Veřejní nepřátelé (2009)

Solidní gangsterský film ze třicátých let se vším co k tomu patří - solidní akce, scénář, režie, herecké obsazení, ale proboha co ta kamera ? Samozřejmě, že je to v této době v módě, ale do gansterky ze 30-tých let se to zkrátka naprosto vůbec nehodí a působí to až amatérsky. Výhodou tohoto snímku je obsazení. Johny Depp jako vždycky excelentní a role gangstera se zhostil bravůrně a také sem měl tendenci mu fanditm narozdíl od Bale, který zde hraje opět drůhé housle, ještě k tomu jeho role, ikdyž byla kladná, nebyla příliš sympatická, ale za to příliš nemůže, protože Mann tohle zkrátka umí a snad v každém jeho snímku divák fandí tomu zlému. Ovšem po shlédnutí jsem byl docela zklamán, čekal jsem mnohem víc, možná je to tou kamerou, ale dávám jen 4*. Je mnoho lepších gangsterských filmů a u mě stále vítězí De Palmovi "Neúplatní".

Black Books (2000) (seriál)

Nedivím se, že tyto britcomy se ihned stávájí kultovními. V tomto případě to musí platit dvojnásob, protože dle mého je to to nejlepší, co lze z Velké Británie vidět. Postavy skvěle napsané a ještě lépe zahrané- Bernarda si musí naprosto každej oblíbit, tedy mě byl rozhodně nejbližší, ne, že bych byl takové individium, ale je zkrátka skvělej. Humor klasickej anglickej, scénáře vypiplané do písmenka, občas sice některé dějové linky extrémní až absurdní, ale tak vtipně podané, že to ani v nejmenším nevadí. Jediným mínusem je počet dilů, kterých je zatraceně málo.

Pro jedno kousnutí (1985)

Na tento snímek jsem se podíval jen proto, že jde o jeden z prvotních filmů ve kterém se objevil Jim Carrey, dnes již tolik známý a uznávaný komik. No a nakonec jsem se na to vydržel koukat jen kvůli němu. O horor rozhodně nejde a o komedii jen ojediněle. Takže po většinu stopáže jsem se nudil a občas jsem se pousmál některému gagu, na které jsem samozřejmě vzápětí zapoměl. Takže tento film je zajímavý jen tím, že jde o jeden z prvních ve kterém je k vidění Carrey, jinak ničím nezaujmul.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Ďáblův sluha samozřejmě nemůže konkurovat dnešním seriálovým hitům, jako jsou Dexter, Prison Break, Heroes a mnoho dalších, ale jako oddychovka, která mísí několik žánrů (ovšem především jde o komediální typ seriálu), 100% funguje a pro milovníky humoru Kevina Smithe je jasnou volbou. Výhodou tohoto seriálu je obsazení. Ray Wise je hned vedle Al Pacino ten nejlepší ďábel, kterého lze spatřit na obrazovce. Ovšem i další herci přesně vybraní (především Sock), štěstí také měli v tom, že scénaristé jim jejich postavy napsali tak dokonale, že ani jedna nepůsobí nudně a především nesympaticky. Škoda jen, že byl seriál ukončen tak brzo a bez jakéhokoli dějového zakončení. P.S. Pokud mohu doporučit, tak sledovat v původním znění s titulky. Ne, že by dabing byl vyloženě špatný, ale původní znění je původní znění.

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Kdybych se po skončení tohoto snímku nedozvěděl, že jde o "takzvané" navázání na dnes již kultovní snímky jako Ikarův pád a Tažní ptáci, tak bych možná jednu hvězdu i přihodil, ovšem teď mám naopak chuť jednu ubrat. Film sice není špatný, ale nemá to kouzlo, které do snímku dokázali vnést herci jako Menšík apod. Polívka je samozřejmě výbornej herec, Liška opět hrál idiota, takže také výbornej, ale nemělo to "NĚCO", co měli předešlé snímky. Dávám průměrné 3* a škoda, že to už nešlo natočit s Menšíkem.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Sice jsem původní snímek neměl tu možnost shlédnout, ale toto dílko mě maximálně uspokojilo. Už jen proto, že v hlavní roli se objevili Washington a Travolta a režíroval Tony Scott, jehož osobitý styl je famózní a ikdyž to někdy s tou roztřepanou kamerou přehání, tak zde jí bylo tak akorát. Herci zahráli skvěle, dialogy byly zábavné a nenudily, ale občas měly na krajíčku. Poslední půlhodina typickej Scott - akce a sice předvídatelné finále, ale uvítal jsem ho.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Bavil jsem se, to nepopírám, ale nevím, jestli se to dá nazvat dětským filmem, jestli tohle Walt Disney točí pro děti v USA, tak jsem rád, že zde dětem můžeme pustit naše české pohádly. Protože zde je akce, střílí se, a to docela hodně, no nevím. Z pohledu mého dospělého oka říkám, že jsem se bavil, sice po příběhové stránce je to směšné, ale to kompenzuje herecké obsazení a nepřetržitá akce. Taková průměrná (ne)rodinná podíváná, která si sama ze sebou neví rady jestli bude akčním filmem nebo dětskou kravinou. Nakonec je zde od každého trochu.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Další povedený anime seriál, který ovšem postrádá děj a nehne se téměř z místa. Ovšem i přes tento nedostatek jsem se slušně bavil, ale pokud by bylo více částí než 12 a šli si stejnou cestou, tak bych to nejspíše vzdal. Mnoho podobných anime seriálů nakoukaných nemám, ovšem dovoluji si říct, že tento je spíše průměr, který ale dokáže pobavit.

Děti (2008)

Brutální horůrek, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem všechno. Napětí, atmosféra hororu, šílené dětičky v rolích zabijáků, to je téma, které je samo o sobě děsivé, navíc skvěle obsazeno. Jediné co mě iritovalo, byla hudba, která k filmu sice skvěle pasovala, ale donekonečna se opakovala a zněla téměř nonstop i v nevypjatých situacích, ze kterých huba dělala zbytečně vypjaté. Ovšem jde o jediný nedostatek a dávám filmu zasloužené 4*.

Penny se bojí (2006)

Uznávám, že to mělo skvěle hororovou atmosféru a i napětí a možná by to bylo lepší, kdyby tvůrci tak o 20 minut zkrátili stopáž, ale při 90 minutách se tím pádem dostavila nuda. Samozřejmě, že snímek obsahuje kupu typických klišé, ale tvůrci se je snažili maskovat fóbií, kterou trpěla hlavní postava a do jisté míry se jim to i dařilo.Kdyby si odpustili ten stupidní otevřenej konec tak bych možná dal i jednu hvězdu nahoru, protože chvílemi jsem se i lekl, ovšem za ten konec nechávám průměrné 3*.