• Krátkometrážní

Štamgast (1987)

Miluju Charlese Bukowskiho alias Henryho Chinaskiho. Mickey Rourke ho ztvárnil přesně tak jak si ho představuju. Vždy když na ten film koukám, mám chuť žít stejným životem, jenže u nás to takhle nefunguje jako v USA. Jinak je to hodně bombový.

Dr. House (2004) (seriál)

Už při prvním díle jsem si Grega oblíbil a čím jsem viděl víc, tím jsem ho měl raději. No a když ve čtvrté serii přibral třináctku, tak to už jsem ho zbožňoval.

Maverick (1994)

Zbožňuji Jodie Foster v tomto filmu. Velmi vtipná westernová komedie o pokru, což zatroleně dobrá kombinace. Indiáni co se nechaj "zastřelit", aby vytáhli prachy z ruského barona, super. Plus k tomu ještě v této roli velmi zábavný Mel Gibson.

Kill Bill 2 (2004)

Naprosto odlišný film od vol. 1, spíše klasický tarantinovský, různé rozmluvy a geniální výcvik u Pai Meie: "From here you can get an excellent view of my foot." Samozřejmě je zde také plno odkazů, no přece jak jinak.

Kill Bill (2003)

Naprostá perkcionalistická práce plná nejrůznějších odkazů k tomuto žánrů hongkongských akčňáků. Kapitola o dospívání O-Ren, která je celá animovaná je perfektní a taky jeden z dalších odkazů na žanr. Není snad nic jiného co dodat.

Sin City - město hříchu (2005)

Opravdu věrné přepracování Millerova komiksu do filmové podoby. Vyhráno si je s tím do krásna. Perfektní Hard Goodbye a Mickey Rourke jako Marv, na to nic nemá, ani sexy Rosario Dawson.

Rambo III (1988)

Tak tohle je už opravdu moc, z johna se stal americký vlajkonoš, který drtí zlé Rusy. Je tu sice pár dobrých hlášek - jako třeba ta s tím modrým světlem, které svítí modře, ale jinak hanba. Nejlepší je, ale to věnování na konci - všem dobrým afgánským válečníkům - doufám, že i těm z 11. září.

Rambo II (1985)

Film o dost slabší než původní. Zde už John vraždí po desítkách vietnamské vojáky, aby se ukázal jako velký americký hrdina, ale i tak má stále své kouzlo.

Rambo: První krev (1982)

Naprosto kultovní film, kdy se veterán z války Vietnamu vrací a díky nevhodnému zacházení ze strany policie v malém městečku se v mysli vrátí zpět do válečné zóny. Film je brilantní v tom, že John zabije v celém filmu jen jednoho člověka a to kamenem, který hodí na helikoptéru a ten člověk vypadne ven.

Poslední skaut (1991)

Naprosto kultovní záležitost, asi nejlepší role Bruce Willise, drsný suchý hlášky hází na počkání.