• Thriller

Armáda mrtvých (2021)

Mám výhodu, že jsem to čekal horší, mnohem horší, především, když jsem viděl stopáž. Vlastně ta mě nalákala, říkal jsem si, jak můžou zombie filmy hodit na takovou stopáž. Dalo se to ustát i když dějové záplatky byly někdy až směšné, odsejpalo to slušným tempem, ale Dave Bautistu fakt nedávám, ten je herec a to i akční asi jako je lenochod dravá šelma.

Prostý příběh o vraždě (2016)

Tváří se to jako kriminálka, ale ve skutečnosti je to sociální drama v jedné policejní rodině, nebýt závěru není to ani na ty tři.

Pan T. (2019)

Tady je dobrý si počkat na konec a pozorně sledovat, pak má totiž film docela silný úder. Pochopil jsem to jinak než kolega Hwaelos z mého pohledu nešlo o odpálení parlamentu, ale Paláce kultury a vědy, kterému se také říkalo "pomsta šíleného cukráře" a snové sekvence byly právě román pana T a právě v kontextu s opakovaně zvýrazněným detailem na samotném konci mě film docela rozsekal.

Svatá dobroto (2010)

Taková nenáročná komedie z vesnického prostředí. Některé fóry jsou topový, jiné jdou do autu, jak už to tak bývá u podobných komedií. V každým případě na večer k láhvi vína ideál, klidně i druhý a třetí láhvy, pořád se člověk dějově čapne.

7 citů (2018)

Připadal jsem si docela úchylně, kyž jsem čuměl jak se dospělí lidi chovají jako malý děti. Rozuměl jsem tomu co autor chtěl říci, ale moc mě to teda nesedlo.

Poslední patro (2013)

Tak to byl vrrcholovej psychouš. Jen jsem žasnul, kam až je ochoten zajít. Občas mě tam pár věcí moc nedávalo smysl, napětí až takový není, ale takový šok z chování jednoho polskýho sráče jsem docela měl.

Żyć nie umierać (2015)

Na téma rakovina je mnoho filmů, některé skvělé, jiné míň, jiné...ale tenhle film je nádhernej ve své obyčejnosti, není to o tom, že "umírám, rychle objedu celý svět" jednoduše proto, že na to Bartosz nemá, není to ani o velkým usmířování s blízkými, jednoduše proto, že to tak nefunguje. Je to o životě, o tom jak se prát s tím, že vím, že mám raka. Radost, smutek i beznaděj tady působí tak opravdově. Tomasz Kot je herecká hvězda světovýho kalibru, který svým herectvím dodal příběhu onu potřebnou reálnou lidskost, emoce který nejsou přeemociovaný, ale velmi diskretní. Opravdu krásný a silný film s dokonalým hereckým projevem super hvězdy polského filmu Tomasz Kotem .

Sirény z kabaretu (2015)

On je to takovej polskej bizárek a to včetně hudby. Vábení sirén bych odolal, ale vábení Michalin Olszańske tak to zase tak silnou vůli nemám, možná v tomto případě bohužel.

Jak na záletníky (2017)

Kdyby to točili amíci, vyšla by z toho protichlapská sračka, ale Poláci to dali na pohodu a odlehčenou zábavu. Pointa je v tom, že dvě holky se sekly v chapech a začnou dělat kompro na chlapy, protože co chlap to nevěra, jenže celý to nabírá trošku jinou cestu. Není to ani romantika, ani komedie, ale taková fajn jednohubka a i když zpočátku se může zdát, že hlavně pro holky ve finále to bavilo i mě.

Sluhové války (2019)

Taková kombinace akce, krimi, thrilleru a troška politiky. Ono to není moc divákovi vstřícný, postavy málomluvný, děj trošku zaplatenej, ale má to svůj rukopis a styl. V podstatě tohle dneska amíci už nenatočí. Třeba ty dvě akční scény, honička na střeše, sice krátká, ale super profi a postavy drsný, jak to mám rád a to jak kluci, tak holky, ty tři se tomu dají dát úplně v pohodě.