Absolutní moc (1997)

Jako recese vtipný, hlavně v českým dabingu Petr Haničinec jako dabér Hackmana: "Ty si chceš hrát, ty děvko?" To jsou momenty, které život z paměti nesmaže.

Absťák (2021) (seriál)

Hlavní síla Dopesick je skandální příběh o legální výrobě drog, kdy divákovo rozčilení nebo deziluze stoupá s každou epizodou. Řemeslně by se tomu dalo pár věcí vytknout, skákání v časových liniích není vždy komfortní, obsazení Dawsonové a Keatona je tak trochu na jistotu, ale neuvěřitelnost, co je v kapitalismu v USA možné, přebíjí všechny nedostatky.

Adamova jablka (2005)

O dánském zlomyslně černém humoru bych si rád něco nastudoval, protože po tvorbě Larse von Triera s radostí přidávám mezi své oblíbené komedie další snímek o strašně zlém neonacistovi Adamovi.

Adikts (2024) (seriál)

Drogový Troška. Seriál působí jako když chce někdo po 30 splnit cíl natočit nějakou ujetou taškařici o drogách o mladých lidech pro mladý a vzpomíná přitom na devadesátky, kdy takové věci frčely, ale protože už je starej, tak neví, co mladý baví a domnívá se, že je rebel. Ale tady se nebudou bavit ani staří, co si pamatují různé vzory typu Refn nebo Misfits. Režisér si k tomu sehnal dobrého kameramana a tým, který vytvořil atraktivní výtvarnou stránku, ale obsah obalem nezlepšil. Někteří úzkostliví lidé si často stěžují, proč se točí další film obsahující homosexuály, ale já bych chtěl vytvořit novou demografickou skupinu stěžovatelů, kterým vadí, že se pořád točí další filmy o braní drog, ať už komedie nebo dramata. Fakt už ne a rozhodně ne tady v Čechách, prosím. :)

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

(první díl) Šokující propadák. Dialogy a scénář příšernej, to si snad někdo dělá legraci. Nepotrpím si na dumání nad pravděpodobností, ultradementní a neschopný vnuk Bohdalové mě ale opravdu dorazil, stejně jako chování většiny postav v prvním díle. To si vážně Bohdalová nezaslouží.

Air Force One (1997)

Otřesná šílenost o čestném prezidentovi. Jedinou úlevu a pocit jakéhosi štěstí jsem cítil, když odpráskli toho debilního hrdinu pilota v podání Williama H. Macyho. :) Cynikům opravdu nedoporučuji.

Akta X (1993) (seriál)

V počátečních sériích to byla klasika: hororová atmosféra, charizmatičtí představitelé, slušný standart epizod. Ale mělo to skončit už po šesté sérii. Netvrdím, že v posledních sériích nejsou sem tam zajímavé epizody, jenže ten nastavovaný konspirační děj, který seriál ze začátku držel mezi nejlepšími seriály všech dob, Akta X stáhl do propasti otravných příkladů, jak se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Akta X - Film (1998)

Škoda, že celovečerák vlastně moc dalších věcí nevysvětluje, spíš nabízí jen obrazy k dosud neviděným lokacím tušeným v seriálu. To je v podstatě prokletí většiny mytologických epizod Akt X, které postupně bezduchým nastavováním zatáhly seriál do absolutní řiti.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Místo důstojného finále pro nedostatečně uzavřený seriál (mimozemská invaze přijde v roce 2012, vzpomínáte?) vyplýtval Carter přízeň a prachy studia na suchý krimi film, kde jediná věc připomínající oddělení nevysvětlitelných záhad je pedofilní kněz trpící vizemi. Společné "manželské" scény Muldera a Scullyové ve mě vyvolávaly chuť popadnout nějaký zahradnický nástroj a jít se někomu pomstít za tuhle otravnou bídu.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je opravdu hloupě se chovající postava, odřezat z toho pitomou romantiku s nabízením srdce by filmu prospělo. Nakonec čtvrtou hvězdu dávám za výpravu a design - jsou opravdu nápadité a pestré, zase jsem po nějaké době neměl otrávený pocit ze sledování nezajímavého digitálního bordelu ala marvelovské adaptace a snažil si všímat různých detailů. Akční sekvence jsou fajn a kontrují dětinskému příběhu brutálními destrukcemi. Herci jsou až na Alitina kluka v pohodě. Pro prostředí domácího kina ideální film.