Okřídlené bytosti (2008)

Já vím, že tento film je na hodně vážné téma, ale tvůrci ho natočili tak nudným způsobem a s jediným cílem, a to zaútočit na city diváků, a bylo to z filmu cítit. Já proti dramatům rozhodně nic nemám, ale tento je natočen jen pro prachy, pro touhu získat akademické ceny, ale není v tom cit, jak ze strany filmové tak i tvůrčí. Herci sice slušní, ale každý mě svým způsobem vytáčel svým chováním, především Forest Whitaker, kterého vidím už potřetí v té samé roli a i v podobném filmu, ten chlapec asi hodně touží po dalším oscarovy, ovšem tím, že bude hrát v těchto běčkově nudných dramatech, jej určitě nezíská.

Poslední dům nalevo (2009)

Další překvapení roku ve svém žánru. Ano. Po Stáhni mě do pekla další skvělý horor, který jsem měl možnost tento rok vidět. Sice jde o remake, ale k mému štěstí patřím mezi ty, co originál neviděli, a abych pravdu řekl, jsem i rád, protože tento film je naprosto úžasný. Po hororové stránce téměř bez chyby - mělo to skvělou atmosféru, která je budována až do totální řezby, napětí také nechybělo, pár těch gore efektů a co není typické pro horor, tak i slušné herecké výkony. Byl jsem maximálně spokojen a skvěle se pobavil.

Zábavný park (2009)

Neříkám, že jsem se nebavil, tato komedie má bezesporu solidní scénář a vyhla se klasickým nechutnostem, které jsou poznávacím znakem takovýchto komedií, ale tato komedie, mi místy přišla nudná, romantická linie taktéž. Plusem jsou interiéry zábavního lunaparku, solidní dobová hudba a herecké výkony. Jinak jsem se spíše nudil, protože těch vtipných momentů tam mnoho není. Mít to o dvacet minut méně, tak dám hodnocení i vyšší, ale já se vážně spíše více nudil než bavil.

Nenarození (2009)

Hororů s tématikou ohledně vymítání už bylo natočeno mnoho, tento sází na originální nápad, a to ten že se do mladé ženy má vtělit temná duše nějakého fracka. Možná by to dopadlo lépe, kdyby to nebylo na rychlo splácané, doplněné o pár nefungujících lekaček a tvůrci si stím vyhráli. Své fanoušky si to možná najde, ale myslím, že to bude především kvůli herečce, která ztvárnila hlavní roli, protože kvůli filmařským kvalitám to rozhodně nehrozí. P.S. By mě zajímalo, na co nalákali Gary Oldmana.

Po hlavě... do prdele (2006)

Pulp Fiction po česku prej :-D. V žádném případě. Naprosto nesmyslný slepenec scén, které jsou nereálné a s příbýváním minut se to jen stupňuje do absolutně extrémní nereálnosti. Režisér má nakoukáno hodně filmů Tarantina nebo Guy Ritchie a kopíruje co se dá, ale nejde mu to. Herci příšerní. Ovšem, jsem ochoten dát 2*, a to za snahu natočit něco jiného než to co je obvykle od našich tvůrců k vidění a za pasáž s Žilkovou a Mádlem, a to především za něj, kterej zde má sice jen takovej frk, ale pobaví.

Venom (2005)

Další z řady teen vyvražďovaček, která v sobě nemá nic originálního, i když se o to snaží se svým zplácaným voodoo námětem o nějaké divné posedlosti duchy, která posedne mrtvolu :-D. Jediné co stojí za to, jsou exteriéry bažin, jinak nic. Vraždy neoriginální, bez nápadu, herci nesympatičtí. Jedna jediná hvězda, kterou sem ochoten dát, je za již zmíněné bažiny.

Sliz (1988)

Teprve až včera jsem měl možnost spatřit tuto 80-kovou klasiku a musím konstatovat, že jsem byl maximálně spokojen. Sice jde vidět, že to vzniklo již před 21. lety což se podepsalo především na tricích, které jsou místy směšné, ovšem já jsem tolerantní a 80ky mám rád, především horory a tento mě mile překvapil a především potěšil.

Hamiltonovi (2006)

Myšlenka byla dobrá, ale forma už na tom byla hůř. Chopit se toho lepší režisér, obsadit lepší herce a doladit scénář, tak z toho mohl být solidní orginální horor. V tomto případě jde jen o nudnou podívanou s nulovou atmosférou a ničím, co by připomínalo horor.

Taková normální rodinka (2008)

Naprosto nekomediální "komedie", která humor naprosto postrádá. 90 minut téměř bez dějě, plno tupých dialogů a nudných scén, ze kterých byla vtipná snad jediná, ale už ani nevím jaká. Herecké obsazení sice vypadalo dobře, ale bohužel herci neměli ani co hrát. Za povšimnutí snad jen stojí jako vždy skvělá Holubová a Mádl, kterej opět hraje takového moulu, což mu jde. Kouknout se na to sice dá, ale jak už zde někdo zmínil, rozhodně to zmizí v propadlišti dějin nepovšimnuté.

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Žánr fantasy patří mezi mé oblíbené. Ovšem v tomto případě jde o naivní dětskou fantasy s hodně tupým dějem, a občas i nelogickými zvraty. Po celou dobu jsem se více méně nudil. Bavit jsem se začal až v samém závěru, který ovšem byl přeplácaný a samozřejmě skončil happy endem. Dětem se to moná bude líbit, ale já jako dospělý divák dávám palec dolů. Most do země Terabithia byl mnohem lepší a nebyl tak okatě určen jen pro jednu cílovou skupinu a dokázal pobavit i dospělé, v případě tohoto filmu to rozhodně nehrozí.