Městečko South Park - Help, My Teenager Hates Me! (2022) (epizoda)

Nejsem si jistý, zda jsem správně dešifroval skryté poselství epizody. Nicméně jsem se slavnostně bavil i bez nezpochybnitelného pochopení metafory a to je hlavní. PS: Záchodovej teenager tomu nasadil korunku. 😄

Lékořicová Pizza (2021)

Nic víc než 2 hodiny dlouhá nuda. V podstatě jde pouze o nepříliš zajímavý příběh o třicetileté židovce, co tráví veškerý svůj čas s partou chlapců okolo 15-ti let až se nakonec do jednoho z nich zamiluje. Vážně inspirativní... Za nejzajímavější scénu považuji zběsilou jízdu se stěhovacím náklaďákem způsobenou benzínovou krizí. Zbytek nestojí za zmínku. 36%

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Nevěřil jsem, že kdy něco bude schopné předčit mou oblíbenou zombie komedii Yummy. Aby se tak skutečně stalo, musel jsem se vrátit o pět let zpátky. A teď tápu, jak jsem mohl něco takového prošvihnout! Ti Noři se skutečně nebojí ničeho! S nadšením před kamerou nevybíravě rozsekají malé dítě, vyrvou střeva rodince u oběda a poradí si i s partou postižených. To, že zde prakticky neexistují žádné hranice velice oceňuji, neboť to podle mě definuje kvalitní černou komedii. Další věc, ze které jsem byl nadšený byl překvapivě gore. Obzvláště proto, že tomu tak u mne obvykle nebývá. Ve většině případů mi po chvíli připadají všechny ty brutální, krvavé vraždy naprosto stejné, což kvalitnímu prožitku neprospívá. Nicméně zde doslova každý záběr srší originalitou a je radost sledovat celý ten masakr jenž vkusně odlehčují komediální vložky. Ostatně přesně jak bylo ve filmu řečeno: ,,tohle není jako žádný jiný zombie film, který jsem viděl! Ty sis vytvořil svůj vlastní žánr!" A je to pravda. Přihlouplá policie, latentní homouš, výměna rukou, turistický autobus, ZZ tým z USA, dokonce i trocha té romance na závěr. Tímto jsem shrnul zlaté hřeby filmu a každá scéna je unikatní a parádně pasuje. 90%

Like House 3 (2022) (pořad) odpad!

Bylo by naivní myslet si, že se to s dalším pokračování třeba zlepší. Zdá se, že už to nebaví ani fanoušky a hodnocení tentokrát opět odpovídá. Třikrát a dost!

Jakob's Wife (2021)

Ten začátek byl ubíjející. Proměna, ač místy zdařile znepokojivá, stále dost natahovaná a nudná. Zpočátku jsem to viděl spíše nevalně. Pokud však dokážete ocenit koukatelné béčko s hektolitry krve, Jacob´s Wife bude přesně filmem pro vás. Herecké výkony jsou však tak slabé, že dílo působí spíše dojmem komedie než hororu. Levné speciální efekty tomu také zrovna nepomáhají a těžko pak můžete brát podobný film vážně.   Až druhá polovina se konečně trochu rozjede a částečně vyžehlí divákovo počáteční znechucení. Strašidelné to sice stále není, alespoň je to však vcelku nápadité a velice vtipné! Musím dokonce dodat. že jsem se u finální scény rozplýval blahem. Sám jsem příliš neočekával a tak jsem velice spokojen. 60% PS: Nízké hodnocení na ČSFD však chápu. Barbara Crampton ve své roli výtečná!

Zpovídám se (1953)

Ačkoli stále stojí za shlédnutí, jedná se spíše o další průměr. Nejpoutavější částí je bezpochyby soudní proces a zvrat v policejním vyšetřování. Chvílemi jsem se však celkem významně nudil.

Projekt Adam (2022)

Docela vtipné, že premisa, které se vědec Bruce Banner v Endgame tak vysmívá, zde představuje výmysl a celoživotní dílo téhož herce. Díky této ,,sporné" teorii je cestování časem možné. Ostatně ani já obvykle nenechám na filmech s časovými smyčkami jednu nit suchou. V posledních letech je to populární a často omílané téma a proto zde ve snaze šokovat obecenstvo vznikají i ty nejroztodivnější zrůdnosti. Připusťme si však, že zkrátka nemůžeme vědět kde pravda skutečně vězí, neboť jsou všechny tyto otázky pouze teoretické. Každopádně jsem takto dobrý film v podobném stylu už dlouho neviděl. Koncept dilatace času je spíše všední, ale i tak přináší mnohé originální prvky, které jinde nenaleznete. Pak také nemohu jinak než pochválit zajímavý příběh, který mne velice uspokojil a dokonce i pobavil. Jak jinak! Ryan je zde totiž naprosto úžasný a akční scény vyhází do sebemenšího detailu! O čtyřech hvězdách u mě nebylo pochyb. PS: Dlouho jsem si myslel, že bude Mark Ruffalo v tomto filmu pouhou fotkou na nočním stolku.

Výhody cestování vlakem (2019)

Další pozoruhodný příběh o lidské psychice. Děj je vskutku napaditý, vtipný a dokonale zamotaný. Lehce se dá rozdělit na čtyři části, z nichž by si většina zasloužila mnohem lepší hodnocení. Zmíním především psí příběh, jenž si můžete vyložit i jako nějakou znepokojivou vztahovou metaforu. Stále jsem však nepřišel na význam povídky o postižených a proto tuto část považuji za bezvýznamnou a nudnou vsuvku. Zbytkem jsem byl fascinován a prožitek mi kazily pouze značné nedostatky titulků na něž jsem byl díky neznalosti španělského jazyka odkázán. Dílo si proto plánuji s odstupem času pustit ještě jednou a očekávám možné vylepšení celkového hodnocení.

Born a Champion (2021)

Tento film ma zkrátka všechno! Napřed jsem ani pořádně nevěděl o co asi půjde, ale úvod mne vtáhl do děje tak, jako již dlouho žádný film ne. Solidní úvod s trochou toho love story, přičemž je to schopno si po celou dobu udržovat zdravý smysl pro humor. Zhruba v půli pak přichází zlom s takovou náloží emocí, až je to normálně smutné. Ten zvrat navíc přeroste až v nervy drásající souboj k závěru, který je ve všech směrech bezchybný. Oceňuji však především provedení a relativní uvěřitelnost každého ze zobrazených soubojů, kdy jeden zápas v ringu obvykle netrvá půl hodiny a není pln nejnepředstavitelnějších parádiček. Za takto poutavý příběh a vtipný i když velice srdceryvný děj prostě musím dát plný počet. 82%