Koření života (2007)

Komedie plná omylů a to doslova. Ano, ráda jím esteticky vypadající jídlo. Ano, na Aarona je opravdu pěkný pohled. Ano, má slabost pro romatické komedie, ale toto je jeden velký omyl, jediné co stojí za zmínku je kouzelná miniatmosféra New Yorku. 40%

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Tahle trojice "holek" :-) jede z místa A do místa B, projíždí místem C, což je naše mysl, pak projíždní místem D, což je zase smysl, a končí v místě E, v divákově srdci. Suprová road movie plná barev, humoru a lesklých materiálu pošitých flitry, doladěná přeslazenou hudbou pumpující nám v žilách tempo života a radosti z něj a s kapkou z morálních vod. Obdivuji herecké výkony a to všech tří představite-lů/lek. 80%

Smrt panen (1999)

Sluncem prolitá snivá romance o životu v realitě dospívajících dívek, s pohledem a vcítěním chlapců a s velmi,ale velmi dobrými záběry a hudbou.Možná mi trochu vadil konec, který mi přišel poněkud nedotažený, či možná spíš otevřený divákově fantazii, která si má pohrát s důvodem, proč si tyto dívky vybraly cestu vedenou skrze mraky přímo k nebesům, která byla na cestě pozemské lemována problémy dospívání,ale i problémy, které dovršení dospělosti nevyřeší. V Titanicu řekli, že ženské srdce je jako hluboký oceán, s tím dívčím to je podobně a to i s myslí a pohledem na svět, což tento film ukazuje v celé kráse. 80%

Předčítač (2008)

1/2 nudná, ale druhá stojí na vině a trestu, na tématu, které má vždy co říct, v každém věku, v každé době, v každém z nás vyvolá alespoň záchvěv emoce, ať emoce odporu či emoce soucítění. Možná jsem čekala trochu víc, jak už bylo řečeno, počátky tohoto vztahu filmu spíše uškodily, ale po začátku soudního přelíčení se puls srdeční jak filmu, tak můj začal zrychlovat. Skvělá Kate i Ralph. 75%

Vzhůru do oblak (2009)

Balónek za balónkem, colorit humoru a sentimentu, horizont dálek a na obzoru nové přátelství. Nová Pixarovka se řadí mezi ty, jež odlétají do vyšších oblastí, na vyšší obláček filmového nebe. Skvělý to dědula z barevného baráčku a vysoce to oceněný a vysoce to neschopný skautík Russel tvoří kouzelnou dvojici. Křoví jim dělá barevný a opeřený pelikánovník a natvrdlý to pes Dog, který je jedním z hlavních tahounů co se humorna filmu týče, připomíná mi našeho jezevčíka, vzhledově i natvrdlostí. Já se bavila, sice humorově ne přímo do oblak, kyslík začínal docházet a hélium taky, tak to sem tam hází a kodrcá.80%

Na hraně lásky (2008)

Ukáže vám kouty básníkovy mysli, pohnutky zhrzené ženy, psychiku vojáka a srdce ženy, která neví koho milovat. Příběh na mě přesto všechno působil chladně a někdy jsem nechápala chování postav. Věcí druhou je však to, že hudba a obraz dělá víc než slova vyslaná do větru. Fouká na vás svěží anglický poryv. Opravdu mi přišlo, že kdyby jsme zastavili film v jakékoliv minutě, dostaneme neskutečně propracovanou obrazovou scénu, ze které by byla nádherná fotografie. Příběh má moje téměř nulové sympatie, avšak provedení roznáší pochyby na kopytech. Srovnání s Pokáním je na místě, Wrightův příběh má srdce v krásném dárkovém balení. Na hraně lásky je prázdná krabice,přesto s krásným balícím papírem, díky kterému zbystří vaše oční buňky. 80%

Zloději kol (1948)

Zloděje kol jsem viděla v rámci neúspěšného pokusu mé bývalé střední školy, je to už déle, ale v paměti stále zůstává.Snažili se nám přiblížit zásadní a důležité filmové snímky, byly pouze dva. Což mě pěkně štvalo.Klid v kině nebyl,nedoceněno, ale přesto jsem si tento film tenkrát neskutečně užila a bylo to zcela něco jiného, stříbrné plátno a černobílý film je nejkrásnější kombinace! Takže s projektem můžou být spokojeni,alespoň na jednu osobu zapůsobil a to nejen tímto italským snímkem. 90%

Všichni prezidentovi muži (1976)

Politicky a žurnalisticky atraktivní. Nebýt toho, že se zajímám o obě oblasti, nebylo by hodnocení tak vysoké. Pro běžného diváka, nenáročné oko a sluchovou buňku těžko stravitelná pochoutka. Jde však o pochutinu skvěle servírovanou, hlavní pinglové elegáni Hoffman a Redford, pánům to oběma sluší a hrají svůj part se šviháckým přehledem. Oblíbená Scéna: komunikace pomocí psacího stroje, krása. 80%

Slon (2003)

Chladná kulka do útrob. Dokumentaristické převedení jednoho šíleného dne. Celkově to nepůsobilo jako vtíravé melodrama, ale jako svědecký pohled, s odstupem, nekoukáme do hlav a myšlení dvou hlavních iniciátorů této hrůzy, jsme svědky jejich závěrečných kroků, dá se říct, že to vidíme jako ti vedlejší, či spíš hlavní?,hrdinové-oběti. Nevíme proč, vidíme jen výsledek a cítíme ten chlad okamžiku. Po dokoukání mi bylo celkem zle, svět je šílenej.80%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení ze 4* na 3*.První dojmy byly čarovně kladné.Sovy létaly a houkaly jak měly.Zaklínadla padala na správné hlavy, opojný čarovný nápoj prvního zkouknutí chutnal jako pravý máslový ležák s přídavkem adolescentního sirupu.Napodrhé mi už na puse nezůstala ta načančaná máslová pěnička, kterou si tak stydlivě Hermiona otřela, zůstal jen práznější lok, kterému chyběly ty správné grády.Již zmíněný adolescentní sirup přetekl možnou mez, razím představu, že základním kamenem správného filmového koktejlu by měl být jistý řád a to platí i pro HP6.Skáče od pubertálna do temna, neladí ty chutě k sobě! Napoprvé mi to nepřišlo,ale nutno říct,že Levandulin Lolánek a muckající se bradavická omladina X charizma metající Belatrix,Draco ve skvěle padnoucím obleku a černočerný Snape, raději 2/3 temna ve filmu, než 2/3 žužu kouzelných fazolek. Lepší než Ohnivý pohár, ve výšce Fénixově,ale kam se hrabe na Azkaban. 70%