• Pohádka

John Q. (2002)

*** za průměrný film a 4.* za Mr. Duvalla :-)

Temný rytíř (2008)

Po tý neskutečný masáži médií a skvělym hodnocení jak na csfd, tak imdb, jsem se opravdu těšil a rozhodně nejsem zklamanej. Sice určitě nejde o nejlepší film všech dob a řekl bych, že se bude v čase spíš propadat než naopak, ale kvalita je to obrovská. Děje bylo tolik a v takovym tempu, že si asi zajdu ještě jednou, abych si to víc utřídil. A některý zvraty jsem fakt nečekal. Pokud jde o herce, tak jde bezesporu o první ligu: Caine výtečnej - jeho průpovídky jsou excelentní. Super je, že jsem nemusel koukat na Holmes a Maggie je dost good, Morgan a Oldman velmi slušná práce. Potěšili mě i menší roličky obsazený známejma xichtíkama. Eckhart, to je klasa a jen mě mrzí, že jsem věděl jakej vývoj bude mít jeho postava, protože jinak bych si ho užil ještě víc. Bale má vysokej standard, ale přišlo mi, že nemá tolik prostoru to tady rozbalit jako v Begins ( i vzhledem ke scénáři ) a zvlást závěrečná pasáž ( právě v porovnání k Harvey Dentovi ) mi trochu falírovala, ale nechci spoilovat.... A konečně - HL - musim říct, že zezačátku mi běhal z jeho Jokera mráz po zádech, nelze snad nic vytknout a ty historky s jizvama jsou ... Oscara bych dal zatim jednoznačně ( jen nevim jestli je to hlavní nebo vedlejší role :-)). Každopádně jsem zvědavej na další díl ( jestli se do toho Jokera ještě někdo odváží pustit ) a osobně bych přivítal Hádankáře alias Jima Carreyho, to by byla obstojná konkurence. Takže film bych viděl na **** a za HL je ta 5.*

Bojovník (1997)

Velmi slušnej kousek, zvlášt, když vezmu v úvahu, že JD i režíroval. Vyzdvihnout musim Iggyho - music je velmi dobrá a pro film, kde jsou často delší pasáže beze slova, je to hodně důležitý. Bylo by zajímavý, kdyby se JD chopil zas někdy režie... Třeba Penn nebo Eastwood dokazujou, že se obě profese dají velmi dobře skloubit.

Pravdivé lži (1994)

Překvapivě vtipnej kousek a asi nejlepší věc s Arniem, kterýho jinak opravdu nemusim.

Francouzská spojka (1971)

Tak tuhle klasiku jsem poprvý zhlídnul až na 43. KVIFF a určitě nelituju. Je to hodně povedená krimi s akcí, vtipem a výbornym Hackmanem. A hodně zajímavej je i Fernando Rey.

Fermatův pokoj (2007)

Matematický rozměr filmu byl levnější, o tom žádná, ale celkově mě to bavilo. A pro Španěly mám prostě slabost :-)) (43. KVIFF)

Honeydripper (2007)

Tak jsem konečně viděl nějakou tu celebritu jak přebírá sošku - D. Glover. A poznámka na okraj: z novinářů, fotografů atd. se mi zvedá kufr... ( 43. KVIFF )

Jezero Tahoe (2008)

Ano - dlouhé statické záběry, no name herci, mnoho pauz ( černé obrazovky ) - a přesto mě ten film bavil. Řekl bych, že tenhle film obsahuje vůbec nejvtipnější moment, kterej jsem na 43. KVIFF viděl a samozřejmě ho nebudu prozrazovat. Prostě takový milý, nevtíravý film s několika zajímavými figurkami.