Neviditelný (2020)

Leigh Whannell se po skvělém Upgradu vrátil do starých vod. Horor, i když co si budem povídat, horor to tak moc není. Ano má to dobrou atmosféru, ale rozhodně nebudete tak napjatí a zavírat si oči, to zrovna ne. Whannell spíše šokuje zvraty, které se od takového tvůrce, který stojí za vznikem série Saw, daly čekat, to bez debat. A musím se přiznat, skoro všechny fungují, až na tu poslední. U té jsem měl pocit, že Whannell tlačí na ty zvraty v závěru až moc. Pojďme si říci něco k hercům, neboli herečce. Elisabeth Moss je přímo úchvatná. Nad jejím výkonem stojí totiž celý film. Ve většině scén je sama mezi čtyřmi zdi, a její přesvědčivý výkon, mě nechal v závěru chladným. Film má na svůj rozpočet skvělé efekty, akční scény vypadají velmi dobře. Po technické stránce není co vytknout, Whannell kamerou dělá stejné manévry jako v případě Upgradu, kde to fungovalo naprosto excelentně. Neviditelný je solidní filmeček, na který jsem se těšil, a ve finále jsem opravdu spokojený. Takže Universale, v tomhle pokračuj, dělej sólový film s monstry jako je Drákula, Frankenstein a další, jako nízkorozpočtový filmy a zároveň na nich vyděláš... lepší než kdyby jste dělali ten Dark Universe, který už je dávno v tahu. Moje hodnocení? Slabší 4* ( spíše 3,5 ), kvůli těm nelogickým momentům, a že se z tohohle dalo vytěžit víc. Je to ale solidní film, který mě bavil. : )

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Scénář slábne, a já si říkám, s čím tvůrci přijdou v závěru 1 série. Geraltova linka mě rozesmála. To jak se dostal z vězení, a následně se potuloval po hradu mi připadalo chabé. Každopádně 1 série ke konci ztrácí dech, proto si přeju v závěrečné epizodě nějaké grády a lepší zacházení s Geraltem.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Celá část s drakem mi přišla k smíchu. V první epizodě jsme dostaly úžasný souboje na které se dá dívat znova, znova a znova. Bohužel v dalších dílech je to slabota. Dějová linka s Ciri mi přišla nějak divně prostřihnutá, mohlo to být lepší. No nevím, ale mě tohle přišla jako nejslabší část 1 série. :(

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Geralt a Marigold mě pěkně baví. Linka s Yennefer byla zajímavá. S Ciri to začíná být komplikované, jsem zvědav jak to dopadne. Seriál Witcher si krade celou mojí pozornost. :)

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

K některým momentům bych měl nějaký výtky, i tak se jedná o povedený díl, který je od začátku do konce zajímavý. Dějová linka Yennefer mi přišla promarněná, tvůrci si s tím mohli pohrát víc. Zato Geralt nezklamal. Henry Cavill je u mě čím dál tím víc oblíbenější, a jeho "fuck" a "hmm" mě nikdy neomrzí. Witcher mě baví, tak doufám, že to tak bude pokračovat. :)

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Rozhodně je to zatím nejlepší epizoda 1 série. Geraltova dějová linka hodně povedená, to stejné s Yennefer, paráda. Líbí se mi, jak má seriál svojí vizuální stránku, která jde pěkně rozeznat od ostatních fantasy seriálum. Jen tak dál. :)

Živí mrtví - Kráčej s námi (2020) (epizoda)

Důvod proč je tenhle díl, tak moc dobře hodnocený, je dle mého kvůli poslední 5 minutovce, která........ byla pro fanoušky komiksů nepopsatelná. Ale i tak, v mých očích, byl lepší předchozí díl, a asi za to mohli ty emoce, ale to vem čert, tahle epizoda se povedla excelentně. Negan - po téhle epizodě, ho milujeme ještě víc! Jsem opravdu šťastný, že tvůrci udělali tu stejnou věc jak v komiksu, vlastně když to tak vezmu, to co se stalo, byl můj vysněný sen, a já tvůrcům seriálu za tohle moc děkuji. OBŘÍ PALEC NAHORU! " Dal sis načas ". :0

Živí mrtví - Řemdih (2020) (epizoda)

Díl, který mi připomněl, jak moc tuhle show miluju. Výborně napsané dialogy...... to se tady nějakou dobu nestalo, že celý díl neměl ve větách žádnou vadu. Emocionálně ty dialogy fungovaly na výbornou. Dokonce tak moc, že při scénách kdy Eugene zpívá, a Judith mluví s Darylem, se přiznám, tekly mi slzy štěstím. Boží! No a závěr jak jinak, v tom nejlepším to vypli. Ale to už je klasika u TWD ne. :) P.S. Zapomněl jsem zmínit hudbu, ta se povedla na výbornou, v poslední době se soundtrack hodně zkvalitnil. Jen tak dál.

Dobrý časy (2017)

Špinavý film, který natočili nezávislí filmaři bratři Safdieovi. Hned na úvod si musíme říci, že zajímavě vedou děj filmu, plus k tomu ta rozklepaná kamera, která dost často po většinu stopáže snímá tváře postavy na blízko. Což je zajímavý, a přiznám se, moc se to nevidí vidět takhle natočený film, možná vůbec, ale zas takový expert nejsem abych vše věděl:D . Každopádně Robert Pattinson tady předvádí v té době nejlepší výkon své kariéry ( V roce 2019 podal famózní výkon v artovým snímku Maják). Bohužel jeho postava se chová debilně, a ukazuje se, že pokud jste vystresovaní nebo nejste v klidu, děláte zbrklá a špatná rozhodnutí. Proto mi někdy vadilo jakým směrem se film ubíral v závěru filmu. Je to audiovizuálně zajímavý, tempo filmu je intenzivní, a tvůrci sázejí na tu špinavost a syrovost, jenže stupidní chování hlavní postavy to ve finále nezachrání. Upřímně jsem si film užil, to je pravda, jen některé věci šli udělat určitě lépe. Hodnocení 3,5*. Možná se moje hodnocení zvedne na 4* časem, přeci jen je to solidní filmeček. :)

Oni (2008)

Film na základě podle skutečných událostí. Vždycky když se tohle objeví na začátku filmu, vnímám to dění trochu jinak. Až na to, že se neví jaké brutality se děli ten večer. Z toho důvodu se tvůrci mohli vyblbnout všelijakýma nápady. A já se musím přiznat, film mi sednul. Problém jsem měl s koncem filmu, který podle mě nebyl uspokojivý, dále chování útočníků. Chovali se zvláštně, až jsem si říkal, že by se takhle nechovali. Co se týče režie, kamery, a atmosféře, je film zvládnutý dobře. Bohužel některé pasáže jsou předvídatelné, a pokaždé když jsem se trefil, tak jsem se zasmál tomu, jak je průhledný tenhle film. Největší potlesk dávám za masky útočníků, především tomu chlapovi s tou bílou maskou, ten se povedl jako kráva, a pokaždé když byl na scéně, ta maska mi nedělala dobře. Plus i ty holky byli dobře děsivý. Na večer je to solidní filmeček, který ve vás vyvolá pocit strachu, a budete přemýšlet, jestli jste zamknuli dveře a jestli sousedi neodjeli, aby jste náhodou neměli špatný pocit z toho, že jste v okolí sami. Slabší 4 hvězdy, i když je pravda, že bych měl jít na 3, ale díky mé dobré duši dám ty 4, ale s odřenýma ušima. :)