Monga (2010)

První tchajwanský film, který jsem viděla ve mě vzbudil očekávání krvavé gangsterské řeže v ulicích Mongy za čest gangsterských rodin a pomsty za zemřelé otce klanu. Jaké bylo moje překvapení, když jsem spatřila bandu teenagerů v žabkách, kteří se opravdu honí ulicí Mongy ale kvůli chobotnicové polévce. Ne, zas tak špatné to nebylo, jen film působí jako dva díly v jednom, jak už zde někdo zmínil. A té pravé krkavavé řeže jsem se nakonec dočkala=)

Ženy v pokušení (2010)

Narozdíl od rádobyvtipných křečovitých scének viewegovských filmů jsem se u tohoto českého Sexu ve městě upřímně zasmála. Eliška Balzerová jako nestárnoucí Samantha mě ovšem vzhledem k jejím předchozím rolím příliš neseděla. A také mě žádná vtipná hláška v hlavě od včerejší projekce neuvízla, přesto s ohledem na předchozí české "komedie" jedna z těch lepších. Pro projekci v zájezdních autobusech povinnost (na rozdíl od Účastníků), pro nedělní odpoledne, když nevíte co s časem. 70%.

Avatar (2009)

když jsem viděla poprvé ve 3D v kine, zas až natolik přesvědčená jsem nebyla jak ostatní píší. Dnes jsem Avatar shlédla v Imaxu a zvyšuju na 5*...mistrovské dílo...

Chceš mě, chci tě (2009)

Současná podoba romantické komedie upadá a hloupne, tak jako hloupne a upadá vzdělanost většiny národa, takže se vlastně jen přizpůsobuje většině. Nudné a primitivní, nezachrání ani charisma Butlera a jeho dvojčata.

Peklo s princeznou (2009)

Nemám ráda princezny s ofinou..to vypovídá o celém filmu..

3 Idiots (2009)

Pokud nepočítám Ghándího, tak jsem si prošla křtem do světa bollywoodských spektáklů. Čekala jsem hodně okázalu jízdu ale idioti mě naprosto převálcovali. Už jsem se dlouho takhle nezasmála (i když upřímě nevím, jestli jsem se smála tomu, čemu jsem se měla smát). Zjistila jsem, že v Indii se mluví jakousi indickou angličtinou, že Indové jsou velmi citlivý a dojímají se naprosto kdykoli a kdekoli, že nejraději nosí spodní prádlo transparetních barev a nedej bože aby v záběru byly jen tři barvy, hned se tam šoupne alespoň oranžový stan, aby to nebylo tak smutné, že "dokud nejsou všichni šťastní, film nekončí." 5 filmů v jednom, ale překvapivě funguje. Podle mě nehodnotitlený zážitek, děj byl naprosto primitivní až dětinský ale ta propracovanost a dobrá nálada mě přeci jen přiklonila ke 4*

Kábé (2008)

Emotivně vyvážený vhled do japonské domácnosti během 40. let, který nevypovídá jen o krutosti systému, který my jako Evropané vnímáme z opačné perspektivy nepřítele během válečných let, ale především o ženě, která se musí za jakékoli situace postarat o svou rodinu. Bohužel nevím, zda jde o režisérovu poctu své matce či všem japonským ženám a matkám, které byly (a jsou i dodnes) v japonské společnosti druhořadé.

Mamma Mia! (2008)

Ani silná náklonnost k písničkám ABBY mě nepřiměla mít ráda tenhle pokus o vtipnou komedii. Ještě teď se občas budím ze sna, že to budu muset vidět znovu. Opravdu nechápu nadšení ostatních..ne film to podle mého názoru není..spíše 110 minutový videoklip. 2* za herecké obsazení a hezké podium na rozlučce se svobodou.

Předčítač (2008)

Pro mě osobně citlivé drama na dlouhé zimní večery, kterému by kratší stopáž více než sedla. Na druhou stranu máme dostatek času na zapojení se do příběhu a popřemýšlet o našem ztotožnění se s dějem a postavami, jejichž osudy se nám pomalu odkrývají a často přechází z jednoho břehu na druhý. Kate Winslet výborná jako vždy, pro Davida Krosse solidní začátek kariéry. 80%

Control (2007)

I když naprostý neznalec, vypravila jsem se s přítelem do kina a čekala co se bude dít. Ty 2 hodiny ve mě zanechaly nedefinovatelný pocit vytrhnutí se z reality a začala jsem blíže zkoumat Ianovu osobu. Po několikahodinové studii jsem ale došla k závěru, zasvěcení prominou, že Sam Riley na mě působí opravdověji než skutečný Ian. Možná je to onou vychvalovanou obrazovou složku filmu. Určitě stojí za to vidět, poslouchat a nechat se unášet hudbou, která předběhla svou dobu.