• Western

Osudový kruh (1970)

Vynikající kriminálka. Loupež šperků na náměstí Vendome odehrávající se za naprostého ticha vyráží dech.

Byl jsem při tom (1979)

Dávám tři. Ne že by se mi to nelíbilo, ani nejsem z těch co mají vysoká očekávání pokud film má v záhlaví vysoké hodnocení. Tohle prostě není nic výjimečného. Jistě, Peter Sellers hraje dobře, ale spíše v tomto fimu pouze existuje a snaží se vypadat tak podivínsky, aby to vypadalo směšně. Většina rádoby komických situací situací pak vychází z nedorozumění s ostatními postavami, což se po chvíli troch omrzí.

Shalako (1968)

Průměrný western. Akce i kamera jsou slušné, avšak Connery v hlavní roli dostává překvapivě málo prostoru.

Smrtihlav (1998)

Sice to nemá na své tématické předchůdce Brazil a zvláště Blade Runnera, ale i ten pokus natočit sci-fi co to bere spíše intelektuálně, než přes různé triky, je sám o sobě chvályhodný. V kině to mohlo být fakt pěkné.

Zjizvená tvář (1983)

Ne. Chápu proč je film tak adorovaný černošským obyvatelstvem USA, nicméně to je právě ta smutná skutečnost. Začátek dobrý, pak to jede z kopce a závěrečná přestřelka je už naprosto mimo. Tři hvězdy jsou za výkon Pacina a za solidní zábavu na 170 minut. Ještě že ten pravý příběh mafiána natočil o 7 let později Scorsese.

Křivák (1961)

Solidní westernové drama s výborným Brandem a Maldenem a pro western s nezvyklým zasazením do pobřežní krajiny slunné Kalifornie.

Intimní osvětlení (1965)

V podstatě až na některé drobnosti souhlasím s komentářem uživatele MarekMotor. Jeden z nejlepších českých filmů co jsem viděl.

Bledý jezdec (1985)

Velmi podobné jako Shane, i když trochu temnější.