• Pohádka

Jed (1968)

Velmi slušná záležitost. Souhlasim, že první polovina je lepší druhé a člověk se docela pobaví. Perkins má prostě charizma, ale na Psycho to nemá! ( 43. KVIFF )

Nezvaný host (2007)

Velmi dobrý a silný příběh pojednávající tématiku migrace. Vyzdvihnout musím herecké výkony, zvlášt Jenkinse. Ovšem dojem mi zkazil klišovitý konec, kdy jsem trnul hrůzou, že snad přijde ještě svatba. Ale stejně můžu jen doporučit! ( 43. KVIFF )

Hodné kočky (2008) odpad!

Nejslabší věc, co jsem na 43. KVIFF viděl. A musim se pochválit za obrovskou výdrž, že jsem neodešel a neusnul ( ovšem ty co odešli plně chápu a o nic nepřišli ). Film bez děje, kamera ala domácí video, strašný herecký "výkony" - tenhle film bych doporučil jen někomu, koho bych chtěl potrestat. Vidim to jako nějakou snahu tvůrců dělat film západním nezávislým stylem - snad to byl jen šílenej ojedinělej výkřik. Jediná zajímavost byla čínská rockmetalová kapela. Nevermore

Ptačí sezóna (2007)

V karlovarském programu zněl popis filmu velmi lákavě, o to větší asi pak bylo zklamání. Čekal jsem nějaký přesah, propojení, vyústění..., ale nic z toho jsem neobjevil. Nebýt poslední povídky, tak bych snad musel dát odpad. ( 43. KVIFF )

Boogie (2008)

Nějak jsem se nedokázal s hlavnim hrdinou ztotožnit a avizovaná hloubka filmu mi přišla jen velmi slabě načrtnutá. Můj první film na KVIFF v životě a dost velký zklamání... ( 43. KVIFF )

Hodina pravdy - Masakr na střední škole Columbine (2004) (epizoda)

Tak z tohohle mě úplně mrazilo a musim říct, že to u mě vede k určitýmu přehodnocení vztahu k filmům s brutálním násilím - je až úchylný, že se v nich tolik režisérů vyžívá. A zvlást šílený je to u počítačovejch her. Pak to v chorejch mozcích vede k tomu, co se stalo na Columbine. A společnost to víceméně toleruje v neomezenym množství a děcka se tim "baví" už hodně malý. Strašný. A v Americe ještě podpořený tou zbranovou politikou... Z těch nenávistnejch real videí se mi zvedal žaludek. Ale úplně nejšílenější moment pro mě asi byl, jak otec Erica volal na policii a bylo mu jasny, že je v ty střelbě zapletenej. Nevim, být těma rodičema, vědět, co doma roste za ....... a neudělat všechno pro to, abych něčemu takovýmu zabránil, ještě potkávat příbuzný obětí - asi bych se musel zbláznit nebo rovnou následovat svý ratolesti. No a rozum zůstává stát i nad prací policie! Žel se vždycky čeká až na něco takovýho, aby se postupy, zákony apod. změnily. Jediny, co se da vytknout je to, že chybělo právě větší rozebrání těch věcí za tim ( policie, škola, doktoři, rodina ), což by mohlo být velmi poučný. Ovšem to nic na účinku dokumentu nemění. Brrrrrrrrr

Kde je Wally? (1991) (seriál)

Tak tohle byla zajímavá záležitost, skoro jsem na to zapomněl. Jen si vzpominam, ze jsem moc uspesnej nebyl. Dneska by to asi nebylo o moc lepsi :-)

Adelheid (1969)

V první řadě chci zmínit Zdenka Lišku - ty chorály, co jsou ve Vláčilových filmech, z toho mám vždycky husí kůži. Prostě geniální. Z filmu přímo kape těžký úděl doby ( natáčení též probíhalo ve velmi náročných podmínkách, na zdevastovaném zámečku v zimě ). Čepek nese a zdařile unese celý film. Herec s takovým charizmatem už tu asi prostě není. Černá je velmi zvláštní a zajímavá - určitě lepší než uvažovaná Hlaváčová. Atmosféru dokresluje i velmi tmavé pojetí obrazu. Vytknul bych jen vedlejší postavy - Vostrčil mi do toho nesedl vůbec a ožralka Landovský, škoda mluvit. Jen by mě zajímalo, jestli by Vláčil dokázal takové dílo natočit v "nelihovém" opojení... A zvlášt bych tu chtěl dát prostor svému rozhořčení nad tím, že Vláčilovi neumožnili svobodně tvořit. Nebojím se to nazvat zločinem komunismu. Podle E. Černé měl totiž FV připravených několik scénářů. V tomhle období byl totiž evidentně na tvůrčím vrcholu a soudruzi ho "zabili". Zcela jistě nás tak připravili o pár dalších perel české kinematografie. Ale abych byl spravedlivej - je dost možný že by dost těžko FV mohl tvořit i v dnešní době komerčních braků ( a to jsem slušnej :-)), kdy o všem rozhodují peníze. Kéž by přišel novej Vláčil !!!

Mechanik (2004)

Popravdě jsem čekal poněkud originálnější vyústění a to mi zkazilo dojem. U filmu, kterej pracuje celou dobu s atmosférou náznaků, pak totiž závěr rozhoduje o celem vyzneni filmu. No a vysvetleni bylo dost otrepane - bylo by to za ***. Ale za Balovo nasazeni ( kilogramu ) pro roli a prijmeni Reznik dodavam tu 4. *