Chrysopras

Chrysopras

Pan Chrysopras

okres Praha

27 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Christopher Nolan

  Styl tohohle chlápka mi naprosto sedí. Už Mementem mě úplně rozsekal a tenhle dojem se mu zatim "nepovedlo" další tvorbou rozbít. Jen tak dál!

 • foto

  Darren Aronofsky

  Geniální človíček jehož filmy mě fascinujou. Ani jeden mě zatim nezklamal! Čeká ho doufám ještě hodně super námětů, akorát mám obavy, aby ho hollywoodská mašinérie nesemlela příliš k obrazu svému. Momentálně se těšim maximálně na Wrestlera... ted už teda na Black Swan :-)

 • foto

  František Vláčil

  Výtvarný kouzelník pohyblivých obrázků. Nesmazatelně zapsaný do historie naší kinematografie. Jen si vždycky kladu otázku jestli byl tak geniální alkoholu navzdory nebo naopak z jeho vlivu těžil...

 • foto

  Terrence Malick

  Poeta a lyrik filmového plátna, který rozděluje filmovou obec diváckou na oddané "hltače" jeho obrazů a odmítače jeho nafouknuté a vyumělkované nudy. Rozhodně mu ale nikdo nemůže předhazovat zaměření na komerci apod. Prostě točí co chce on a nijak se neomezuje v čase věnovanému svým dílům :-). Mistr pomalého meditativního stylu.

 • foto

  Alejandro González Iñárritu

  Zřejmě milovník puzzle :-) Moje soukromá hitparáda vypadá takhle: 1. 21 grams 2. Amores Perros a 3. Babel. A když tady koukám na spolupráci s Bardemem, už teď slintám!

 • foto

  Andrej Tarkovskij

  Režisér ke kterému nemám odvahu něco sdělovat.

 • foto

  Miloš Forman

  Kladu si otázku, jestli bych ho dal do TOPky, kdybychom já nebo on nebyli Češi. A musim říct, že na 99% by tu své místečko měl i tak. Jeden z mála skutečných gigantů naší kinematografie. Oceňuju třeba to, že takový filmy jako Amadeus nebo Přelet se mi při dalších shlédnutích líbí snad pořád víc a víc. Jediný zklamání přišlo s Goyou, kde svojí vysoko nasazenou laťku podskočil. Snad si závěr skvostné režijní dráhy neušmudlá!

 • foto

  Francis Ford Coppola

  Jeho opusy nemají konkurenci. Kmotry a Apokalypsu v jejich ranku jen těžko někdo překoná...

 • foto

  Clint Eastwood

  Clint zraje jako víno! Jeho režie je precizní. Náměty nejsou žádnej čajíček. Herce si vybírá luxusní a dostává z nich opravdu hodně. Jasně, že od něj nemůžeme čekat nějakou modernu, ale mě to sedí. No a po Changeling se u mě posunul zas o trochu výš. Myslim, že na hereckou dráhu už by měl spíš rezignovat, protože tam už má to nejlepší určitě za sebou ( sem počítám zejména jeho westernové kreace ), ale režijních počinů jen houšť...

 • foto

  Denis Villeneuve

  Jsem dodnes vděčnej, že jsem tohohle borce mohl osobně vidět ve Varech! Přijel s Požáry - velmi silný počin! A k tomu ještě hodně sympatický vystupování :-) Od tý doby se postupně dostal mezi hollywoodskou špičku. Tak snad mu sláva nestoupne moc do hlavy a přidá ještě spoustu skvostů. Nakročeno má parádně...