Můj kamarád drak (2016)

Tak tohle dílko jsme viděli kupodivu v kině a dostali jsme zhruba co jsme čekali takové normální 4*. Navíc velmi vydařená animace tomuto filmu velmi pomohla a dokonce se nakonec rozhoupal i Robert Redford, ktterý si svou roli ve stáří vychutnal. Prostě vydařený animák a nechápeme proč to má jen 67%??? My dáváme 70%:)

Zápisník jedné lásky (2004)

Tak tohle teda nikdo z naší rodiny kde je všechno možné nečekal!!!! Tak krásný a dojemný film u kterého jsme všichni brečeli, protože kdo se udržel u toho závěru a nebrečel tak to je asi člověk nevíme jaký, ale my takoví nejsme a proto jsme si tento film užili naplno a do naší TOP 30 s největší pravděbodobností patří. Rachel McAdams byla absolutně skvělá na nominaci zlaté sošky ten její výkon určitě byl, sice Ryan Gosling hrál už víc k průměru, ale také to zvládl a navíc měl takovou komplikovanou postavu. A zůstává pro nás záhadou, že tento film nedostal žádná ocenění. A určitě si také někdy přečteme knihu, protože jestli bude tak úžasná jako film tak to bude absolutní pecka, jestli to bude ještě lepší tak to si ani nedokážeme představit. Kráný a velmi silný film, který pojednává o síle lásky, a že láska silná láska dokáže vše, a i když si už nemůžes na nic vzpomenout, tak na lásku se nezapomíná!!!! "TAM KAM NEDOSÁHNE VĚDA, DOSÁHNE BŮH." Noah, jr. KRÁSA!!! 100%

Predátor (1987)

Souboj neznámé bytosti s ostrým komandem vedeným nabušeným Arníkem (kým taky jiným, žejo) ani po letech nezklame a neztratí nic ze svého místy až "vetřelčího" dusna... Ať žije ochrana pralesů! ;) 95%

Mission: Impossible III (2006)

Návrat ve velkém stylu, ještě nadupanější verze jedničky s démonickým záporákem a tak chytlavým průběhem, že se prostě od toho nelze odlepit!

Medvěd (1961) (TV film)

Jan Werich se opět překonává, Stella i když teprve začínala, už byla božská, že to tak řekneme a co jiného může vzniknout, když dají tito dva představitelé své síly dohromady a spojí je sir Frič? No přece nic jiného než klasika krátkometrážní filmografie s nejoriginálnějším humorem vůbec! Ale kapku nám chybí na ČSFD.cz v okínku, kde jsou údaje a informace o filmu žánr "romantický". Pššššt, toho spoileru, který vám vyspoileruje konec si SNAD nikdo zš zdejších nestihl a zanedbal ho.

Ecce homo Homolka (1969)

Zpočátku nám tento film příjde takový.... jak bychom to jenom řekli...... takový neslušný a tupý. Pak se ale přesunou do bytu, kde se to rozjede. Děda zamčený v babiččině ložnici, babi, které nesnáší svého muže, ale synáčka, tichý, ožralý a smířliví "Ludánek" jeho vždy nespokojená Heduš a dvojčata - kluci (jako my:), kteří neustále drží s matkou a jsou spiknutí proti tátovi. Spousty scén se doopravdy povedly, ale přesto dáváme přednost inteligentnějšímu humoru, jaký vlastní třeba ZS a LD. Jinak Šebánek už se od "Panenky" zařadil mezi herce, kteří se živí čistě svým povoláním a děda byl skvělej. Růžičková (ne kapusta:) taktéž. 80% Takový obrat hodnocení jsme ještě během filmu jakživ nezažili!!

O zlaté rybce (1951)

Werich opět skvělý vypravěč, lepšího už si ani nemůžeme přát. Lepšího by si už snad přála jen rybářova žena. Taková krátkometrážní "adaptace" podle stejnojmenného "románu" :-) Perfektní animace, za "15 minut" nám Janíček nasázel spoustu nezapomenutelných hlášek. Imitaci a napodobování nemusíme zde zmiňovat. To by bylo klišé!

Láska s výstrahou (2002)

Tady u této komedie jsme se už možná jenom slitovávali, protože chvílema to bylo vtipné chvílema taková typická americká crazy komedie a občas to dokonce ani nebylo vtipné. Třeba pasáž jak Lucy žárlí na Junese nám úplně nezamlouvala a zase bohužel to bylo celkem dost stupidní. Stále převládajíu nás tři velikáni (1. Notting Hill, 2. Láska nebeská 3. Láska přes internet:) Přesto jako úplná oddechovka se to šikne. 60%

Scratovo dobrodružství (2002)

Scrat nám zase o kousíček zničil bránici, protože jsme se zalykali smíchy. Další veverkovské dobrodružství. Scrat je nesmrtelný, i kdyby byl v Segalově "Patriotovi"!!! Tohle by neměl být bonus, protože je to kolikrát na vyšší úrovni než bezsmyslové "velkofilmy".

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Western plný akce, té západovské atmošky, lásky a také slz! Huston je král režisérů staromódního stylu a již víme, že nejen to... Jinak Paul je opět pohodář a tento film přesně vystihuje i jeho reálnou povahu. Tím, jak byl vtipný, nesmělý, měl hezkou ženu a dceru přesně po něm. Typický životopisný po texasku naložený western se skrytým černým humorem uvnitř. Stejně nás nejvíce rozchechtal medvěd - ožrala, malý "Děrsu Uzala" :-), který ho dovezl a vlastně celý tento film. "Za Texas a paní Lily!" a hlavně.... "Za tento dechberoucí klasický snímek!!!!" 100%