Žraloci v Paříži (2024)

Pravdepodobne je lepšie sledovať film o rádioaktívnom hadovi alebo krokodílovi s množstvom penisov, pretože aspoň by ste vedeli, že takýto film by nebol nikdy braný vážne. O tomto filme môžete povedať, že mal slušný rozpočet, ale to je asi jediná slušná vec na filme. Osvetlenie je dobré, herecké výkony sú prinajmenšom bečkové, scenár je hrozný a výsledok je len čistý chaos. 2/10

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Historické a šermujuce filmy v súčasnosti určite nie sú najhorúcejším trendom. To však neznamená, že žáner nie je príťažlivý a už vôbec nie táto kvalitná produkcia. Vysoký rozpočet, patrične fantastická výprava, autentický vzhľad, charizmatickí herci naladení na hranie, svižná produkcia a humor na správnom mieste – všetky ingrediencie sú tu správne namiešané. Interpretácia románu je veľmi nezávislá, čo je určite správny prístup vzhľadom na množstvo už dostupných filmových spracovaní. Špinavý vzhľad filmu dáva príťažlivosť. Výčitku mám iba k slabým dialógom, ale film to nahrádza skvelou akciou. 7/10

Creed III (2023)

Prvá polovica ,,Creed III" bola slušná a počiatočná premisa kamaráta z detstva otvorila príbehu niekoľko zaujímavých možností. Interakcia hlavných postáv ma veľmi bavila, ale okolo polovice cesty sa bohužiaľ začali v príbehu objavovať trhliny. Uhol kamaráta z detstva jednoducho nebol použitý presvedčivým spôsobom. Veci jednoducho zostupujú do série trochu nerealistických a takmer klišé interakcií medzi hlavnými postavami. Príbeh akosi upadá do priemernosti. 6,5/10

Válka policajtů (2024)

Dej sa dá popísať jednou vetou: Osamelý policajt sa šikovne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia na začiatku 90. rokov. Film má výbornú atmosféru s pekným vizuálom a výbornými hereckými výkonmi. Škoda len, že film má na konci veľa divokých zvratov. Ale stále je to výborná štýlová gangsterka. Ani sa mi nechce veriť, že tento film natočili Slovensko- Česká produkcia. Príjemné ma film prekvapil. 7,5/10

Saw X (2023)

Vážne, všetko, čo chcem, je skutočný koniec celej série, chcel som vidieť veľký súboj učeníkov s napodobiteľmi so zapojenými detektívmi ale nič také sa nestalo. Producenti sa nám len smejú do tváre a hovoria, že budú dojiť túto franšízu, kým sa dá. Asi si myslia, že je to zábavné a jediné, čo chceme, je sadizmus a dementný príbeh. 3/10

Funny Games (1997)

Videl som americký remake ,,Funny Games" pred originálom, jednoducho preto, že jeho upútavka s ironickým nádychom ma mimoriadne zaujala. Je pravda, že je to v rozpore s mojím obvyklým procesom, ale nemohol som si pomôcť. Ku koncu ma ohromila drzosť scenáristu a režiséra Michaela Hanekeho v rozprávaní strašidelného príbehu o domovej invázii bez hollywoodskeho pôvabu, humoru a milosrdenstva – originál alebo remake, stále je to jedno z najbláznivejších cvičení aké som videl. 7/10

Přízrak (2017)

Minimalistický, no zároveň dojímavý výkon Caseyho Afflecka pod plachtou prekvapivo pôsobí a vytvára éterickú prítomnosť, ktorá pretrváva dlho po skončení filmu. Premyslený strih filmu, charakterizovaný dlhými zábermi a pomalým tempom, umožňuje divákom ponoriť sa do meditatívnej atmosféry filmu. Jeho sila spočíva v skúmaní času, smrteľnosti a posmrtného života, pričom ponúka jedinečný a introspektívny pohľad na nadprirodzený žáner. Strašidelná partitúra Daniela Harta pridáva filmu na melancholickej kráse a kinematografia, často zarámovaná do štvorcového pomeru strán, dáva pocit izolácie a večnosti. „Prízrak“ je podnetný a pokojne dojímavý zážitok, ktorý nám pripomína, že aj v smrti môže naša prítomnosť vydržať. 7/10

To jsem já, Margaret! (2023)

Ak si chcete oddýchnuť pri tv tak tento film je presne pre vás. Výkon Margaret vynikal spolu s inteligentným písaním. Okamžite som sa vžil do týchto tínedžerských postáv a ich nevinnosti, pričom som sa emocionálne dotýkal dospelých. Margaret siahajúca k Bohu počas celého filmu mala jednoducho príjemný nádych. Hoci sa to príliš nevenuje náboženskému aspektu, celej veci medzi židmi a katolíckymi kresťanmi, rieši to bez kázania. Určite to malo viacero skvelých scén, od veselých až po dojímavé momenty. Fajn film. 6,5/10