Zrození šampióna (2009)

Možná moc americké, s předsudky o americké společnosti, s předsudky o křesťanské povinnosti, ale když se bavíte, neřešíte.A Sandra vzala luk a šíp, natáhla paži a vystřelila, každého možná netrefí. Mě trefila ne až tak dobře, do rukou, kdy na konci následoval potlesk jenom pro ni, ale ruce jsou jen kousek od hrudní oblasti. Já ji měla vždycky ráda. 75%

Fanoušci (2009)

Na zdi mi kraloval plakát Dart Vadera ! 75 %

Pouta (2009)

Jak kdyby postavám, ne hercům, někdo řekl: Postav se a hraj a ať je to reálné.A jak kdyby postavy hrály divadýlko, až na skvělého Antonína, kterému věříte i odkašlání.Pozornost byla přitom odváděna tak trochu jiným pojetím, netypickým pro český film. Něco mě rušilo, možná ten apel, který měl být vyvolán jak po vizuální a hudební stránce, tak po stránce psychlogie postav. Lepší je jít po jedné cestě, než přeskakovat z jedné na druhou a vytvářet mezery. Ale tragikomických předrevolučních filmů bylo dost, takže ve výsledku plus. Slušných 70 % Projekce CSFD, Brno, Art.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Citoslovce Uááá požívám často v situacích, kdy něco neladí. Takže celý film byl provázen mým Uááá a pocitem, že New York byl ochuzen o svého ducha, charizma. A říkat si během filmu, ať už skončí není dobré znamení. Spousta vaty, která i když se tváří růžově, vůbec taková není. Natelie Portman a její příběh se stal největším zklamáním. Oproti tomu příběh s Orlandem Bloomem vyvolal alespoň nějaké emoce. Lze pouze říct, trailer na pět hvězdiček, film na tři a ani jedna z nich neleží blízko u srdce. 70 %

Bratři (2009)

Je až děsivé, jakým mrazivým způsobem funguje trojúhelník Jake, Tobey a Natalie. Nejde o žádné průlomové drama, absolutních situací, kde přestanete dýchat se nedočkáte. Jde však o čistě a citlivě zpracované téma, které se dá nasadit na různá prostředí. Avšak herecký úhel, jakým je pojat, je naprosto dokonalý. Nejlepším výkonem je Sam v podání Tobeyho Maguira, kdy mu v očích a na všech mimických svalech vidíte bolest a utrpení, a to víc než dokonale. Pozn. Ovšem zarážející trochu je, že trailer prozradí celkem dost z děje, míň je někdy pro divácký zážitek víc. 80 %

Lítám v tom (2009)

Členské karty, zlaté karty, karty prioritního klubu, lákavá představa. Život v batohu, zajímavá a i možná i trochu pravdivá životní filozofie. Up in the air, ledová satirická sprcha citů, které se vynořily a netutápí se ve sladkosti přeromantizovaných koktejlů. George Cloony, stvořený pro tuto roli.Nakročeno k páté hvězdě, ale budoucí jisté projekce ověří. 90 %

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Do kina jsem šla s představou, že právě moje představy budou překonány vizuálními lahůdkami připravené pány Gilliamem, Ledgerem a bandou skvělých zástupců...Už nikdy, nikdy, nikdy nechci do filmu vkládat diváckou důvěru, po tomto filmu už nikdy, nikdy, nikdy ( přeháním, ale nedá mi to) nechci do kina na film Terryho Gilliama...Ať si na nás to vizuální a filozofické divadýlko klidně hraje. Ale nemuselo by to být absurdní drama, které nemá hlavu, nemá patu, hlavně nemá vnitřní logiku, nemá záměr, poslání, je prázdnou obálkou s listem plných holých vět. Pro mě je ničím divácky atraktivním. To vizuálno a fantazie? Ale kdeže. 30 dobrých minut filmu celek nezachrání. Ledger neměl žádný prostor, realita mu neumožňuje herecky růst. A Doktora Parnasse jako postavu jsem během sledování začala nenávidět a ještě teď nenávidím. 40%

3 sezóny v pekle (2009)

Na české vody pěkně vykrmený kapřík, mrštný, lesklý, hravý. Ale pořád je to jen ten český kapr, který by tu zaoceánskou cestu nemusel přežít. 75 %

Yes Man (2008)

Je to to komedie, tak proč to brát jako morální facku výstavbě štěstí v dlouhodobém slova smyslu? Prostě brát jen jako odpolední rozptýlení, přesně tak funguje a pak baví. Pokud budete hledat logiku, řeknete Jimovi NE. A říct ne by bylo blbý. Jediným problémem je nezcela dobře fungující romantická linka. 75%