Kožená tvář (1990)

Nic moc teda. Hlavně ty části v lese jsou utrpení, protože je to děsně tmavé a nejde tam skoro nic vidět. Celkově podprůměrné béčko. Ale má to dobrý soundtrack. 2*

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986) odpad!

To snad nemohl natočit ten samý člověk. Parodie možná, ale komedie? Kde? Bylo to nevkusné a trapné. Ani tu jednu hvězdu si to nezaslouží a to už je co říct.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Dead by Daylight ve filmu. Pověšení na hák, nahánění přeživšího. Ve skutečnosti je to ale jen přehlídka naivního chování postav, příšerného vřískání a zvuků motorové pily, které mi budou znít v hlavě ještě dlouho. Jak by řekl Cartman, zasraní hipíci. Pár scén bylo dobrých, ale jinak klasika bez krve a brutality. Leatherface jako hororová postava ujde. 2+*

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Naprostá blbost. Čarodějnice vs. vodoo, bílý vs. negři. Debilní pletichy čarodějek mě vůbec nebavily. 2-*

Halloween (2018)

Takhle to má vypadat. Moderní "horor" (spíš thriller) o Michaelu Myersovi. Mnohem lepší než co dělal Rob Zombie. Tam to bylo takové strašně šedé, mdlé, surové, zaměřené na psychiku Michaela. Tady je to prostě klasika, duševní stav nás až tolik nezajímá, hlavní je prostě to napětí a vraždění. Poslední dvacetiminutovka to ale dost kazí příšerně nelogickým chováním postav. Venku stojí policejní auto, nikdo z něho nevystupuje. To je divné, tak se jde týpek podívat. V autě samozřejmě samá mrtvola, ale místo aby utekl zpátky do baráku, tak se na ně bude půl hodiny dívat, než ho Michael zabije. Borka má celý dům jak bunkr, všude samá kamera, ale né, vlezeme si do sklepa a necháme Michaela ať se dostane do domu. Ve sklepě tři prdele automatických pušek, ale né, Laurie si musí vzít opakovací Winchestrovku. A ta její dcera to samé, vezme si loveckou pušku s optikou! Myslíš si, že ti ta optika pomůže dát headshot tak ze dvou metrů? Ještěže s ním potom pěkně vyjebala, jinak už by to bylo fakt na palicu. Kdyby radši vzali ty automaty, tak Michael už by byl dávno jak řešeto a nemuseli by ani zapalovat celý dům (chápu, odkaz na dvojku). 4-*

Halloween II (2009)

Ze začátku jsem si říkal, jak je možné tak špatné hodnocení. Dějem zase trošku kopírujeme dvojku, do nemocnice se to sice dostalo dost rychle, ale zatím dobrý. Jenže za chvíli se ukáže, že celý slibný začátek byl jen sen! Zbytek filmu je jen o nějaké fňukající nevyrovnané smažce (tak mi připadala), o divných halucinacích nebo co to bylo a o úmorném čekání na to, až někoho zase Michael zabije. Ještě horší nuda než předchozí dil. 1*

Halloween (2007)

Začátek se snaží o úplně jiný pohled na Michaela Myerse a není to úplně špatné. Kámen úrazu nastává po příchodu Myerse do Haddonfieldu. Film totiž skoro totožně kopíruje původní Halloween, takže jsem měl pocit že už jsem to viděl. Ano, je to víc brutální a krvavé a kdo ví co všechno, ale je to hlavně děsně nudné a dlouhé. Radši se podívám na první díl. 2+*

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Všechny postavy jsou tak dementní a v některých situacích se chovají tak nelogicky a stupidně, že by potřebovaly zavřít do toho blázince. Milión dějových linek, ale že by zodpověděly ty zajímavé to ne. Chci vědět víc o pokusech, monstrech na zahradě, satanovi a hlavně o mimozemšťanech. Blbá reportérka mě fakt nezajímá. Jo a tu francouzskou písničku už nikdy nechci slyšet. "Jme-nu-ju se An-drew a cho-dím s nim do ú-sta-vu. Po-má-há-me si. Já sem se po-ka-kal." 3+*

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Aha, takže nejprve zprznění konce minulého dílu, kdy teda Laurie usekne hlavu úplně někomu jinému a nakonec černošina nakope prdel Michaelu Myersovi. Sračka. 1-*

Halloween: H20 (1998)

Těžko uvěřit, že od posledního (hrozného) dílu jsou to jen tři roky. Film už konečně působí moderně a není z něho cítit taková zastaralost. Napětí se pomalu ale jistě vrací. Nízký počet mrtvol mi nevadí, aspoň si Michael vybírá a nekosí kde koho. Co už mi ale vadilo byly dosti nudné způsoby zabití, nesympatické prostředí, zbytečně moc nefungujících lekaček a délka mohla být i kousek delší. I tak ale zatím nejlepší díl série. 4-*