Temný obraz (2006)

Předlohu jsem nečetl, ale určitě to brzy napravím, protože jde rozhodně o další Dickovu šílenou vizi blízké budoucnosti. Šíleně depresivní snímek s hodně zajímavou animací, která se mi svým způsobem líbila, ale nějak na mě nazapůsobila a radši bych byl pro klasickou hranou formu, ale je to zajímavé. Navíc sympaticky obsazené.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Petr Vondráček je lepší muzikant než moderátor, ale ujde narozdíl od hadačů, kteří si myslej jak jsou chytří, a hrajou si na strašný profíky, že všechno a každé povolání znaj. Zounar je blbej už od pohledu a nebaví mě se na něj ani dívat, Bendová vypadá jak tranvestit, Klepl je maximálně trapnej jako vždy a Morávková jediná normální, ale zase je maximálně nudná. Ale občas to je i zábava, když přijde nějaká ta naše "celebrita" a někdy se nestačím divit co je možné mít za různá povolání.

Rudá voda (2003) (TV film)

Tak tohle byla extrémní záležitost. Žralok byl příšernej, ale celkem inteligentní narozdíl od posádky. Kdyby je sežral všechny do posledního i s režisérem a scénaristou, s animátorama a hlavně kameramanem tak bych dal 5*. Jedna hvězda je jen za Lou Diamond Phillips, kterej se snaží, ale zase to není tak skvělej a velkej herec, aby utáhl celej film a ještě k tomu, když nemá po ruce nic s čím by se dalo pracovat, ale asi si toho nevšiml, protože kdyby jo tak by do toho nevlezl snad ani za hovno :-D.

Dárek z lásky (2004)

Vánoční film jako dělaný na vánoční večer, ale já si ho pustil netypicky v květnu, ale tak nějak jsem měl chuť na něco podobného ražení, ale tento film zase tak typičký vánoční film není a působil na mě spíš smutným dojmem, protože jde o hodně depresivní snímek, a ikdyž v něm nakonec vše dobře dopadne, tak mě svým způsobem dojmul a dostal a jsem ochoten mu dát plný počet. Jde sice o americkou kopii lásky nebeské a nemůže se jí rovnat ani v nejmenším, ale jak už jsem výše uvedl, prostě mě tento snímek dostal. Navíc je zde příjemná hudba a sympatiční a výborní herci v čele s krásnou Penélpe Cruz, jako vždy skvělou Susan Sarandon, drsně milým Paul Walker a jako vždy výborným Robin Williams, kterej mi vždycky sedl v těch vážnějších rolích než v těch komediích, což aspoň dokazuje, že to je skvělej herec ne jen jednoho typu filmů. Navíc nádherný New York s vánoční atmosférou.

Dračí války (2007)

O příběhu, scénáři a ději mluvit nebudu, to je totiž hodně špatně a téměř na bodu mrazu možná i herci ti taky byli nevýrazní, ale to v tomhle filmu nemá cenu řešit, protože ta vizuální stránka to vše zachraňuje, i když teda je pravda, že triky nejsou zrovna nejlepší, ale v tom zběsilém tempu je to celkem nepostřehnutelné. Poslední půlhodinka je naprosto úchvatná a vypadá to jako by část Sauronovy armády se dostala do současných ulic Los Angeles a bojovala proti US Army, parádní výbuchy tanků, pády a exploze vojenských helikoptér což je úchvatnej a nezapomenutelnej zážitek. Navíc na úplném závěru dechberoucí bitka dvou draků. Vylepšit příběh což je u Fantasy nutné, obsadit lepší herce a natáhnout délku tak by z toho byla rozhodně skvělá fantasy podívaná, teď je z toho jen průměrné béčko s nadprůměrnou akcí.

Planeta opic (2001)

Tak tento remake se opravdu moc nepovedl což mě mrzí, ale co mě mrzí ještě víc, že za tím stojí mistr a můj oblíbenec Tim Burton. Masky a opice jsou výborné, hudba ujde, ale na Elfmana taky nic extra a už měl rozhodně lepší soundtracky. Wahlberg není vůbec špatnej a ostatní herci nejdou ani poznat což je rozhodně dobré a dokazuje to skvělou práci maskérů. Navíc jsem nějak moc nepobral ten konec. Tohle se ti Time moc nepovedlo. Škoda.

Černé Vánoce (2006)

Slátanina všech možných a lepších hororů s legendárními zabijáky a tohle se snaží konkurovat, ale bez výsledku. Jde sice o remake a ty jsou většinou na hovno, ale jestli je orignál stejný a nebo jen podobný tak ho rozhodně vidět nepotřebuji. Příbeh je slabej a okopírovanej. Herci stejní a nezajímavý a všichni mi tak nějak splývali dohromady a těšil jsem se až pochcípaj no a vraždy jsou taky nazajímavý. Ani nevím za co dávám jednu hvězdu asi proto, že slashery mám rád a když maj celkem obstojnej případ a ve vraždění je nějakej nápad tak se to dá zkouknout, ale to zde neplatí.

Souboj Titánů (1981)

Naprosto skvělá podívaná po vizuální stránce tak i dějově. Je zajímavé, že v době ve které je film natočen se někdo odhodlal natočit fantasy snímek podle řecké báje plný triků, ale povedlo se, ikdyž triky mohou působit dnes už trapně jde rozhodně o průkopníka fantasy filmů. Herci byli dobří, ale ty příšery byli lepší. Jen je škoda, že podle řeckých bájí a pověstí nevzniklo více filmů nebo nějaký seriál byla by to rozhodně skvělá podívaná, ale třeba se někdy dočkáme. Mimochodem jsem zvědavej na remake, ale nemyslím, že by ho tento film potřeboval.

Beetlejuice (1988)

Teprve druhý celovečerní film jednoho z nejlepších režisérů světa Tima Burtona, kde spojil horor s komedií a všem ukázal, jakým směrem se jeho filmaření bude ubírat, a kde se také ubírá a díky mu za to. Rozhodně nejde o jeho nejlepší počin, ale i tak jde o slušnou zábavu, která pobaví a zároveň i občas zamrazí. K tomu vždy skvělá Elfmanova hudba a dobří herci v čele se skvělým Michael Keaton, který zde dokazuje, že má jak komediální talent, tak i dokáže zahrát vážně, což předvedl v Batmanovi. I další herci jsou skvělí především Winona Ryder a Catherine O'Hara. Plný počet hvězd nedám proto, že Burton natočil rozhodně i lepší filmy a doufám, že i natočí, ale tento film je rozhodně jeden z jeho typickejch a reprezentujících jeho osobitý styl.

187 - Kód pro vraždu (1997)

Velmi působivé drama se skvělým a naprosto neuvěřitelným Samuel L. Jackson v hlavní roli středoškolského profesora, kterej už má dost těch měxickejch šmejdů a vezme spravedlnost do vlastních rukou a nakonec na to dojede. Ostatní herci byli taky hodně dobří a navíc je zde celkem slušná hudba. Občas mi vadila ta kamera a film mi přišel stranš tmavej na to, že se odehrával v prosluněném Los Angeles.