• Thriller

Prime Time (2021)

Já si myslím, že to mělo a mohlu udělat větší dusnou atmosféru. Solidní herecký výkony, ale celé to po chvilce vyznívá do ztracena.

Očista navždy (2021)

Nemůžu říct, že by to bylo špatný. Výborná kamera, přestřelky taky dobře udělaný, ale podprahově jsem tam cítil politiku, tu na kterou jsem už úplně alergický. Mexiko forever a amíci co nechtějí migranty, zlý fašouni, násilný psychopati, atd. Jinak se zdá, že v USA, ale i Mexiku má snad každej výcvik minimálně od Ramba, zbraně tam jsou ve stejný míře jako u nás řepkový lány, takže když to amíky chytne, jedou, ale to víme i ze zpráv. Strhující národ, film už poněkud méně, ale zase dát si trocha akce mixklou politickým názorem na kterej beztak seru, není úplně zlý. Takový 2 -3 *.

Doupě rváčů (2020)

Ovšem to byla exkluzivitka a ten soundtrack. Mělo to dynamiku, nápady, skvěle napsaný postavy, trošku ujetosti, což vždycky ocením. Prostě ňamka.

Noví mutanti (2020)

Há ani X-men sérii neviděl, tohle na mě vyskočilo na HBO GO a byl jsem líný více hledat. Tak jsem to dal a nějak zvlášť jsem se nenudil. Teda že bych se napjetím a nebo wau efektem třásl ještě teď, to opravdu ne, nicméně zajímavý dýchanek.

Nikdo (2021)

Při akčních scénách jsem se bavil,chorea byla fakt skvělá. Bohužel hlavní hrdina nemá charisma akčních ranařů a tak nám biják spadá spíše do průměru. Nicméně s pivkem na letňák ideál.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Tak nám do kin dorázil první blockbuster, což bylo hodně rychlý, ale příběh je docela zběsiílía neocením ho ani po 9 měsících lockdownu bez kin. Máme tam opět brášku jako novou postavu a možná to právě na něm taky upadá, John Cena ztratil charisma drsoně a protože herectví nikdy nenašel nemá moc na čem stavět svou přitímnost před kamerou, kromě toho, že je teda "chlapák". Jasně kluci se tam perou s klukama, holky s holkama a taky kluci s holkama a tak nějak to tam docela hodně bouchá, samozřejmě autíčka nesmí chybět, ale přijde mě to, jak akce bez ladu a skladu. To že tvůrci propadali z fyziky a s logikou se ještě neseznámili, to by až tak nevadilo, ale to, že postavy se tam ukazují jak právě vylosovaných šťatsných deset aniž by tam měli svůj smysl nebylo dobrý. Nejvíc mě bavil začátek a "stathamovský" dodatek. Ten vesmír, to bylo vysloveně trapný. Major Zeman měl 30 případů, tak uvidíme kolik rychlostí bude mít pan Toretto.

Zvrácená (2021)

Nepatřím mezi hororové diváky, takže v této oblasti nemám nakoukáno nějak zvlášť. Současně ani nepatřím mezi uživatele, kteří při návštěvě kina se rozhodují podle místních proicent. Poprvé po, po , no prostě po strašně dlouhé době zase v multikině. Za normálních okolností bych možná tenhle kousek minul, ale teď po covid kinoabsťáku, všechno co jde do kin beru. Můžu říct, že jsem spokojený. Lekačky některé čekáné, některé méně, zápletka zajímavá. Možná hudba to až zbytečně hrotila. Triky působily laciněji ( v titulcích jsem viděl spousty českých jmen u efektů ), ale mně k tomu filmu docela seděly. Takže za mě se rozhodně nejedná o film na který bych měl lejt svěcenou vodu a házet po něm kříže s ježíšem.

Tiché místo: Část II (2020)

Jediný, co mě trošku mrzí, že byl prolog, pak střih a hlavní děj, ale mě by docela zajímalo, jak se přišlo na to, co těm hnusům vadí, jaký byl boj lidstva proti nim, jestli napadli jen USA nebo celou planetu, prostě hodně otázek bez odpovědi. Ovšem tihle extremní vyznavači ticha maj něco do sebe. Naučí se řídt pářátama dlouhejma jak tejden loď, kolektiv jim zjevně taky nic neříká, na druhou stranu stačí si prdnout a tutově jeden z nich odněkud vyleze, kam se serou pejsci. Jo dobrý, mělo to tempo, napětí, ačkový hlavní představitele. Možná po tý óóbr kino abscenci jsem změknul ve svých nárocích, ale jsem spokojen.

Xtremo (2021)

Že jeden z nejlepších akčních fláků, který jsem v poslední době viděl natočí Španělé, to jsem teda fakt nečekal. A co ten hlavní drsoň ? Kde takovýho boha španěláci vyhrabali ? Proti němu i Jasons Statham jen cukrovej dortíček pro ženský v coctail baru. Hrozná škoda, toho navýšení dějové zápletky o toho smetáka, protože jinak bych nevahál z pěti, byť Max byl asi výsledek dvou zamilovaných terminátorů, ale ty fighty, chorea, tvrdost, nápaditost, to teda wau.  No a Andrea Duro, chlapci, ta taky není marná, jen by jí to asi nechtělo nasírat.

Jiří pes uprchlík (2019)

Zajímavý minibijáček, který klidně mohl být regulerním filmem. Scházela mě větší niternost všech postav. Castingově trefený skvěle, taková Eliška Křenková opravdu mimořádně věrohodná, asi bych si dvakrát rozmyslel chtít jí za partnerku po tomhle kousku.