• Thriller

Z pekla štěstí 2 (2001)

Tak jasně ,je to Troška, tak se tady dá očekávat kopa nesnášenlivosti a demonstrace vytříbrného vkusu. Já to opět tak tragicky nevidím. Zdeněk bohužel dělá jednu chybu stále dokola vybírá si do svých herců mediálně známé tváře a ne herce. Mě tohle prostě vadí, Gotta ještě zkousnu měl tam několik minut, ale takovej Hůlka to byla fakt parodie. Míša Kuklová není moc typ princezna, nejspíš proto, že není moc typ herečka. Zkrátka casting to tady fakt dost posírá, pak bych měl ještě výhradu, že pohádka obsahoval příliš mnoho dějových linek takže celkově to moc nedrží při sobě. Do salátu se taky neháže všechno, aby byl víc salátovější. Příjemná byla pohádková atmosféra, tady je třeba pochválit práci kameramana a exteriéry a pohádkový postavy byly napsaný taky dobře, působily roztomile. Příjemně překvapila Dana Morávková já jí měl zafixovanou jako pipinu z Novy, ale tady předvedla docela vyzrálý herecký výkon. Z pekla štěstí sice není pohádková lahůdka, ale po její konzumaci mě rozhodně špatně nebylo.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Já bych rád, kdyby si tvůrci při psaní dialogů pro pohádku uvědomili, že je píšou pro malé děti a že obdarovávat je slovníkem čtvrtý cenový skupiny není zrovna moc pohádkové. Mám pochopení pro modernizace pohádek, ale mělo by to mít nějaký tempo a atmosféru a to jsem tady naprosto postrádal. Je mně to líto, herce co zde hráli mám z většiny rád a vysloveně bažím po kvalitní nové pohádce a jsem hrozně vstřícně naladěn, ale za takovouhle facku pohádkovému světu nemůžu jinak, sorry.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Pokud jde o Zdeňka Trošku stává se pomalu tradicí, že se tady nikdy se zdejší většinou neshodnu. Nemyslím si, že to bylo Troškovu vrcholné dílo především z technických důvodů. Nepochopil jsem co měly znamenat ty záběry proti ostrému světlu nejen že to není příjemné pro oči, ale ještě není skoro nic vidět. Pokud jde o samotnou pohádku spíš než celek se mě líbí její jednotlivé části, hlavně uvěznění Míši Kuklové a její vysvobozování bylo skvělý i když si teda nejsem jist jestli úplně nejvhodnější pro nejmenší děti. Dobrýmu koukání na pohádku tady dost pomáhal i výběr extériérů, který má Zdeněk Troška tradičně velmi kvalitní. Míša Kuklová se mě dost líbila a když se jí v pohádce dostávalo příkoří dost mě sralo, na druhou zlý tandem Růžičková - Blanarovičová byl fakt dobrej, jejich postavy ve mě probouzely ty správné ušlechtilé myšlenky směrem k princezně.

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Pohádka, která nemá zpočátku jasně danou zápletku, ta přijde až v poslední třetině, stejně tak se zpočátku nerýsuje vysloveně zlá postava, ta také přijde až v poslední třetině a i tak na mě ona postava nepůsobila vysloveně záporně. Pohádka mě sice nedonutila někomu vysloveně fandit, žádná postava tady není nějak vyrázná ani není postavena před nějakou emotivnější událost, ale přesto mě bavila, působila uvolněně a s přísadou kouzel i pohádkově. Jen mě mrzí, že Tereza Brodská neměla větší prostor, z ženských postav byla absolutně nejvýraznější.

Noc na Karlštejně (1973)

Noc na Karlštejně je skvěle napsaná zábavná hříčka z nesmrtelnejma písničkama, ale i čertsvě narozenej krtek by poznal že Jana Brejchová a Danuška Kolářová nejsou chlapi.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Že já kráva se radši nešel modlit do kostela za lepší zítřky. Bohužel jsem v téhle pohádce postrádal pohádkovost. Působila na mě jako akční film pro jesle. Princ co skáče jak Burce Lee, princezna bez spětky něhy, dějová linka bez kapky koncepce, hlavní představitele bez charismatu a celkově to na mě působilo po scénaristický stránce děsně odflákle. Plusy vidím v exteriérech, hudbě a osvědčeném tandemu Bartoška - Nárožný. Dám dvě, ale kapr se salátem se mě z toho dobráckého hodnocení musí obracet v žaludku.

Mosty přes Ibar (2012)

Neskutečně silný příběh ze srbsko-kosovského konfliktu. Válka zde není prakticky vůbec ukázana, záběry a tony filmu se nesou v takovým zvláštně melancholicky příjemným stylu, jenže ta příjemnost je jen na povrchu, protože tvůrcům stačilo vždy v pravou chvíli dát nějaké postavě do úst tu správnou větu, hercům ten správný pohled a kameranovi ten správný záběr a odkryla se pravá podstata snímku. Cítil jsem velký smutek ze situace ve který se ocitla Danica, z toho celýho posranýho konfliktu, který zasel tolik nenavisti a nesnášenlivosti. No a pokud je skutečně pravda, že NATO použivalo bomby, které jsou ve filmu zmíněny, tak poprvé od našeho vstupu do NATA, mám vážně pochbynosti o této "organizaci". Jsem si jist, že pokud se na tohle budou dívat matky, tak je film rozemele ještě víc než mě a že při závěrečný skladbě "naše krásná země" jsem byl hodně na měko. Krásně natočený film, který největší sílu dává do nenápadných detailů.

Sportovec roku 2014 (2014) (pořad)

Naši nejúspěšnější sportovci si zaslouží důstojnější událost. Bylo mě jich na podiu vysloveně líto, protože to co předváděli moderátoři bylo katastrofální. Pana Pokorného už nechci jako moderátora nikdy vidět je fakt ubožák, chtít po tenisových holkách at tam skáčou radostí na pokyn, to snad může chtít jen imbecil. Přitom ty sportovci ať už tenisový holky, Gabinka, biatlonáci a nebo Evička už několikrát ukázali, že mají smysl pro humor a umí pobavit, stačilo jim jen vhodně nahrávat, ale to by chtělo větší a profesionálěnjší přípravu ze strany moderátorů. Pokud bude tato moderátorská dvojice i příště nebudu se dívat a našim sportrovcům gratuluju za jejich výsledky, chválím za skvělou reprezentaci země a pevně doufám, že už je žádnej zavistivej politickej šmejd nebude vyhánět ze země a žádnej pitomej moderátor či novinář je nebude přivádět do rozpaků a ztrapňovat je. Jo a kluci, že teď máme krásný sportovkyně, co ? Takovejm českejm kočkám je fakt radost fandit.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Celou pohádkou vládne poměrně ponurá atmosféra, takže by to mělo fagany docela zklidnit. Zápletka spočívá v tom, že kdo chce mít princeznu musí uhádnout její tři hádánky. Ač bych si s Evičkou Vejmělkovou hrozně rád zahrál na prince a princeznu, do hádanek bych nešel, v tom jsem blbej jak tágo. Stačilo když se mně jednou matikář zeptal, že z Prahy v 6:45 vyjel vlak co měl 3 nákladní vagony v jednom měl uhlí, ve třetím žito a kdyže dojede do Plzně ? Má odpověď "až dojede, tak dojede" ho neuspokojila a od tý doby se hádenek neučastním. Jan se naopak celej hrrr hádankářskejch hrátek s Evičkou účastnil, ale to se mu tu před holkou frajeřilo, když mu za prdelí stál ten dědek. S touto pohádkou bych příliš neoperoval před opravdu nejmenšíma dětma nebudí moc příjemných pocitů, ale jinak se docela vydařila.

Hodinový manžel (2014)

Příjemná pohodová záležitost, která hlavně díky vtipným dialogům nejednou rozšířila území mé huby ve tváři od ucha k uchu. Docela mě mrzí, že tvůrci do jedné z epizod obalili Davida Novotného do duklistickýho, Davídkovi by určitě víc slušela šála Baníku nebo Slavie. Pokud jde o největší smíchovskou vyvolávačku, tak určitě oprava lanovky, jízda na lanovce, bydlení v bazénu a většina vzájemných dialogů titulních hrdinů. Nevím co všechno umí hodinový manžel, ale jako opravář špatné nálady si poradit dokáže. Je to někde mezi 3 - 4, ale český film to nemá doma lehký a komedie už vůbec ne o řemž se tady brzy jistě přesvědčím, takže není co řešít a nahodím image hodnýho.