Hurikán v ringu (1999)

Nevím čím to je, ale jakmile je nějakej film o boxerovi, tak vždy stojí za to. "Hurricane" je sice trochu o něčem jiném než jen o boxu, což ale není vůbec na škodu. Denzel Washingotn v plné parádě předvádí jak velkým je hercem. Rubin Hurricane Carter je postava dost složitá, ale Washington zvládá všechny herecké polohy s neuvěřitelnou bravurou. Dost dlouhá stopáž vůbec nevadí, takže všechna čest režisérovi.

Krvavý sport (1988)

Docela v pohodě film, když jste schopní přijmout tu naprostou naivitu. "Krvavý sport" obsahuje vše co má bojové béčko z 80. let z produkce Cannonu mít. A to hodného šikmookého mistra u kterého hlavní hrdina absolvuje tvrdý trénink. Dále namakaného a podlého záporáka, který ze začátku vyhrává, ale pak stejně dostane do držky, a nakonec nesympatická rádobyhezká ženská (která naprosto neumí hrát) do které se hlavní hrdina zamiluje. Jean-Claude Van Damme podává roztomile sračkovej výkon, což ovšem vynahrazuje roznožkama a všema těma kopama a cvikama. Akorát jsem nestihnul tu komickou figurku jménem Jackson co vypadá jak Peter Jackson. Film, který v podstatě načnul žánr "arénovek" bez kterého by dnes nebyl "Mortal Kombat" a "Kickboxer," ale zase ani "Souboj cti" a to by vůbec neškodilo.

Černí baroni (1992)

Fakt výbornej film s miliardou výbornejch hlášek. Atmosféru zahnívajícího komunismu se opravdu podařilo skvěle vystihnout. Všichni herci zahráli přesně, ale Landovskej to zahrál opravdu brilantně, a ta jeho slovenština mě vždy spolehlivě rozesmála. Bronislav Poloczek s moraváckym přízvukem taky perlí a Václav Postránecký dělá ve scéně prohlídky nástupu nehorázně vtipnou držku. Fakt skvělej film.

Východ slunce (1927)

Friedrich Wilhelm měl radši zůstat u expresionismu. Tím neříkám, že by "Východ slunce" byl špatný, naopak, ale přece jenom když víme že Murnau je režisér, který dokáže natočit po vizuální stránce dokonalý film tak "Východ slunce" působí jak chudý příbuzný. Příběh je naivně jednoduchoučký a na celou stopáž nestačí, vždyť prostřední část je jen o tom jak si usmíření novomanželé užívají ve městě (tím nechci říct že je to špatně). Filmu hodně pomáhají herci, zvlášť Janet Gaynor je hrozně roztomilá. Je to ale zábava a když to skončilo mám takovou hřejivě dobrou náladu.

Den mrtvých (1985)

I mistr Romero se někdy utne, co utne ten chlap asi uplně ztratil rozum!!!!!!!! Natočit zombie film bez zombií je opravdu blbost. Celou dobu se tam jen hašteřej vojáci (těm jsem fandil) s doktorama a jediná zombie je připoutaná ke zdi a poslouchá operu ve walkmanu či střílí z pistole (za to salutování jsem měl chuť Romera uškrtit). Ta zombie navíc podává nejlepší hereckej výkon ze všech, protože ostatní jsou všichni tak nesympatický (a hrajou děsně), až mi jich bylo líto. Finální zombie masakr (posledních 20 minut z filmu co trvá 102 minut) je sice dobrej a díky němu má tenhle film aspoň hvězdičku.

Atomové gymnázium (1986)

Začátek je opravdu výborný, zvlášť ten punkovej gang je k popukání, čím déle to trvá tím se to začne okoukávat a není to uplně ono. Sice není nouze o skvělé momenty (mlácení důchodkyně, zastřelení sekretářky), ale prvotní nadšení se ztratí. Celé je to točené tak trochu s nadhledem což je někdy dost ku prospěchu a jindy by to byla větší sranda na vážno, ale celkově mě "Atomové gymnázium" spíš potěšilo. Když to porovnám například se "Surfovejma náckama" tak musím uznat, že se zlepšila i úroveň "efektů," hlavní mutant si nezadá s monstry viděnými v "Červeném trpaslíkovi" a vrcholem jsou scény pouštěné přes negativ, a to se cení :-) Dost dobrá je taky hudba, klasické tóny pro teenagery z 80. let s textem vztahujícím se k filmu. Kdo máte chuť na nějaké to céčko pusťe si to, docela často je to zábava a na těch pár nudných částí rychle zapomenete.

Úsvit mrtvých (1978)

Romero má zvláštní smysl pro humor, který je mi ale sympatický. Zombie jsou zde neuvěřitelně pomalé a když si dáváte pozor, tak docela i neškodné. Lidé si z nich chvílema i dělají srandu a dokonce jim o ksichty rozmazávají talíře se šlehačkou. Právě proto občas někdo zombie podcení a je následně sežrán. Atmosféra tu je chvílemi fakt uvolněná, ale o vypsychované situace tu naštěstí taky není nouze. O kvalitě filmu svědčí i fakt, že při neuvěřitlené délce dvou hodin a devatenácti minut jsem se ani vteřinu nenudil. Herci jsou opět neznámí, snad až na Toma Saviniho. A na konec taková perlička, které si možná někdo nevšiml, představitel Petera, Ken Foree (ten černoch), se objevil i v Snyderově remakeu v roli kazatele z televize a pronáší opět tu stejnou větu: "When there is no more room in hell, the dead will walk the earth ."

Špion, který mě miloval (1977)

Výborná bondovka. Moore září, tak jak jsme na něj zvyklí, Barbara Bach opravdu je jedna z nejhezčích bongirls a navíc má její postava stylové jméno. Agentka XXX, no rozhodně je hustší než Vin Diesel. Mamutím plusem je Richard Kiel alias Jaws/Zub, který žere všechno možné (chudák žralok). A záporák s pistolí s kilometrovou hlavní pod stolem vás spolehlivě nezklame.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

S lepším režisérem by to mohla být opravdu bomba (to se k tomuhle filmu hodí :-) Chvílema je to fakt strašně napínavý, ale vždy to sklouzne k nudný vatě, což je docela překvapivý vzhledem k hvězdný herecký sestavě. Nejvíc se mi líbil (herecky samozřejmě, vzhledově to má Halle Berry v kapse) John Leguizamo, pro kterýho mám prostě slabost. Malá role Stevena Seagala potěší, velmi potěší.

Notting Hill (1999)

Jedna z těch lepších romantických komedií. Julia Roberts tam je opravdu hezká.