Athena (2022)

Tento film je pozitívnym prekvapením ako jeden z mála filmov v katalógu Netflixu. Aj keď technické vlastnosti prevažujú nad scenárom, vôbec mi to nevadilo. Opakované používanie detailov a dlhých záberov, ktoré sprevádzajú postavy počas udalostí, nám umožňuje skutočne cítiť zmätok v reálnom čase. Musím pochváliť kameru, réžiu a výpravu, ktorá je úchvatná. 7,5/10

Spoutej mě! (1989)

Tento film je veľmi zábavný. Je to často veľmi vtipné, občas veľmi sexy a viac než trochu nemorálne. Victoria Abril a Antonia Banderas sú ako Marina a Ricky naozaj presvedčivý svojich úlohách, aj vďaka čomu je ľahké uveriť v dosť odlišný vzťah ich postáv. Zavčasu sa stratí pocit ohrozenia, keď Ricky unesie a ohrozuje Marinu, a to najmä rôznymi vtipnými prvkami, ako je potreba dostať lieky na bolesť zubov a Rickyho prevleky v niekoľkých scénach. Spôsob, akým je príbeh natočený, pripomína skôr romantickú komédiu než čokoľvek hrozivé. Film má veľa pestrých farieb a vzdušný byt viac umocňujú pocit bezpečia. Niekomu sa môže zdať koniec dosť urážlivý, no ak film neberiete príliš vážne, je ľahké ho prijať a vychutnať si ho. 8/10

Vzhůru do oblak (2009)

Prvých 10 minút animáku je dychberúca dokonalosť. A posledných 80 minút je krásne, premyslené a áno, povznášajúce dobrodružstvo. Celkovo je tento animák tak blízko dokonalosti, ako sa animovaný film môže dostať. Má zmes emócií, je zábavný a smutný, keď to treba a postavy sú dokonalé. 8,5/10

Pomsta na druhou (2022)

Ak hľadáte typický tínedžerský film prešpikovaný klišé a stereotypmi, neprestávajte listovať v zozname na Netflixe. Táto odvážna temná komédia vzdáva hold stredoškolským filmom z 90. rokov, ktoré poznáte a máte radi, a robí to s uspokojivým výsledkom, a to aj vďaka skvelému mixu hudby z 90.rokov. Áno, boli chvíle, keď som prevracal očami a myslel som si, že je to celé hlúpe, ale potom sa to uberalo novým smerom, vďaka ktorému bol film stále zaujímavý. Škoda, len odfláknutého konca, ktorý bol predvídateľný. Možno by to chcelo odvážnejší koniec (temnejší). 6/10

Jeremiah Johnson (1972)

Niektorých divákov môže odradiť nedostatok priamočiareho deja, epizodické scény a opakujúci sa charakter filmu alebo dlhé úseky ticha, no práve z týchto vecí si film berie svoju silu. JJ si príde na svoje v tých malých chvíľach ticha, v Johnsonových tichých stretnutiach s indiánmi, v nemilosrdných pustinách skalnatých hôr, ktoré tak dobre odrážajú psychológiu postáv blúdiacich v ich tieni, v jemných, srdečných interakciách, ktoré Johnson má. Napríklad s indiánkou, ktorú považoval za manželku, a chlapcom ktorý nerozprával, ktorého považoval za syna. Počas celého filmu sa medzi touto zvláštnou rodinou nevysloví takmer ani slovo, no spôsob, akým sa učia prekonávať bariéry, ktoré ich oddeľujú, je krásny dojemný pohľad. 8/10

Inherent Vice (2014)

PTA je jedným z najtalentovanejších režisérov súčasnosti, ak nie všetkých čias. Bohužiaľ, ,,Skrytá vada"je jediný jeho film, ktorému jednoducho nerozumiem. Alebo skôr nechápem, prečo si on a iní ľudia myslia, že je to dobrý príbeh. Chápem, že ide o ľúbostný list minulej ére, ktorý slúži aj ako noir paródia s bláznivými postavami. Nerozumiem tomu, prečo tento spôsob rozprávania príbehu získal taký ohlas.,,Vtedy v Hollywoode" je skvelým príkladom filmu s malým dejom, ktorý sa opiera o silu postáv a dokáže vyvolať pocity nostalgie za dobou, ktorú som nikdy nezažil. ,,Skrytá vada" to nedokáže a jej postavy, hoci niekedy sú zábavné, sa stávajú skľučujúcimi, pretože dialógy a situácie sú čoraz záhadnejšie. Nakoniec, vtipy jednoducho nie sú vtipné. Až na pár krátkych scén, pri ktorých som sa zabavil mi to prišlo smiešne. 6/10

Omámení a zmatení (1993)

Je radosť pozerať na tento film, bez ohľadu na váš vek. Pretože vás úspešne vráti do stredoškolských rokov so všetkými jeho radosťami a agóniami. 8,5/10

Vyšehrad: Fylm (2022)

Hodnotiť ,,Vyšehrad: Film" je ošemetne. Humor tu nemá žiadne medze. Hlavný hrdina neustále požíva drogy, užíva si s prostitútkami a uráža všetkých okolo seba. Taký druh humoru pravdepodobne nezkúsnu všetci. Ale za tým všetkým je tu veľmi dobrá satira ako to funguje mimo futbalových ihrísk. 6/10

Top Gun: Maverick (2022)

,,Top Gun: Maverick" je vzácne pokračovanie, ktoré je nielen lepšie ako originál, ale retroaktívne robí príbeh hlbším. Postavy sú skvelé, ale lietajúce scény sú to, čo robí tento film úžasným. 9/10

Žhářka (2022)

Film pôsobí lacným dojmom, vyzerá škaredo, nudne a je zbytočne pomaly. Nedarí sa mu ani v žiadnom žánri, ako horor zlyháva a aj ako superhrdinský film. 4/10