Krokodýl Dundee v Los Angeles (2001)

Neviděla bych to s tím hodnocením zas tak špatně. Jo, není už to, co to bývalo, ale přesto mě docela baví občas se na to podívat a (možná vás to udiví) příjemně se u toho zasmát.

Robin Hood (2006) (seriál)

Hned na úvod (abych obhájila své tři hvězdičky) bych řekla asi toto: Tenhle seriál je strašná praštěnost, já ho tak beru a musím přiznat, že mě zatraceně baví i přes všechny chyby, které bezpochyby má (a přesto, že polovina hereckého obsazení viditelně přehrává). Na tom, že mě baví, se trochu podílí i fakt, že mě dokázal upřímně rozplakat (a ač brečím u televize každou chvíli, nerozpláče mě jen tak něco). Postavy jsou jasně dané a víte co od nich čekat - většinou ničím nepřekvapí (důležité je to slovo většinou). Robin se sice chová jako nejšvihlejší puberťák, ale já si na něj už docela zvykla. Marian mu tvoří důstojný protipól a ač herecký projev Lucy Griffiths občas trochu pokulhává, není vůbec špatná a navíc je doopravdy krásná. Sheriff je vyloženě parodie sama na sebe a je asi jedinou postavou, která mi obsazením doopravdy vadí a jeho "záchvaty šílenství" působí hrozně rušivě. Richard Armitage v roli jeho nejdůležitějšího poskoka Gisborna je naopak výborný (možná vůbec nejlepší a nejkrásnější mužská postava seriálu :-), která prochází jednoznačně nejzajímavějším psychologickým vývojem - od bezcitného grázla k zamilovanému grázlovi, přes grázla, který váhá zda být či nebýt grázlem, až po grázla, který se vyprovokován v návalu vzteku stane vrahem oběktu své vlastní touhy), takže v pohodě zastíní nedostatky Keitha Allena. Malý John je přesně takový, jaký by měl být a Much je zase "roztomilá" zábavná figurka, kterou už pomalu přestávám nenávidět :). Pak je tam řada méně důležitých postav, z nichž (podle mě) žádná nijak nevyčnívá z průměru. Co mě taky otravuje je věčně se opakující znělka. S postupujícími díly je ale seriál celkem napínavý a někdy si dokonce na pár sekund řeknete: A co bude teď? ---- Po bombastickém a téměř dokonalém pilotu jsem byla nadšená. Pak ale přišlo stejně velké zklamání z průměrného pokračování, kde leckdy převládala trapnost nad vtipem (o což se velkou měrou zasloužil i úděsný Allen). Já jsem ale vydržela a někdy po 4. dílu (nazvaném Otec Hood) se to konečně začalo nést v tom správném hravém duchu. Sem tam se tak jednou za díl objeví nějaká skutečně trapná scéna, ale zase jsou tam jiné zajímavější, které ji vyváží. Ano, některé komplikace děje jsou vyloženě přehnané, ale zase je to celkem kvalitní a vtipná parodie.

Deník Elizabeth Taylorové (1995) (TV film)

Hodně zajímavý životopisný film. Až mi bylo Liz Taylor docela líto, i když zřejmě taky měla dost chyb... Sherilyn Fennová je opravdu dobrá herečka, které se prostě podařilo zachytit Lizinu duši.

Legenda o vášni (1994)

Nebyl by to špatný film, kdyby byl kratší, nebo v něm bylo méně hluchých míst. Kdyby se Pitt obtěžoval hrát a kdyby to byl lépe vymyšlený příběh...

Gappa (1967)

Jedna hvězdička za žárovičky v Gappiných očích.

Doblba! (2005)

Docela vtipný film, v poměru k některým jiným českým komediím však čistý průměr.

Česká soda (1993) (seriál)

Tohle je hrozně skvělá věc. Dávný a kvalitnější předchůdce TeleTele.

Strakonický dudák (1955)

Hodně špatný film - možná to tak vnímám, protože doslova nenávidím předlohu.

Žena ve vodě (2006)

Hodně zvláštní film. Roztomilá pohádka s "placatými" trávovými vlky. Nemyslím si, že by se Shylaman zbláznil. Nevím jestli to bylo záměrně, ale hodněkrát byla ve filmu situace, při níž jsem chytala záchvaty smíchu - všechny ty zajímavé postavičky bydlící v jednom domě. To neustále a nečekané měnění situací. Hodně zajímavé herecké obsazení, krásná B. D. Howard a perfektní Paul Giamatti. Moc hezká hudba. To všechno Ženě ve vodě hodně přidalo na kvalitě. Hlavně je to film s myšlenkou: každý je na světě z nějakého důvodu a i zdánlivě jasné věci mohou být jinak, než se zprvu zdálo.