Hluboko (2012)

Nějak jsem nepochopil, proč byl tento nepochybně zajímavý, ale přesto dost jednoduchý a přímočarý příběh zpracován jako film a ne jako dokument. Jen si představte - hraný dokument prolnutý komentáři vědců, flashbacky na podobné události z historie, autentické záběry z porovnávání s mariňáky, možná vysvětlení tohoto "zázraku" atd. - myslím, že by to každému dalo mnohem více. Když si přečtete výšeuvedený obsah a přidáte k tomu informaci, že v Guliho tuku byla nalezena tulení složka, tak se už na film nemusíte dívat. Emoce, napětí a další "neinformační" složky, které by jej posunuly jinam, se prakticky nevyskytují.

Yeopgijeogin geunyeo (2001) odpad!

Už po první půlhodině jsem to vypnul a pln nepochopení, jestli toto může někdo myslet vážně, jsem se začetl do pochvalných komentářů. Nechal jsem se znovu přesvědčit na údajně úžasný epilog, ale následovalo opět jen čiré utrpení. Jestli je tento příběh podle skutečné události, jestli se podle něj natočil film a 4 další remaky, jestli má takhle vysoké hodnocení na ČSFD i IMDB, pak to s budoucností lidstva opravdu nevidím růžově. Jediné vysvětlení, které mám, že film viděli a hodnotili převážně puboši nebo i dospělí, kteří ještě nezažili normální láskyplný vztah a byli by vděčni i za submisivního mentála nebo cáklou agresivní mrchu.

Sanctuary: Lisa Gerrard (2006)

Asi to vypovídá o osobnosti mé oblíbené hudebnice, ale pro mě to byl příliš smutný, utrápený portrét. Géniové to nemají jednoduché.

Na pokraji slávy (2000)

Velice příjemný film, který v umírněné podobě vystihuje atmosféru zlaté éry rockové hudby. Škoda jen Willa, jehož postavu by chtělo trochu více propracovat. Svou oblíbenost mezi členy kapely a doprovodu si získal především díky svému věku. Kdyby se vyjadřoval i jinak, než krátkými, holými větami, dal bych o hvězdu více. Nemění to ale nic na tom, že bych chtěl být na jeho místě. Viděna 161 minutová verze.

Volavka (2002)

Pro mě značně nepřehledné díky počtu postav, podobným obličejům, nezapamatovatelným jménům i nerozluštitelným klikyhákům (možná jiná verze titulků by je objasnila, nevím). Tony Leung Chiu Wai (jméno postavy neznám ani minutu po konci) se celou dobu tvářil a choval tak nepřesvědčivě, že by v něm volavku poznalo i malé dítě, takže i snaha jeho kolegů-gangsterů odhalit jej vyznívala rovněž dost nepřesvědčivě.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Začátek vypadal velice nadějně, bavilo mě to, přestože jde o okopírovaný námět. Ale od okamžiku, kdy se na scéně objevil slon, se z toho stala trapná ztřeštěná komedie.

Ledová archa (2013)

Vybíral jsem podle Tildy Swinton, ale bohužel mě ani nenapadlo, že se nechá angažovat v takovémhle dementním braku, ve kterém je logika na vedlejší koleji. Možná netušila ani ona, co z toho vzejde. Své role se ale opět zhostila skvěle.

Louise-Michel (2008)

Chvíli mi trvalo než jsem se naladil na stejnou vlnu, ale od té chvíle mi úsměv nezmizel z tváře. Lahůdka pro milovníky absurdního humoru.

Jednou dokola (1991)

Málo známý Hallströmův film na téma všecho moc škodí - i optimismu a energie. Vzpomněl jsem si na něj v souvislosti s Uspěchaným můžem, ve kterém si Delon zahrál magora, kterého jen tak asi nepotkáte. Zato na Dreyfussova Estonce můžete s mnohem větší pravděpodobností narazit i v reálném životě. Zprvu sympatický chlapík, ale po nějaké době zjistíte, že energii, kterou ze sebe zdánlivě srší, ve skutečnosti odčerpává. Škoda, zasloužilo by si lepší zpracování.