Cortesz

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 6.9.2018  07:58
    Noční hra (2018)

Zvyknul jsem si na tu "absurditu" v těchto ztřeštěných komediích, ale zde to bylo i na mne trochu moc. Krom toho dle mého názoru převládají spíše trapné vtípky a situace nad těmi zábavnými, ovšem zábavné pobaví. Herci jsou fajn, zkrátka banda komediantů. Nesmírně mne otravovala hudba, ta je velice nepovedená. Závěrem jen to, že jsem viděl lepší. **

• 3.9.2018  14:13

Stačí, další díly už nedám. Neskutečně nevtipná, přehnaná a dementní pi.ovina.

• 15.5.2018  09:16

To bylo co, absolutně bez smyslu, logiky, prázdné nic, peklo. Jednu hvězdu dávám proto, že si počkám, co z toho bude, ale myslím, že to skončí víte kde.

• 17.4.2018  20:25
    Vlčí bouda (1986)

Když se řekne české sci-fi + horor tak jedině tento úlet, navíc v roce 1986, kdy jsem se narodil, pecka!!! Macháček ruless...představitelé rolí "teenagerů" katastrofa...na to neměla moc "čuch"...škoda

• 10.4.2018  14:20
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Taková ta televizní česká klasika, bez ambicí, které ta TV sluší. Příjemně zahrané až na Sandru Novákovou, mám dojem, že neumí moc hrát, ale ostatní to dohání, a to v čele s Libuší Švormovou. Myslím, že 2 hvězdy jsou odpovídající.

• 10.4.2018  14:13
    Annabelle (2014)

Ukrutná nuda, lekačky moc nefungují, a to nejen lekačky a s přibývající stopáží ukrutná nuda, ve které se téměř děje pořád to samo, takže nic. Ztráta času.

• 10.4.2018  14:10

Sympaticky obsazené i zahrané, ale humoru bylo málo, což mě mrzí, ke všemu některé scény viděny jinde, dříve a s postupem času se dostavila nuda. Škoda.

• 10.4.2018  14:03
    Náhradnice (2011)

Neurazí, nenadchne, nemastné, neslané, začne, skončí. Herci obstojní, sympatičtí, pěkná příroda, humoru moc není, a toť asi vše, zapomenuto.

• 4.1.2018  08:32
    Shark Lake (2015)

Bavil jsem se, ale ve špatném slova smyslu, což myslím je také špatně. Zajímal by mě záměr tvůrců, co vlastně chtěli natočit, je až smutné, co v dnešní době jsou někteří tvůrci schopni natočit, nestydět se za to a ještě to pustit do světa. Všechny bych je naházel do toho jezera mezi ty nevkusné digitální lovce, ať si s nimi nedigitálně pohrají. Jedna hvězda za Dolpha, sice už to má za sebou, ale charisma má stále a pár dobrých frajerských scén tam měl.

• 21.1.2015  17:56
    Sousedi (2014)

Typická americká komedie spíše pro mladší publikum, kdy scénář je slabý, jde spíše o slepenec scén zábavných, které střídají méně zábavné, trapné, kupodivu i drsné atd.a stále dokola. Samozřejmě nechybí ani pár úchylných scén či vtípků a samozřejmě i jedna, u které mi naskočila na tváři znechucená grimasa s otázkou proč, k čemu, bez ní by se to myslím obešlo. Zarážející u této scény (kdo viděl, asi tuší, o čem mluvím, kdo neviděl, asi vytuší) je to, že se týká těch „dospělejších postav,“ a když už jsem u postav, musím uznat, že sympatičtějšími postavami byli ti studentíčci, než ten mladý pár s dítětem, kteří se chovali opravdu debilně a i jejich vyjadřování bylo mnohem vulgárnější. Z postav mě zaujala postava Zaca Efrona (nemyslím si, že jde o špatného herce, jak se o něm tak často tvrdí, uvidíme), který si „zápornou postavu“ hodně užíval.“ Tato komedie pobaví, má naštěstí snesitelnou stopáž, takže to plyne rychle, ale nemyslím si, že bych to někdy v budoucnu musel vidět znovu.

• 20.1.2015  19:16

Další, ničím vybočující slasher, i když se snaží být, špatná režie, sem tam působí až amatérsky, spousta nelogičností, na hlavu postavených zvratů, špatně nasnímané scény, více méně hodně tmavé, někdy je i prd vidět, málo krve, což v případě slasheru zamrzí, nevybavím si ani žádný gore, a když už něco mělo přijít, tak střih a nic, což zamrzí ještě více a samozřejmě nechybí typická demence všech jedinců v jejich chování a jednání, samozřejmě herci nijací, absolutně mi bylo jedno, co se s nimi stane. Samozřejmě, abych nezapomněl, typická vykrádačka, konkrétně Saw, Pátek 13, snažící se překvapit šokující zápletkou, která mi připadala jako neúplná, snad ji část chyběla, nedává to vůbec smysl, zkrátka tvůrci v čele se scénáristy dementnější než jejich postavy ve filmu, což je bizár. Typická dementní záležitost, na kterou náhodou narazíte v TV, ideálně v pátek pozdě večer s několika pivy v krvi, možná dodatečně pozvat několik kamarádů na afterparty s dalšími pivy, ať je větší prdel a ráno si na to nikdo nevzpomenete.

• 20.1.2015  18:01
    Želvy Ninja (2014)

Typický letní blockbuster, od kterého jsem očekával akční výplach s tím, že nebudu nějak extra přemýšlet nad tím.....vlastně nad ničím, nad čím taky, není o čem. Avšak vytýkat takovémuto filmu věci typu debilní příběh, prznění původního seriálu či komixu (sice bych měl také pár výtek, např. vzhled trhače, popřípadě třísky, zrození želv atd.), nelogičnosti či reálnost (uznávám, že některé scény byly hodně přes čáru) je směšné, a to především s přihlédnutím k tomu, když název filmu je složen ze slov teenage, mutant, ninja a ke všemu turtles, proboha, vždyť film je určen především pro děti, popřípadě (spíše) puberťákům, tak co tam kdo pořád hledá, řeší, nepochopím. Co se týče příběhu, je sice infantilní, ovšem ne debilní, více méně, ale hlavně neuráží, funguje, zodpovídá hodně vyřčených otázek a hlavně, a to především, šlape. Navíc krom toho těm želvám je pravděpodobně kolem 18 roků (proto asi teenage), tak co bychom od nich čekaly, takže i jejich vtípky a vyjadřování je na úrovni puberťáků, což je odpovídající, takže to také neuráží, občas nějaký ten vtípek i pobaví. Herecké obsazení téměř žádné, želvy a ostatní „nelidské postavy“ jsou CGI, Megan Fox opět plní funkci ozdoby, jako vždy v jejím případě. Ohledně režie, nevím, co bych vytýkal, akce je natočená úchvatně, je to téměř nonstop akce, opravdu se na to dobře dívá, střih neruší, ať už má kdokoliv na režii Liebesmana jakýkoliv názor, dle mého netočí špatně, akorát má smůlu na scénáře (viz světová invaze a hněv titánů), ale nabízí se zde otázka, do jaké míry mu do toho kecal Bay, ale tady ta popcornová záležitost se mu podařila, na rozdíl od Bayových Transformers 4, i když je to ohledně akce téměř totožné. Já se bavil, dostalo se mi to, co jsem od toho čekal, jsem spokojen.

• 5.1.2015  17:38

Je jen chyba, a to čistě moje chyba, že jsem tento film nenavštívil v kině, protože věřím tomu, nebo spíše určitě vím, že to musela být slušná podívaná, aspoň co se týče vizuálních efektů, akce. Avšak musím uznat, že i na TV to byla vskutku efektní akční podívaná. Režie, kamera ? Dle mého zvládnuto. Stačí zmínit, že většina stopáže je točena ruční kamerou některou z postav (snad každý v tom vidlákově točil jak kamerou, tak i mobilem, a to úplně všechny a všechno, hrozný zvyk), tak je film přehledný. Problém nastává v tom okamžiku, kdy jsou na scéně vedlejší postavy (ano, vedlejšími postavami myslím herce, hlavními „postavami“ jsou bezesporu ta tornáda a akce samotná), nevím, zda jde o špatné herce, myslím, že pravděpodobně ne, ale bohužel hrají až druhé housle a především nemají moc co hrát, s čímž nemám u katastrofických filmů až tak úplně problém, ale osud takových filmů je předem daný, a to zkrátka, že se na film brzy zapomene, protože pamatovat se na něj jen kvůli několika působivým akčním scénám bude asi málo diváků. Avšak já měl největší problém s chováním postav, kteří, snad až na dvě, se chovaly úplně dementně, sice možná věřím tomu, že ti mega drsní lovci tornád se tak možná chovají, ale pochybuji o tom, že ti obyčejní lidé z toho vidlákova také. Celkově slušná podívaná, když je na plátně akce, zbytek je čistá demence, která sice baví, ani nijak extrémně neuráží, ale jak jsem již napsal, osud filmu je určen.

• 4.1.2015  21:24

Velké, ale opravdu velké překvapení!!! Ať už je Ben Stiller člověk, případně charakter, jaký chce, tak musím uznat, že herec je schopný, dle mého úsudku, nejsem sice žádný odborník, ale nemohu si pomoci, mě zkrátka baví a ze všech těch jemu podobných vrstevníků a taktéž komiků jeho generace, se mi jevil vždy jako ten nejlépe stravitelný. Do toho začal i režírovat a ne zrovna špatně, což bylo vidět i v Tropické bouři, popřípadě i v Zoolanderovi, což je s prominutím strašná pi.ovina, ale myslím si, že šlo o satiru, takže kdo nepochopil, sorry, já pravděpodobně pochopil a líbilo se mi to. Zpět k filmu. Samozřejmě film vychází z nějaké knižní předlohy či povídky, nevím, ale někde jsem se dočetl, že to není úplně pravda, ale to přenecháme někomu, koho to zajímá, mě je to upřímně jedno, film je to zkrátka povedený, a to po všech jeho stránkách, Stiller je zkrátka dobrý herec a možná i stejně dobrý režisér, kdo film viděl, ví, o čem mluvím. Takže asi tak, kdo film neviděl, tak říkám, že jde o snímek, který sice kombinuje bezmála žánrů, a to především komedii, drama, fantasy, ale to spíše v mezích typu, jak to říci, aniž bych spoileroval, no, kdo viděl trailer a ne film, tak mohu jen říci to, že to, co je tam hodně akční a takové "fantasy" není úplně pravda, ale netvrdím, že by to bez toho nedávalo nějaký smysl. Dále tam samozřejmě nechybí nějaké to drama samozřejmě, vždyť je to i v hlavičce či popisku filmu, samozřejmě nechybí i nějaké WTF momenty, ale roztomilé a především vtipné, vskutku, opravdu, nekecám, a v případě Stillera se ani není čemu divit. Musím se i přiznat, že film je i motivující, no, zkrátka, kdo to neviděl, doporučuji a na rovinu říkám, ať už máte předsudky na Bena Stillera jakékoliv, moc na ně nedejte a koukněte na to a dovoluji si tvrdit, že možná (doufám) změníte názor tady na toho pána, protože to opravdu stojí za to, i když s ohledem na jeho "hereckou" filmografii je to k neuvěření, neřešte to a koukněte na to.

• 23.1.2011  16:48
    Red (2010)

Vedle Stalloneho Expendables nejlepší akční podívaná roku 2010, která má jedno velké plus, a tím je prvek komedie. Při sledování jsem si připadal, jako kdybych koukal na nějakou "old school" akční komedii ve stylu Smrtonosné zbraně apod. Já byl maximálně spokojen, obsazení na jedničku, nemám výhrad, dostal jsem vše, co jsem od tohoto snímku čekal, nevím, co bych měl dát psát. Zkrátka spokojenost.

• 22.1.2011  11:50

Docela průměrný snímek, který má velkou výhodu v tom, že ho natočil obstojnej režisér. Po celou dobu se téměř nic neděje, ale i přesto má snímek slušnou hororovou atmosféru, které, bohužel, ke konci doputuje až k totální trapnosti, a to proto, že se najednou z vraha, který po celou dobu působí velmi chytře až mazaně, stane totální idiot. Nebýt právě toho konce, byl bych ochoten přidat i 1* navíc, tedy spíše jen půlku, kdyby to bylo možné.

• 22.1.2011  10:47

Tento film je z řady, dle mého názoru, rozporuplných, neboť se ve mě po shlédnutí mísila celá řada různých pocitů. Myslí,. že 3 hvězdy, což je průměr, je optimální hodnocení. Sice jsem se bavil, ale je zde spousta hluchých míst, někdy i trapných. Hodně vysoko to pozvedá herecké obsazení (Clooney, McGregor atd.), nebýt jich, dopadne to hůř.

• 19.1.2011  16:43

Gilliam je opravdu pozoruhodný tvůrce, když ho napadne něco tak ujetého, samozřejmě to myslím v tom nejlepším slova smyslu. Dějově to sice není nic extra, ale celkové zpracování a především vizuální stránka je něco úchvatného. K tomu všemu rozhodně napomáhá herecké obsazení, jejichž výkony jsou na velmi vysoké úrovni v čele s Ledgerem (tohohle chlapa je vážně škoda), Deppem a Plummerem. Na 5* to sice není, protože to má pár hluchých míst, a to díky průměrnému ději, ale to zastiňuje fascinující vizuální stránka.

• 17.1.2011  19:42

Byl jsem zvědav na toto dílo, protože se řadím mezi fandy žánru. Fulci je údajně další klasik italského hororu, hned vedle Argenta. Můj verdikt ale nakonec je, že italské horory nejsou můj šálek kávy a ani tento snímek to nedokázal změnit. Atmosféru to sice má, ale mě to nudilo, konec sice byl masakr, ale to nic nemění na tom, že jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, proto to hodnocení.

• 5.12.2010  14:33

Sice jsem v případě tohoto filmu, když jsem viděl jména tvůrců, čekal komedii, ovšem v tomto případě mi to ani tolik nevadilo, spíše naopak. Příjemné drama s pár vtipnými momenty, s výbornými a neokoukanými herci a především se skvělou dobovou atmosférou. Milé překvapení.

• 5.12.2010  14:27
    Stvoření (2009)

Další z rádoby hororů s šokující pointou. Ovšem v tomto případě je ta pointa spíše směšná, než šokující, takže celkově jde o velmi špatný horor, který je hororem jen ve velmi přehlédnutelných ohledech a po většinu stopáže jen nudí.

• 21.11.2010  13:42
    Loudilové (2009)

Opravdu 61 % ??? No, abych se přiznal, někdy jsem opravdu zaskočen, jaké stupidity zde mají docela slušné hodnocení. Dle mého je toto obyčejná "teenage komedie" spíše velmi podprůměrná, s klasickým schématem, kdy kluci, co si chtěj užít s pár holkama, udělaj snad úplně vše a proto jsou ochotni vlézt do týmu roztleskávaček. Úvodní dvojice spíše nesympatická, ale holek je zde hromada a je na co se koukat, za což jsem ochoten dát 1 *.

• 21.11.2010  13:37

Vyložená blbost to není, děti to určitě pobaví, nepopírám, že jsem se občas nepobavil, ale nechápu, proč Dwayne Johnson má zapotřebí hrát v takovém to typu filmu. Napřed to byl Útěk na Horu čarodějnic a teď tohle. Na druhou stranu má výhodu v tom, že má dokonce talent a občas i hraje, což by ale i tak mohl uplatnit trochu v jiných filmech, než v této dětské blbůstce. Škoda, uvidíme, snad si brzo napraví reputaci, protože má rozhodně na víc.

• 21.11.2010  13:30

Z mého pohledu je to jasných 5 *, protože tato „oldschool akce“ splnila přesně to, co od ní každý očekával a tím bylo to, že půjde o akční nářez a já se odvažuji tvrdit, že jde o akční film roku. Stallone je zkrátka frajer, jak na place, tak i na režisérské židli, o to víc jsem byl šokován, když jsem se zjistil, kolik mu vlastně je roků, netipoval bych ho na takový vysoký věk, a je obdivuhodné, co ve svém věku ještě zvládne. Po dějové stránce je to ploché, jednoduché, ale na tom absolutně nesejde, přímočarost děje jsem spíše uvítal, Stallone to zkrátka natočil ve stylu „oldchool akčňáků“ 80. a 90. let, a také se mu to podařilo, samozřejmě s dnešním „lookem“ akčních filmů a samozřejmě zde Stallone přimíchal brutalitu, což se dalo čekat, protože už nám ji nabídl v jeho comebackovém Rambo: Do pekla a zpět, což jsem taktéž uvítal. K tomu všemu se zde nachází sebranka těch největších frajerů akčního filmového plátna z 90 let, kteří hláškují a navzájem se shazují a obstarávají tu vtipnější část + Statham, dle mého, největší akční hvězda současnosti Jason Statham. Nemám absolutně žádnou výtku proti tomuto akčnímu nářezu roku a dávám, jak jsem již zmínil, plný počet.

• 21.11.2010  09:37

A tak tedy nakonec jo, povedlo se. Proto jsem schopen této pohádce na motivy počítačové hry, a to hry, kterou znám, měl jsem možnost hrát a byla velmi zábavná. Film je taktéž zábavný, obsahuje hlavní atributy, které hra obsahovala a díky kterým byla zábavná (souboje, různá comba atd.). Tento snímek má výhodu v tom, že po scénáristické stránce je dosti jednoduchý, a proč ne, vždyť jde, přece jenom, o pohádku, kterou pochopí každý a i ti, kteří neměli možnost hrát herní předlohu. Hereckého obsazení jsem se mírně obával, protože Gyllenhaal mi nepřišel jako ta nejlepší volba, a to ne proto, že by byl špatný herec, ba naopak, ale spíše proto, že se mi na roli Prince z Persie příliš nehodil. Nakonec konstatuji, že tento tah byl více, než výborný, Gyllenhaal zahrál skvěle, ostatní taktéž (Kingsley, patřičně slizkej záporák).

• 21.11.2010  09:17

Naprostá katastrofa. Film absolutně o ničem, bez vtipu, což je u komedie dosti smůla. Herci, a to i když jich zde pár dobrých je (např. Holubová, Langmajer), se jen tupě pitvoří a odříkávají text. Už po 15 minutách jsem měl nutkání tento blábol vypnout, ale nakonec jsem to nechal, ovšem způsobem takovým, že jsem přitom stihnul podělat kopu ostatních věcí, což je špatné, o to více špatné to je v případě, že se jedná o komedii, což byl Troškův záměr, ovšem se mu to opět nepodařilo zrealizovat. 100 % odpad.

• 20.11.2010  11:17
    Jonah Hex (2010)

Na tento snímek jsem se opravdu těšil, protože měl velice atraktivní námět. O to více sem byl zklamán po jeho dokoukání. Co si bundem povídat, je to katastrofa. Scénář je nulovej, což by tak u filmu tohoto typu nevadilo, ale tohle bylo vážně špatné. Celková podoba působí dost lacině, až televizně, šokoval mě výběr režiséra, který už předtím svou prvotinou dokázal, že ani animáky mu moc nejdou, tak zkusil natočit westernovej horor podle komisům nechápu, kdo mu svěřil tento post a hlavně nechápu, kdo mu na to věnoval finanční prostředky. Tím největším šokem pro mě bylo obsazení. Nechápu, co tu dělají herci takových zvučných jmen, jako Brolin, Malkovich. Rozhodně spolu s Host Doder nejhorší film natočený podle komixu.

• 19.11.2010  17:04
    Dark Ride (2006)

Další rutinní vyvražďovací hororová záležitost, se síleným maniakem. Herci katastrofa, nemají co hrát, k tomu jsou absolutně nesympatičtí. Po hororové stránce chabé, překvapivá pointa byla průhledná a mě osobně došla tak v polovině filmu, takže její záměr překvapit se nekonal. Jedna hvězda jen za to, že jsem fanda hororu.

• 27.9.2010  12:18

Nejsem znalcem knižní předlohy a myslím, že i kdybych měl možnost se jim stát, tak bych nejspíše odmítnul. Ovšem v případě snímku jsem byl spokojenej. Nebudu zde pět žádné ódy na to, jak je to výborný film, protože není ani zdaleka, ale v daném žánru splňuje to, co splňovat a dětské publikum, pro které je tento film určen, rozhodně zaplesá. Bohužel v případě tohoto snímku se ta fanouškovská základna bude skládat dle mého jen z těch mladších, protože tento snímek nemá na to, aby zaujal i starší publikum tak, jak se to např. podařilo sérii Harry Potter, ale pár výjimek se určitě najde. Naštěstí pro film, já se řadím mezi tyto výjimky, ale v mém případě jde spíš o ujetost na filmové triky, kterých je zde mnoho. Dějová stránka, která je zde sice hloupoučká a míchá v sobě dohromady až moc velká sousta, ale přece jen jde s žánr fantasy, tak proč nad tím nějak bádat, vem to čert. Režie je rutinní, přece jen režíroval Columbus, tak se není čemu divit. Mé hodnocení je spíše něco mezi 3 a 4 *, ale pro tentokrát se přikláním ke 4 * a doufám v další pokračování, kterého by se mohl chopit Cuaron, jako v případě Potterovské série a povznést to někam výš, protože jak už jsem říkal, Columbus je až moc rutinní řemeslník, který do toho nedokáže dát nic navíc.

• 14.9.2010  14:26
    Skrytý (2009)

Velice špatný horor, který postrádá jak nějaký smysl, náznak děje, tak především charakteristické hororové prvky. Takže celkově je to ukrutně nudná rádoby "napodobenina" hororu s neznámými a velice špatnými herci. Odpad dávám proto, protože už je to asi 3 měsíce, co jsem to viděl, a už si nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně bylo, což mluví za vše, jediné, co mi utkvělo v hlavě je to, co jsem zmiňoval výše, a to je to, že s hororem to opravdu moc společného nemělo, proto dávám odpad.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27