Zametač stop (2007)

Docela slibná krimi s hodně zajímavým námětem o uklízečích místa činu, bylo mi jasné, že celej film nebude jen o tom, takže bylo jasné, že se sem přimíchá nějaká kriminální zápletka. Více jsem čekal, že hlavní postava bude obviněna z něčeho co nespáchal, nakonec to bylo kapku podobné a dokonce jsme se dočkali i překvapivého závěru. Ale suma sumárum film těží z dobrého hereckého obsazení, Samuel L. Jackson, ikdyž jsem už někde zmínil, že pořád leze do všeho co mu nabídnou, tak to neznamená, že je špatnej herec, ba naopak, on je vždy ve filmu tou nejlepší postavou a sebemenší blbost vytahuje z podprůměru aspoň na průměr, dále Ed Harris také skvěle zahrál, Eva Mendes jako vždy jen do počtu a na ozdobu. Dobrá režie z pera Harlina, kterej se sice pořád snaží natočit něco pořádného, ale zakopává o hodně tupej scénář, ve kterém jsou díry, díky kterým je děj předvídatelný a nakonec i ten závěr.

Božská mrcha (2007) (seriál)

Sice moje hodnocení nebude objektivní, protože zatím jsem měl možnost vidět jen dvě části, ale abych se přiznal tak už to dál sledovat nehodlám. Podle upoutávek a slibného námětu jsem čekal úplně něco jiného, ale to co se mi dostává mě zkrátka nebaví. Seriál sice má slušně hrající Holly Hunter, která to zvedá hodně vysoko, jinak ostatní herecké obsazení je takové šedivé nijaké. Zdá se mi, že seriál nevyužil daný potenciál, který v sobě měl.

Temné lesy (2003)

Atmosférický horor s pěkného prostředí lesů někde v Norsku. Film si udržuje opravdu skvělou atmosféru říznutou něco mezi Záhadou Blair Witch a vyvražďovačkami typu pátek 13 atd.... Jde na filmu vidět hodně nízký rozpočet, ale režisér se jeví jako zručnej profík a hru tmy se světlem zvládá na jedničku a umi navodit tu správnou atmosféru, po příběhové stránce je to už opět horší. Po celou dobu filmu se nám snaží nějak vnutit, že to vše co se tam děje dělá jeden z nich, sice je to klasika a dělá se to snad v každém hororu, ale zde je to až moc okaté a vtíravě vlezlé. A nakonec zjistíte, že to dělá úplně někdo jinej. Konec mě mimochodem docela šokoval, ani ne tak tou pointou a pachatelem, ale spíše jeho motivem. Zdá se mi jako by tvůrci pachatele, motiv a závěrečnou pointu splácali z hlavy přímo při natáčení.

Jericho (2006) (seriál)

Další americký seriál, s opět solidním a originálním nápadem, ale mezi takovými skvosty jako jsou Dexter, Prison Break, Heroes a dalšími je tento seriál průměrný až podprůměrný. Zvládnul jsem shlédnout prvních 10 částí I. série a dál už to vzdávám, protože jsem se nesmírně nudil. Herecké obsazení je docela slušné v čele s jedním známým xichtem Skeet Ulrich. Snad někdy nejdu druhou cestu k tomuto seriálu, ale po mé první zkušenosti říkám, že jde o seriál, který ne tak úplně využil potenciál jaký se mu nabízel a je k uzoufání nudný, což je zajímavé, protože seriály jako Dexter, Prison Break vyvolávají nezkrotnou závislost na další a další části, u tohohle seriálu v žádném přídapě nenastala, ba naopak, pořád jsem koukal na časomíru a těšil se až to skončí.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Opět duo Burton+Depp nezklamali, sice se tu na můj vkus moc zpívalo, ale písně i texty se mi docela líbili, nebudu hodnotit samotné pěvecké výstupy hlavních postav, ale po herecké stránce to bylo excelentní, především Depp, Carter a Rickman. Opět ta temná atmosféra, která je typická pro Burtona a ten příběh o posedlosti pomstou, no nemám výtky. Sice to není nejlepší Burton, ale rozhodně jeden z těch nejlepších.

Krvavá hostina (2005)

Spíše komedie, než-li horor, protože to jako komedie více fungovalo, bylo zde pár vtipných momentů, teď záleží na tom, jestli to tvůrci i tak zamýšleli. Co se týče hororové stránky tak je to bez atmosféry, bez napětí, monstra jsou směšná, ale je zde pár krutých záběrů, hodně krve atd....Herci nejsou tak otravní, někteří v některých situacích byli vtipní, takže těmi 2 hvězdami hodnotím tu komediální linii, kdybych hodnotil film jako horor, tak bych dal bez váhání odpad.

Pokoj 205 (2007) odpad!

Hodně špatný horor. Jde vidět, že dánští vůrci mají nakoukáno hodně japonských a amerických hororů, ale kopírování jim moc nejde, ale snažej se. A to potom vznikají takové podprůměrné horory, bez atmosféry, s nulovým scénářem, herci a kopírovaným dějem. Pro mě odpadová záležitost.

23 (2007)

Koukám, že je zde docela hromada rozporuplných reakcí na tento film. Tak já se nebudu stydět a trochu mu pomůžu, protože se přiznávám k tomu, že mě tento film docela i bavil, sice měl několik hluchých míst, tak se dotavila i nuda, scénář je ujetej, hledal jsem nějakou logiku, někdy postavy chrlili takové rovnice, které by si nevymysleli ani na vysoké škole, ale po odhalení hlavní pointy mi došlo, že to vše pochází z hlavy chorého člověka, takže jsem byl spokojen. Schumacher odvedl skvělou práci a Carrey v hlavní roli taktéž, byla radost ho opět vidět v jiné poloze než v komediální.

V řetězech (2006)

Čekal jsem něco jiného, spíše oplzlou uchylárnu, ale to co jsem viděl bylo úplně něco jiného a byl jsem i spokojen. Už jen ta odvykací kůra, kterou S.L. Jackson zavedl byla docela originální, navíc jeho herecký výkon film vytahuje hodně vysoko, společně i s Christina Ricci, která je navíc krásná a polovinu filmu zde byla polonahá a její herecký výkon je to nej z filmu a ještě dodám, že i ten Justin Timberlake má docela talent. Dal bych i více hvězd, ale opět mě zde vytáčely ty náboženské kecy a občas jsem se nudil.

Bezva vejška (2006)

Další z řady teen komedií, tentokrát o bandě studentů, kteří se nedostali na vejšku, tak podvedou rodiče tím, že vytvoří fiktivní školu, ale vymkne se jim to zrukou. Řekl jsem si no dobrá to bude asi zábavné, taky že bylo, po chvíli sem jim tu školu i záviděl, ikdyž to bylo jako vždy přehnané, ale jakmile se to prozradilo, tak už to začlo pokulhávat, následný soudní proces a jeho rozhodnutí poslal film do kytek úplně. Jedna hvězda je za první půlku filmu a ta druhá za občas dobrou hudbu a Justina Longa u kterého je škoda, že utápí svůj nepopíratelný talent v takových podprůměrných teen komediích, na které už ani nemá věk.

Časové pásmo bylo změněno