• Pohádka

Cesta (1971)

43. KVIFF

Srpen před bouří (2008)

** za velmi průměrný film, námět, výkony atd. A ta 3.* za Davida Bowieho. Tenhle chlápek měl převzít hlavní roli a možná by to zachránilo i takhle slabej kus. A to 11. září v kecech od distributora je vyloženej podraz, takže jsem nakonec zas * odečetl. ( 43. KVIFF )

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Ani nevim, jak to pojmenovat a kam to zařadit. Prostě je to zážitek a velmi zajímavě hozená věc. Nevylučuju, že ta pátá * ještě přibude - přece jenom sledovat všechny ty rozměry filmu, když jsou 2 ráno a je to váš 6. snímek ten den je poněkud složitý. ( 43. KVIFF )

Chop Shop (2007)

Průměr se vším všudy. Je málo zaručenějších receptů na filmařský uznání a úspěch než dětský hrdina v těžkých existenčních podmínkách. Ovšem tady se tenhle potenciál nějak prošustroval. Škoda ( 43. KVIFF )

Buddha padl hanbou (2007)

Jeden ze tří nejlepších snímků na 43. KVIFF, který jsem viděl. Jednak mě dostala ta holčička, pak neotřelej námět, dokumentární ladění a hlavně mi šel mráz po zádech z tý dětský "hry". Jen houšt takových počinů.

Cow-Boy (2007)

Originální námět, skvělá zvukařsko-kameramanská dvojka, velmi dobrý Poelvoorde a zajímavý Gilbert Melki. ( 43. KVIFF )

Černý palác (1977)

Nuda nuda, šeď šeď. Jedinej snímek, který jsem na 43. KVIFF nedokoukal ( a zdaleka jsem nebyl sám ). Věznice je architektonicky impozantní, ale filmařsky mě tenhle dokument vůbec nevtáhl. Začátek byl slibnej, ale pak už to šlo jen z kopce. Negativní dojem ještě umocnoval příšerně hlasitej zvuk. Tímto bych chtěl zároveň poděkovat onomu pokladníkovi, který nejen že mě natáh o 2 kila, ale ještě doporučil tenhle film - už vim přesně, co si představit pod pojmem nováčkovská daň :))

Vrabčí cvrlikání (2008)

Hřejivý snímek sondující nelehký úděl íránské venkovské rodiny v čele se sveřepým otcem. Ovšem po shlédnutí několika starších íránských snímků jsem přece jenom čekal něco víc. Je ale dobrý dovědět se touhle cestou něco o osudech obyčejných Íránců, které by někteří nejradši vykreslili jako národ krvežíznivých a fanatických hrdlořezů, co přemýšlí jen o tom, kam poslat rakety :-) (43. KVIFF)

Ten kluk (2007)

Asi nejlepší věc, co jsem na 43. KVIFF viděl. To téma je nevšední a film skvěle vystavěn až do konce. A. Garfield vypadá jako velká herecká naděje, otázka je jen do jaký míry mu to bylo šitý na míru. Tohle určitě zkoukněte. Člověka to vede i k přemýšlení o rychlých soudech na základě mediálních informací, který si každej z nás dělá v různých kauzách dnes a denně...