Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (1 571)

plakát

Hercule Poirot - Smrt lorda Edgwara (2000) (epizoda)

Po dlouhé době opět Poirot a hned taková bomba?! .... Epizoda, která se přidala k těm několika "dokonalým" - kompletní sestava, jemný humor, atmosféra starobylé Anglie a výtečná adaptace výtečného díla královny detektivek. Už teď se těšíme na další díl :)

Jezero (1999)

Některé filmy jsou zkrátka tak neuvěřitelně debilní, že jsou až neuvěřitelně zábavné. A i když tedy Lake Placid naprosto selhává jako horor, komedie je to prvotřídní ;) 60%

The 39 Steps (1935)

Hitchcock na nás vždy funguje. Zde opět pracuje s nadčasovými záběry, velmi dobrými herci i krásnou výpravou a samozřejmě napětím. Celý film nás bavil a finální rozuzlení v divadle nás dle očekávání dostalo. Co naplat, 5* by bylo moc, ale i tak jsme si film skvěle užili! 80%

Expedice: Džungle (2021)

Tak jsme si konečně před pár dny opět udělali čas na návštěvu kina, a přestože na plátnech řádí Sebevražedný oddíl či Ryan Reynolds ve videohře, my jsme zvolili tuhle dobrodružnou pohodu s Rockem a Emily Blunt, která nás lákala už od samotného traileru. A vůbec nejsme zklamaní! Prostě film do pohody plný povedených vtipů a dobré akce, a byť je to vlastně celé jen CGI břečka a vykrádá to Mumii, Indyho, Piráty a kdovíco ještě, tak my jsme se bavili a to je přece priorita, ne?! 75%

plakát

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Překvapivě velmi inteligentně rozehraná intriková hra, ze které jsme chtě nechtě nespustili ani na moment oči (názor, že teen filmy jsou pokaždé pitomé je pouze zastaralý stereotyp) a zkrátka nás bavilo sledovat, co si tvůrci vymyslí v příštích minutách. A co víc, Ryan Philippe je v rolích rozmazlených playboyů NAPROSTO přesvědčivý! 80%

Provaz (1948)

Napoprvé se nám film líbil, ale byli jsme zklamáni jednoduchostí děje. Jenže po dvou třech letech a dalším opakování se sem přesně hodí přísloví: "V jednoduchosti je síla." Navíc atmosféra i herci (hl. Jimmy Stewart a John Dall) jsou naprosto skvělí. Holt brilantně vykonstruovaný příběh, který se docení až časem. 90%

Dvojí obvinění (1999)

Film je (skoro) celý poměrně dobrý. Ashley Judd je kočka, má to své napětí i dobré akční scény. Ale ten konec v New Orleansu se nám zdál už celkem mimo, ostatně stejně jako "herecký výkon" T. L. Jonese. Takže nakonec tak lehký nadprůměr, ale koukat se na to spolehlivě dá. 60%

plakát

A-Team: Poslední mise (2010)

Zprvu nás to popravdě moc nebavilo. Ale v půlce nastal zlom a stala se z toho vtipná akční řež, sice plná všemožných klišé, ale co od tohoto filmu čekat než zábavu - a my se bavili královsky! 75%

Ohrožení Britannicu (1974)

Bohužel zklamání. Většinu filmu se nic neděje a posledních 30 minut nemůže zachránit utahaný zbytek. Třeba takové srovnání s dokonalým Skleněným peklem je v tomto případě naprosto nemístné. 60%

Promiňte, omyl (1948)

Film, který jsme sehnali fakt těžko! Ale stálo to za to! Skvělá atmosféra, působivé flashbacky, vynikající herci a netypický temný závěr, to vše z tohoto filmu dělá víc než jen obyčejný Noir! 80%