Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Tak jsem tak nad tímhle typem humoru přemýšlela. A nedošla jsem k ničemu závratnému. Adam Sandler a jeho filmy není moje kafi, ale přece jenom. "Hloupý humor" je schopný dělat opravdu každý čekatel na autobusové zastávce, ale "Sandlerův humor" je něco jiného, asi je to tak trochu, lehce řečeno, jeho filmové umění.Zohan něco do sebe má, ale nepobavil mě tak, jak si od komedie představuju. 2,5 *

Zodiac (2007)

Dokonalý selfmarketing alá Zodiac, hra na kočku a na myš, psychologická studie amerického Jacka Rozparovače.První polovina probíhala ve velmi příjemném tempu, ke konci možná trochu docházel dech, ale pohledem jsem ani nezavadila o nic jiného. Skvělý Gyllenhaal stejně jako celé obsazení. Trohu jiný Fincher, který mi sedl. 4,5 *

300: Bitva u Thermopyl (2006)

V lesku slunce, tvařme se drsně, neoblomně, bez citu, křičme :" This is Sparta!", plácejme se chrabře po ramenech, neuroňme ani slzu. Je to ale správná cesta, nemyslím v realitě, ale ve filmu? Vizuálně možná zajímavé, ale bez citů, osobitého příběhu. 3,5*

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Že by oživení typicky amerického žánru? Ale ne ne, Yuma sice navazuje na staré tradice, jde si ale svojí cestou, proč by v závěru vlak nemohl mít zpoždění? Crow je sladkým záporákem, čekala jsem na jeho každou další větu, oproti tomu Bale-rytíř spravedlnosti a čistého štítu? Stále jsem čekala, kdy se na jeho hrdinském štítě objeví nějaká ta amorální skvrna, či kdy naskočí do batmobilu a ono stále nic. Možná právě toto mu v konečném součtu uškodilo. Crow září, Bale chytá odraz.

Život v tanci (1939)

Jen filmy jejich doby dokážou tento výsledek-šarm, šmrnc a neopakovatelnost.

Stmívání (2008)

Čím větší časový odtup, tím jako větší blbost, musím to tak nazvat, vidím tento film. Upozorňuji, že všechny čtyři díly jsem četla. Přesto film Stmívání je prostě pro teen kluky a děvčata. Pěkná scéna je totálně pohřbená scénou létající a běhající dvojice,napřed jsou u stromu, pak jej vytrhnou a nakonec vylezou na jiný a koukaj na stromy jiné. Co to je? Chápu, že se to musí brát jako odreagování,ale když se vám chce u některých scén smát, když se s vámi v kině smějí skalní fanoušci?Bohužel, po prvním vidění se mi snad i líbil, teď se mi líbí jen soundtrack ,vlasy a kabát na Edwardu Cullenovi. 55%

Dokaž to! (2008)

Neuvěřitelně neuvěřitelné osobitě hloupým způsobem.Šli jsme na tenhle film tak trochu z recese, ale to co tam předváděli, nevim nevim. Pokud nemáte názory na svět 14-ti leté holčiny, vyhněte se tomuto dílku. Nestojí to za to,ani trochu.

Václav (2007)

Rozpoluplnost, to je podle mého soudu správné označení pro tento film. Na jedné straně dobré herecké výkony, na straně druhé "chladná snaha kamarádit se" s divákem. Film s touto tématikou by měl mít určité poslání, to Václavovo jsem tedy neodhalila...

Americký gangster (2007)

Velmi poutavé téma. Gangsterky mají atmosféru. AG je poutavý, rázný, chytrý. Dojem velmi dobrý, jen malé mínus-chyběla mi nějaká zásadní scéna, kterou bych si při tomto názvů vybavila. Jinak slušné 4,5*.

Shrek Třetí (2007)

Velmi, velmi slabé. A já to koupila bráchovi k Vánocům, asi se budu opakovat ale-velmi,velmi velká chyba.