vystresovaní nebo nejste v klidu, děláte zbrklá a špatná rozhodnutí. Proto mi někdy vadilo jakým směrem se film ubíral v závěru filmu. Je to audiovizuálně zajímavý, tempo filmu je intenzivní, a tvůrci sázejí na tu špinavost a syrovost, jenže stupidní chování hlavní postavy to ve finále nezachrání. Upřímně jsem si film užil, to je pravda, jen některé věci šli udělat určitě lépe. Hodnocení 3,5*. Možná se moje hodnocení zvedne na 4* časem, přeci jen je to solidní filmeček. :)

Oni (2008)

Film na základě podle skutečných událostí. Vždycky když se tohle objeví na začátku filmu, vnímám to dění trochu jinak. Až na to, že se neví jaké brutality se děli ten večer. Z toho důvodu se tvůrci mohli vyblbnout všelijakýma nápady. A já se musím přiznat, film mi sednul. Problém jsem měl s koncem filmu, který podle mě nebyl uspokojivý, dále chování útočníků. Chovali se zvláštně, až jsem si říkal, že by se takhle nechovali. Co se týče režie, kamery, a atmosféře, je film zvládnutý dobře. Bohužel některé pasáže jsou předvídatelné, a pokaždé když jsem se trefil, tak jsem se zasmál tomu, jak je průhledný tenhle film. Největší potlesk dávám za masky útočníků, především tomu chlapovi s tou bílou maskou, ten se povedl jako kráva, a pokaždé když byl na scéně, ta maska mi nedělala dobře. Plus i ty holky byli dobře děsivý. Na večer je to solidní filmeček, který ve vás vyvolá pocit strachu, a budete přemýšlet, jestli jste zamknuli dveře a jestli sousedi neodjeli, aby jste náhodou neměli špatný pocit z toho, že jste v okolí sami. Slabší 4 hvězdy, i když je pravda, že bych měl jít na 3, ale díky mé dobré duši dám ty 4, ale s odřenýma ušima. :)

Volejte Saulovi - Změna (2016) (epizoda)

SG was here. Za mě hrozně fajn úvod do 2 řady. Pokračuje se přesně tam, kde 1 série skončila, jako by tohle byl 11 díl 1 série, super. Bob si užívá každou scénu, hrozně mě baví. Jen tak dál :)

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Jak žil Saul Goodman před události seriálu Breaking Bad? Myslím, že spin-off Better Call Saul je důstojný navázání na nejlepší seriál ever - Breaking Bad! Rukopis Vince Gilligana jde cítit, a proto se Better Call Saul může pyšnit kvalitním scénářem. Bob Odenkirk dokazuje, že dokáže utáhnout vlastní seriál, a jeho postava je jedna z mála ze seriálu Breaking Bad, která si zaslouží vlastní show. Takže, jestli máte rádi Breaking Bad, určitě nebudete zklamáni tímto dílem. Já jsem spoko. :)

Volejte Saulovi - Marco (2015) (epizoda)

Skvělé zakončení 1 série. Celá ta část s Marcem a Jimmym, byla výborná. " Ty nejsi Kevin Costner! " - na tuhle část bych se mohl dívat často, a určitě by mě to neomrzelo. Jinak se mi líbí, že se v závěru děj posunul dál, a já se těším na další řadu. Better Call Saul je sice o level slabší než Breaking Bad, ale je to opravdu kvalitní seriál. :)

Živí mrtví - Na stopě (2020) (epizoda)

Parádní díl, který střídá akci a napětí. Po předchozích slabších dílech, tu máme to pravý TWD! Beta a její část byla neskutečně napínavá. Daryl a Alfa...... prostě lahoda. Jediný co se mi nelíbilo, byla ta béčková kamera.... jinak hodně dobrý. Druhá polovina 10 řady je pěkně rozjetá, jen tak dál. :)