• Krátkometrážní

Jak se moří revizoři (2018) odpad!

Myslím si, že by mělo ministerstvo kultury vytvořit cenzuru, jaký film kvalitou naplňuje profesionální distribuční film a jaký film je amatérský. V případě, že by tvůrci tento film označili jako amatérský, a takový opravdu je, mohli by ho v nekomerční sféře pouštět na nezávislých festivalech, kde by třeba mohl alespoň trochu uspět, a nedělal by ostudu hercům typu Morávková a Batěk. Pokud je režisérka držitelkou nějakého filmového vzdělání, o čemž pochybuji, měl by jí být titul odebrán. To je jen názor obyčejného diváka, který jen dobře slyší a vidí a snad trochu objektivně myslí. Nedivila bych se, kdyby Eva Toulová spáchala sebevraždu. I když je film jaký je, bylo by mi to líto, ale chápu, co tvůrci a herci asi teď prožívají. Taková ostuda, snad ten film v distribuci někdo zastaví a doufám, že se to nedostane někam do zahraničí. Kdyby byl film označen alespoň jako studenský, dalo by se na něj nahlížet milosrdněji.

Zkáza krásou (2016)

Velmi silný a opravdu FILMOVÝ DOKUMENT!

Psychopompos (2018) (studentský film)

Byla jsem možná už moc unavená, když film (jako poslední) uváděli na festivalu Kraťasy v Pelhřimově. Nepochopila jsem ten děj - respektive byl špatně odvyprávěný, neměl začátek ani konec a nebyl exponován přes žádnou postavu. Taková situační hororová manýra by měla mít alespoň nějakou literární formu. Záběrovat umějí, svítit také, vést herce jakžtakž, nazvučit, podhudbit, ale neumějí vyprávět ti studenti!!!

Napoleon a já (2006)

Tady ten brak jsem kdysi viděla na TV Barrandov. Film není dobrý ani v atmosféře, ani ve vtipu, ani ve scénáři, ani v režii. Půl hvězdy dávám za hudbu, a druhou půlku za Daniela, který jako herec nikdy nezklame a i výrazně nekvalitní film, až nepochopitelně nudný film dokáže přece jen udržet na hranici koukatelnosti!

Krásný únik (2017)

Velmi krásný film, který do kin diváky asi moc nedostane. Skvělý scénář i herecké výkony. Nebála bych se film zkrátit, nebo přidat na tempu, hodina a třičtvrtě děje by se dala odvyprávět v 90, minutách, občas jsem čekala na další zvrat, mohl by přijít vždy o něco dřív. Hořkost filmu, ale i úsměvnost vytvářejí postavy, které byly skutečně dobře propracovány!

Masakr na Švédských šancích (2000) (TV film)

Kvalitní dílo a věřím, že velice pravdivé. Autentické svědectví je vždycky lepší, než jakékoliv teorie.

Osudový zvrat (2018) (TV film)

Fajn publicistika, ale myslím, že by těmto pánům měl být darován větší prostor a ne jen takováhle (i když celkem pěkná) reportáž. Některá svědectví byla velmi milá, ale chybělo mi tam větší emotivnější, nebo dramatičtější sdělení a ne jen vzpomínání, které zabírá ruční kamera a pak si na závěr všichni staříci nasadí čepici. Více akce, méně slov! Příliš skromné dílko, v podstatě průměr soudobé dokumentaristiky.