• Thriller

Hrdinové a zbabělci (2007)

Sledování dvou rozhovorů Redford / student a Cruise / Streep, bylo jako nebe a dudy. Ty Redfordovi filozofický žvásty mě připomínaly nic neříkající žvatlaní našich politiků, přiznávám, že pak už jsem spíše poslouchal jestli fungují v kině všechny reproduktory. Jiná kavička byla Cruise / Streep, pěkný, ani ne tak v kontextu s doplňujícím příběhem - dramatem dvou US vojáků v Afgánských horách obklíčených fousáčema z Usámovi party, jako spíše vynikající ukázkou, toho jak vypadá taková politická ambice. Když už jsem zmínil ten minipříběh z Afganistánu, tak ty kulisy Afganských hor vypadaly, jako kdyby byly zapůjčeny ze Studia kamarád. To se fakt už dneska hned tak nevidí, působilo to legračně. Naopak velmi opravdově působila Meryl Streep, když řekla " My novináři tady nejsme od toho abychom politikům dělali PR". Doufám, že tohle dobře slyšeli čeští novináři, protože z jejich práce se mě chce kolikrát blejt ! Herecké výkony na skvěle úrovni, ale tak od takových jmen, taky že jo? Nejvíc sem baštil roli Tomu Cruisovi, fakt paráda, jeho nejlepší záporák:) Jistě si v Evropě tento film najde spousty zastánců. Například dneska na radiu Impuls jím operoval jeden poslanec za KSČM, označil ho za vynikajcí snahu ukázat skutečnou tvář americké politiky. Souhlasil bych s rudouškem, ale s dovětkem, že každá tvář má dvě strany !

Hrobník (2009) (TV film)

Mě to přišlo nedotaženýý. Například se mluví o seriovým vrahovi, ale prakticky vůbec nevím jak velkou sérii umrtvovaček má za sebou, že podnikatele tahal na levnou kůču někde na Jižní moravě budiž, ale jak na ty podnikatele přicházel, kde bral jejich telefonní čísla na mobily a to už vůbec nepočítám, že ne každej podnikatel touží po takovýmhle kšeftě, no nic. Nepovedlo se především pánské obsazení, senátor Topfer je mě nesympatickej, o Etzlerovi ani nemluvě a Olda Vlach fajn, ale ne jako šér mord party, to fakt sorry. Holky docela v pohodě, velmi příjemně překvapila Lucka Zedníčková a Veroniku s Vilmičkou vždycky rád vidím, škoda toho občasnýho nepatrnýho feministickýho nádechu (trapnej dialog v archívu ) a nepochopil jsem ten dialog mezi Luckou a tím koštětem, když jeli vyslýchat tu dcerunku, to nevím co to bylo za pokus, ale bylo to kreténský. Když pominu závěrečné odhalení, které může konkurovat leda tak dortovejm válkám Laurela a Hardyho a ne real kriminálkám, tak na horší průměr to přece jen má.

Hroch (1973) odpad!

Sledování tohohle "filmu" se postupně proměňuje v holý boj o přežití.

Hromotluk (2021)

No Gerard Depardieu už s ohledem na svou váhu a postavu asi hraje jen nezbytný herecký minimalismus. Vlastně se nemůžu ubránit dojmu že je tak líný, že tady mu ani nepsali scénář a že je to přímo o něm. Je to takové smutné pokoukání na jednoho hereckého osamělého zkrachovalce a to jak z hlediska koukání na tenhle film, tak z hlediska koukání na Gererda Depradieu. Snad už  alespoň nebydlí v Rusku, aby ho jeho kámoš Vladimirovič ještě nepovolal do války, když s takovou pompou příjmal ruské občanství.

Hroši v Africe (1979)

Tentokrát začne naše protipolné rozežrané lenochy prudit banda obchodníků se zvířaty, je na čase je trošku proplesknout.

Hrubý střih (2022)

Tomu se říká scénaristicky našlapaný film. Ta hra s divákem, kdy si vrství pointování zápaltky je chytrá a nápaditá. Není to nic, že by v něm bylo milion zvratů, ale prostě chytrý vývoj, který si hraje s divákem jak s malým Jardou, paráda. Škoda, absolutního finále to mě prostě nesedlo, jinak by to bylo za plný počet. Mark Rylance fantastický.

Hrůza v lese (2011) odpad!

Jako tohle byl ten námrd první kategorie. Už jen začátek . Odněkud ze země se najednou vynoří ženská v černých kalhotkách a bílým tílku a běží, do toho hraje strašidelná muzika a nějakej zkreslenej hlas tam odpočítává 10, 9, 8 , ... najednou střih a ...."o dva roky dříve" v tu chvíli začalo bejt jasno, že tahle hrůza měla zůstat v lese a ne lézt na obrazovky. Napětí moc nepomáhalo ani to, že stromovej chirurg (tak tomu vrahovi ve filmu říkali :)) ) vydával zvuky jak nastydlej predátor, takže by ho v tom tichým lese slyšel i bezuchej Goya, jen jeho obět dělala že ho neslyší a poctivě čekala až bude mít stromovej chirurg ordinační hodiny.

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Mé vysoké hodnocení je nejen proto, že bych si takový hry rád zahrál ,ale jako vzkaz všem těm kravinám v současné době, které jsou založené na hlasech SMS .

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Z těch mnoha a mnoha komunistických zločinů, včetně srpna roku 1968, včetně procesu s Miladou Horákovou, považuji za nejodpornější to, jak se rudý zrůdy zachovaly k letcům z Anglie. Vždy, když sleduji na strankách knih, časopisů nebo na televizní obrozovce jejich poválečný osud, chce se mě plakat. Jedni z nejstatečnějších lidí v dějinách naší země, nasazovali své životy pro svobodu své vlasti, aby se po skončení války dočkali komunistickýho teroru, šikany a smrti. Jinak tomu nebylo ani při sledování tohoto výtečnýho filmu. Jirka Bartoška svým fantastickým hereckým výkonem pomohl faktu, že moje emoce dostaly ten večer po dlouhé době zelenou. Není moc slov pro vyjádření mých pocitů, které jsem při tomto snímku měl, snad, možná, asi takhle. Ester Kočičková nazvala komunisty sviněma, následně se ze soudního rozhodnutí pro stížnost komunistů musela omluvit. Omluvila se sviním. A já se ptám, kdy se komunisti omluvili letcům z Anglie ? Kdy na jejich adresu zaslali třeba jen omluvný dopis ? Nikdy ! A víte proč ? Omluva je totiž výsadou slušných lidí a těma komunisti nikdy nebyli, nejsou a nebudou !

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Za jedinečnou atmosféru starý Prahy, za případy plné napětí, za herecké výkony, za partu ze štyrky v čele s radou Vacátkem, za to že se člověk prostě těší na další díl. A mohl bych tady to "za" vláčet z věty do věty a pořád by to "za" bylo před co psát, ale jako odůvodnění proč dávám pět hvězd vlastně stačí poslat "za" před jedinou větu..... . Za ten báječně prožitý čas ve společnosti hřísných lidí.