Dětská hra 3 (1991)

Úvodní "opening titles", jenž v doprovodu výtečného hudebního doprovodu, znázorňujíc, jak se "Chucky" opět dostává k životu -- nemá chybu. Dokáže navnadit. I scéna s majitelem továrny "Good Guys" v jeho bytě, kdy je brutálně zabit, se dá považovat za slušně zvládnutou. Tj. cca prvních 10 minut stopáže. Jenomže, když se děj přesune do prostředí vojenských kasáren, kde je převezen i známý hrdina "Andy" (tentokráte již vyspělý)...začne se film nějak cukat. Převládá filmová nevyrovnanost. Dějová linie tíhne do jakéhosi patosu a scény nabírají na čitelné průměrnosti. Co byl asi vrchol nelogičnosti, bylo zastoupení ani ne 10-letého černošského chlapce, do vojenské služby. To jsem opravdu nechápal, a nevím, co tím režisér, chtěl vlastně říct. Copak může do kasáren se dostat nějaký "děcko", který si ve volném čase hraje s "gameboyem" ? Úplnou třešničkou bylo, že právě on byl společně s Andym, prakticky ústřední postavou. Chucky ho chtěl využít k přenesení duše. Nebudu nijak spoilerizovat, jak to dopadne. Zkrátka, 3.díl moc nenabídne. Smysluplných scén ubývá. Chucky ani moc nehláškuje a Andy je "pozér".

Dětská hra 2 (1990)

Rozhodně bych nesouhlasil s tvrzením, že pokračování "Dětské hry" v něčem střádá. Spíše naopak. Je na stejné kvalitativní úrovni jako kultovní "jednička". A pokud jste se domnívali, že vraždící panenka byla zničena zapálením, tak jste se šeredně mýlili. Továrna na "Good Guys" totiž probudila duši Lee Raye aka škrtiče znovu k životu ! "Chucky" je drsnější než předtím a hláškuje o 106 ! A se stejným zápalem, jako v jedničce se snaží přenést svou duši do chlapce Andyho. Ten, je v nyní opatrovnické rodině, jelikož jeho matka se dostala do psychiatrické léčebny. Bohužel ani tady, není v bezpečí. Kam jde Andy, jde i "Chucky". Známý to slogan. Dvojka rozhodně nenudí. Scény nemají chybu a závěrečné finále ve fabrice na panenky, stojí za to !

Foxy Brownová (1974)

Po zdařilém grindhouse snímku "Coffy" se affro hvězda, Pam Grier znovu vrací do sedla ! Tentokráte, s postavou jmenující se "Foxy Brownová", a mstící se za vraždu svého přítele. Tyto dva atributy, jsou prakticky jediné změny, od předešlého filmu. I zde se totiž objevuje množství scén s erotickým nábojem, všemožných násilných praktik a snůškou rozličných vulgarismů. Do toho se jako přes kopírák, dostává do popředí téma drog, prostituce a podvodů. Kdyby se film nejmenoval, tak jak se jmenuje, tak by se klidně mohlo jednat o "Coffy 2". To jako fakt. Takhlens, se jedná o řadový titul do škatulky "blaxploitation" z typických 70.let (dederon, velké límce). P.S.: Nejvíce mě zaujala scéna, kdy Foxy tryskáčem smete jednoho z gaunerské party.

Všichni do jednoho (2007)

Neskutečně příjemné překvapení. Na české poměry opravdu vyjímečná věc. Tísnivý horor, jenž kritizuje pojem "reality show". S naprostou autenticitou a syrovostí demonstruje, nemorální zacházení tvůrců takovýchto projektů, manipulativnost s hlavními aktéry a snahu o co největší diváckou sledovanost, všemi možnými prostředky. Karel Žalud má talent a velký potenciál. To je bez debat ! Jinak se to říct nedá, když se vezme v potas minimální rozpočet, herci, jenž hrajou bez nároku na honorář a komplikace s kamerou -- vzniklo silné a exkluzivní dílo, které ač se v TV moc neobjevuje a mnoho lidí ho nezná, dodává další "zelenou" podobně laděným projektům. Herecká sestava byla poskládáná dobře. Všichni hrají civilně a divák, věří, každé jejich emoci, činům a scénám. Všichni do jednoho Vás chytnou a jen tak nepustí ! Originalita každým coulem ! Pozvolna se zvedající napětí. Komorní a úzkostné prostředí. Nečekané finále. Něco víc ?

Jednou se vrátí (1991) (TV film)

U nás, né až tak známý horor, z pera Stephena Kinga, zpracovaný do televizní podoby. Dá se říci, že filmy podle Kingovy předlohy se dělí na ty, které byli zpracovány výborně a na ty, jenž se máchají v průměrnosti. Zde, jde o zřetelný druhý případ. Jim Norman, se vrací do rodného města, kde mu před 27 lety parta výrostků, zabila staršího bratra a následně byla usmrcena rozjetým vlakem. Po této traumatické události se Jim vrací. Rozhodne se totiž vyučovat na zdejší škole. Do nostalgické idylky, to má ale daleko. Problém je to, že se mu hrůzné trauma z dětství opět vrací. A to přímo z pekla ! Ve městě se totiž dějí podivné vraždy. A obětmi jsou Jimovy studenti. Na místo kterých, usedávají v lavicích "mrtvý" výrostci z tragického mládí. Co s tím Jim svede, když mu nikdo nevěří ? Potenciál v tomto hororu jistě byl. I takový Tim Matheson v titulní roli, jenž už hrál ve spoustě hororů, je rozhodně solidní. Hororu podráží nohy, slabší zpracování dějové látky. Nedostatečné sehrání s původní předlohou. To jsou zřejmě aspekty, proč hodnotím za ***. Jinak, se mi ale horor celkově líbil. Na takové noční sledování, se to dozajista hodí. Určitě zkusím i další dvě pokračování.

Paranormal Activity 2 (2010)

Kvalitativně neboli jak chcete, "po stránce dojmu", se PA 2 nedá srovnat s prvním dílem. Ten, byl totiž někde úplně jinde. Dokázal totiž vyděsit a napnout již od začátku. Zde si musí divák na to "něco" opravdu dost dlouho počkat. Představitelé titulních rolí jsou totiž dost polopatičtí, a v jistém smyslu i vědomou civilnost, ztrácejí svým dosti krkolomným přehráváním. Nedaří se jim upoutat dostatečně divákovu pozornost a spíše se vlečou, nudí a nebaví. Třešničkou na dortu je rozhodně výkon mladé dívky (dcery hl.mužského představitele), která svým absolutně monotypním způsobem (ne)hraní, nezaujme už z principu. Celou stopáž mi její postava vadila a přirozenost ji teda chyběla maximálně. Režisér zjevně neumí pracovat s herci. Jak s výběrem, tak přímým vedením. Po těchto negacích, které se shrnujou v takřka celé první hodině, se konečně začne něco velkého dít. A to především, díky výborné návaznosti na první "PA". Tato kontinualita mě do jisté míry nadchla. Stejně jako návrat postav z prvního dílu a vysvětlení té "démoničnosti". Jak jsem již podotknul, tak druhá půlka filmu, stojí za vidění. Scény na kamerových záznamech jsou výtečně zmáknuté a postavy se konečně chovají, tak jak, by se asi v dané situaci měli. Naprostým "červeným esem" je skvěle zvládnuté a otevřené finále, jenž diváka opět dostává na začátek "jedničky". Ústa jsem měl otevřená dokořán, nepřeháním. A i za tuto skutečnost, musím hodnotit za ***. I s faktem, že na začátku by to bylo zralé na *, se povedlo solidní pokračování, které mě natěšilo na "trojku". Už se těším, jak to bude dál...

ProSieben FunnyMovie - H3: Halloween Horror Hostel (2008) (TV film)

Těch hororů, které tento německý výplod paroduje je opravdu hodně. Fakt, že jo. Uživatel "David3141" to vystihl přesně. Hlavním problémem je ale mizerně profláklé zpracování, které nezachrání ani bezpočet slavných parodovaných titulů. A o to hlavně jde. Snaha o gagy jistě byla -- to se nedá odepřít. Jenomže, jaksi vyšla do prázdna. Herci přehrávají (a to nevědomky) a tak ani ten humor není vůbec humorný. Scény jsou "nedomrlé", dialogy pitomě nesměšné a jakákoli smyslnost celého patosu nedochází. Možná by se zde hodilo přísloví, že kdo chce moc, nemá nic. Nicméně, tvůrci stopáž nepřehnali a tak se tento TV film dá shlédnout, bez jakékoliv ujmy.

Rosemary má děťátko (1968)

Výborná adaptace slavné knižní předlohy. Roman Polanski si tímto snímkem naklonil celý Hollywood a naždy se zapsal do filmové historie. Právem patří k jednomu z nejvýznamnějších režisérů všech dob. Slavné "Rosemary má děťátko" má již od začátku výbornou komorní atmosféru. Ta je doplněna skvělou kamerou, hudebním doprovodem a famózními hereckými výkony. Po nevinném začátku, přijde na řadu fantastická scéna s početím, která je doprovázena těžce depresivními obrazy a výjevy. No a pak to jde "ráz na ráz". Napětí se dá krájet. Postupně se odkrývají různá tajemství, které dospějou až k šokujícímu rozuzlení. Víte, ono se to nedá nějak přesně popsat. Zkrátka, se to prostě musí vidět. "Rosemary" se rozhodně přiřazuje k podobným hororům jako "Vymítač ďábla" či "Přichází satan". Povinnost pro každého film-fajnšmekra !

Informátoři (2008)

Opravdu nerozumím účasti herců jako je Billy Bob Thornton či Mickey Rourke, v tomto nudném a ničím nezajímavém filmovém paskvilu. Je až s podivem, že do toho vůbec šli. Možná, je příčina jejich obsazení v tučném honoráři. I tak si ale rozhodně, tento zářez do své herecké kariéry, jistě rádi vymažou z paměti. "Informátoři" jsou prakticky o ničem. Snaží se být otevřeným a poselstvím obsahujícím veledílem. I proto zřejmě první hodinu, Gregor Jordan nabídl divákovi, množství erotických scén. A to i v různých kombinacích. Všechno ale stejně vyšlo vniveč. Hlavní mladí představitelé dodávají pojmu nuda, jiný rozměr. Dokonce je vlastně problém rozpoznat jednoho zhuleného rockera od syna dvojice "Thornton / Basinger". Mají totiž stejně odpornou image. Nápodobně i další z této sebranky. Nějaký "Martin". Otřesný styl, herectví na pod-amatérské úrovni. No prostě, kdyby se film soustředil na linii příběhu s Thorntonem a Rourkem, tak by to jistě vyznělo jinak. Takhle, se jedná o absolutní blbost, která prakticky ničím nezaujme.

Piraňa (1978)

Kultovní taškařice parodizující z valné většiny slavné "Čelisti". I když zde, nenajdeme obřího žraloka ale spoustu dravých a především hladových rybek. Piraňa jako celek, funguje slušně. Nemá moc hluchých míst. Kombinace humoru a hororu jde ruku v ruce a herci jsou sympatičtí. Joe Dante věděl přesně, co chce...a to taky natočil. Je i také známo, že je se S.Spielbergem dobrý kamarád. Hlavně z důvodu, že se mu zrovna, tato parodie notně zalíbila. A já se mu ani nedivím. Vždyť je to dobře koukatelné. Krve je dost, humoru taky a vše se odvýjí v rychlém tempu. No a o to přece jde, ne ?