Zůstat naživu (1983)

Je to hrozně špatné, ale nedá mi to. Pořád si tam představuju Slye jako rejžu a hned je to zábavnější.

Les sebevrahů (2016)

Dobrý námět, tradičně zesraný režisérovou neschopností. Opravdu je nutné stále držet "čím víc lekačka, tim víc horor"?. Navíc opět lekačky toho nejprimitivnjšího rázu. Škoda, třeba se lesa sebevrahů v budoucnu ujme někdo schopnější a plně vytěží nabízený potenciál. 50%.

Pontypool (2008)

Prvních 40 minut naprosto geniálních a bez nadsázky za 100%. Ve chvíli, kdy se začně konkretizovat pointa, jde kvalita poněkud dolů. A to je škoda! Možná jsem to jen nepochopil, ale z těch tun pitomých interpretací na internetech mě nejvíc zaujala ta, že se jedná o satiru politické mluvy (možná by to pak vyneslo i ty čtyři).

Dům u hřbitova (1981)

Na jednu stranu typický Fulci, na tu druhou děsná ptákovina. Nudná, bez trochy smyslu a závěr to spíš pohnojí, než zachrání. Hodně slabé tři.

Jack Rozparovač: Skutečný příběh (2011) (TV film)

Jack the Ripper, aneb oficiální otec zakladatel moderního fenoménu sériové vraha. Rekonstrukce ulic Whitechapelu roku 1888 jsou samozřejmě pěkným bonusem, ale dokument je možná až zbytečně rozvláčný a za hodinu a půl nedokáže divákovi předat tolik informací, kolik by si ten za svůj čas zasloužil. Informačne podané v dokumentu víceméně sedí, ale kdyby se někdo o danou problematiku zajímal hlouběji, mohu jen doporučit obsáhlou bichli obsáhlou bichli na dané téma, která čtenáři poskytne každý detail, který je o případu znám a zároveň vyvrací mýty, které se kolem Jacka Rozparovače za to století a čtvrt nakupily.

Ted Bundy: Natural Porn Killer (2006) (TV film)

Založit dokument na tom, co Bundy prohlásil ve svém posledním rozhovoru těsně před popravou, není špatný nápad, i když výsledek se od ostatních dokumentů o slavném Tedovi zase tak moc neliší. Otázka významu pornografie na možné formování jeho násilné mysli je sice probírána, ale v zásadě se nedojde k ničemu, na co by divák nepřišel sám zdravou úvahou. V rámci podobných dokumentů tedy víceméně standard. Místo dalších dokumentů doporučím vynikající televizní film/rekonstrukci The Deliberate Stranger, který se věnuje Bundyho kariéře i následnému soudnímu řízení. Online zde: https://www.youtube.com/watch?v=_jttAd4iMUk

Isle of the Dead (1945)

Malá skupina proti zlu, ne zcela identifikovanému – téma trochu Carpenterovské. Oproti The Seventh Victim (jiného jsem od Marka Robsona neviděl) mi trochu chybělo kontinuálnější napětí a pár těch psycho-záběrů. Isle of the Dead přesto určitě stojí za to, už kvůli podařenému závěru. Lepší tři.

Strážci Galaxie (2014)

Humor často velmi nevyvážený, skvělé fóry střídala trochu moc křečovitě chtěná vtipnost. Akce až moc, občas jsem se ztratil a za 20 vteřin byl film uplně jinde. Ale to možná nebude chyba Strážců, ale té blbky, co mi v průběhu celého filmu zase svítila mobilem do ksichtu. Příště už fakt dostane takovou, že se na těch podpatcích ani nepostaví. Velmi dobré 3*.

Holubice (1960)

Náhodou to bylo pěkné. Osmiletý zapšklý mrzák, který nakonec znovuobjeví radost ze života a pochopí jeho výjimečnost. Škoda jen, že mě taky tak nehryzalo svědomí, když jsem jako malý střílel vzduchovkou vrabčáky, třeba ze mě mohl být lepší člověk. :-/

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

A z Kapitána se stal další nesmrtelný a (téměř) nezranitelný hrdina. Zcela jiné, než jednička, ale nedá se říct, že lepší. Zajímavé myšlenky zastínila otřesná kamera, zcela nepřehledné souboje a naprosto zbytečné 3D (teda zbytečné pro diváka). Celkově žádná velká pecka, ale asi si ještě zajdu na 2D, třeba aspoň trochu vynikne příběh a Kapitánova obhajoba svobody. Vlastně už teď si v té přehršli podnětů nemohu vybavit nic moc konkrétního.