Maniak (1980)

Na dobu vzniku naprosto famózní snímek, a to nejen po stránce hororové, ale i dějové. Nejde o čistý horor, spíše o psychologické drama-horor, který v sobě má napětí, atmosféru a hodně krvavé gore efekty. Pozorovat myšlenkové pochody hlavní postavy bylo skvěle podáné i zahrané. Nato, že jsem od filmu nic nečekal, tak jsem se skvěle pobavil.

Domino (2005)

Mám pro Scottovy filmy slabost, především pro Muže v Ohni. Zde jsem vyloženě zklamán taky nebyl, ale něco mi zde chybělo. Po příběhové stránce jde o film podle skutečné události, které nemám v lásce, ovšem tento se mi zamlouval hlavně díky skvělému vyprávění, které nenudí, nestojí na místě a pořád frčí dopředu. Taktéž se mi zamlouvalo i herecké obsazení, především Keira byla skvělá a samozřejmě Rourke, kterej se pro role takovýchto drsňáků narodil. Ovšem co očekávám nejvíce od Scotta je akce. Akce zde bylo pramálo, jedině snad finální přestřelka stála zato. Typická Scottova kamera mi kupovidu nevadila. Ale nakonec dávám 4*, protože jsem se skvěle bavil a ikdyž nejde o nejlepší Scottův film, tak rozhodně stojí za zkouknutí.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Místy hrozná nuda, ale většinou docela solidní zábava. Je to hlavně tím, že i když je film natočen v Praze, tak ho natočil Brit. Brit, který disponuje skvělým černým humorem a přenáší ho do scénáře, ale především má nakoukány černé komedie Guy Ritchie a z filmu je to hodně cejtit a to je pro film největší plus. Dalším plusem je solidní herecké obsazení, Roden dokazuje, že i v humorně laděném filmu se neztratí a strhává na sebe veškerou pozornost, Nyman mu sekunduje a Geislerová už je jen do počtu. Ovšem po dlouhých úvahách jde spíše o průměrnou komedii, která nic nenabízí, ale také se o nic nesnaží, ale tři průměrné hvězdy jsou tak akorát.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Jeden z dalších 80.-kových slasherů, který má výhodu v docela dobře stavěném příběhu o narušeném chlapci, kterému v tu pravou chvíli zarabuší v palici a začne typická vyvražďovačka, na kterou sem si musel počkat téměř polovinu filmu, kde se jeho postava rozvíjí až do oného dne, kdy začne trestat všechny co dělají co podle něj nemají. Dalším kladem jsou nápadité vraždy, oblek Santa Clause a sekyra v rukách. Mínusy jsou snad jen to, že mi to chvílemi přišlo směšné, předvídatelné a samozřejmě jak je známo u hororů tak i nelogické. Ovšem nemůžu dát míň, protože snad nikdy nezapomenu na vraždícího Santu, jak pobíhá po městě, vraždí lidia u toho kříčí "punished", tyhle scény mě dostávali.

Prasáci (2007)

Jak už tady několikrát bylo zmíněno, tak nápad nebyl vyloženě nejhorší, což je na tento primitivní druh komedií doslova ojedinělé, ale provedení už je na tom patrně hůře. K tomu všemu si připočtěte naprosto příšerné (ne)herecké obsazení všech zůčastněných, kteří měli ještě k tomu nevýhodu v tom, že měli naprosto nesympaticky napsané role. Jedna jediná hvězda je zato, že se vyhnuli oplzlostem a vyloženě fekálním scénám, které jsou typické pro tento druh filmu.

Drtič (2000)

Naprostá nuda, se špatným obsazením, s jedinou světlou výjimkou, kterou je Peter Stormare, kterej si svou roli úchylného perverzáka užíval, ale byl opravdu jediný. K tomu všemu jsem měl pocit, že jsem už vše někde viděl a mnohem lépe podané ve všech ohledech i směrech a po přečtení zdejších komentářů mi to docvaklo, že se film podobá mnohem lépe zvládnutému Americkému psychu. Tento snímek se sice nezabývá nudnou látkou, ale Romero to podal dosti nudně a naprosto film odfláknul.

Děs v opeře (1987)

Asi jsem Argenta trochu podcenil, protože před tímto snímkem jsem od něj viděl Armáda démonů: Matka slz a Vrah přichází v noci, kterým jsem málem plácnul odpad. Ovšem tento jeho dřívější snímek mě nato, že jsem od něj čekal nebo spíše nečekal to, co u výše zmiňovaných mě mile překvapil. Argentova hlavní výhoda je v tom, že to skvěle umí s kamerou a dokáže s ní natočit nezapomenutelné scény a s atmosférou to také umí, napětí nevyjímaje. Prostředí opery a děj, který se kolem ní točí je také působivá, herci jsou spíše záporem, snad až na hlavní představitelku. Jednu hvězdu srážím za dementní závěr, který se natahoval a vystupňoval až do absolutní dementní frašky, která filmu spíše ubližuje, než-li pomáhá.

District 9 (2009)

Rozhodně nejlepší sci-fi roku, které strčilo do kapsy jak po akční, příběhové, tak především po stránce rozpočtu takové blockbustery jako čtvrtý Terminátor nebo dvojka Transformers. Využít ruční kameru u takovéhoto druhu filmů nebyl vůbec špatný nápad a usazení do Johanesburgu namísto nějakého světoznámého města ještě lepší nápad. Film se okatě rozlišuje třemi částmi - první ukecaná, druhá akční a rozvijející děj a třetí jen a jen akční, a to dost brutálně a naprosto famózně. Blomkamp je talent a s kamerou to rozhodně umí, některé snímaní bylo geniální. Herecké obsazení je sice naprosto neznámé, ale to je jedině dobře a nakonec to byla jedna z největších výhod celého snímku, navíc představitel hlavní role zvládl svůj debut ve filmu lépe, než skvěle a doufám, že ho ještě někde uvidím. Samotný děj sice není nějak převratný, ale dokázal zaujmout a především stylem podání i vtáhnout do děje. Byl jsem naprosto uchvácený tímto filmem a rozhodně si zaslouží být v TOP 200. hodně vysoko.

Creepshow (1982)

V době natočení tohoto snímku to mohlo být docela zábavné, ovšem teď to na mě působilo spíše směšně. Jednotlivé povídky mají kolísavou kvalitu. První tři stály za zkouknutí, 4 byla už kapku nudnější a poslední naprosto příšerná. Celkově dávám průměrné 3*, protože navíc to rozhodně nemá, hlavním důvodem je, že tento snímek nevyhrál boj s časem a nyní působí spíše směšně než hororově.

Ajťáci (2006) (seriál)

Další kultovní "britcom", který mě ovšem nezaujal tak, jako Black Books. Humor je tak na stejné úrovni, což znamená na dokonalé úrovni. Ovšem pro mě zde bylo několik mínusů, například herecké obsazení, které mi ze začátku přišlo krajně nesympatické a dlouho jsem si na ně zvykal a občasná kolísavost zábavnosti jednotlivých dílů a především prostředí, ve kterém se natáčelo, kancelář mi přišla naprosto nudná. Dalším mínusem je, že se zde málo objevoval Richmond. Možná bych jednu hvězdu přidal, ale to bych předtím nesměl vidět Black Books, které mi přišlo o něco zábavnější.