Pařba ve Vegas (2009)

Pohodová oddechová jízda, která ovšem není tak zábavná jak by měla (mohla). Na druhou stranu je to příjemné, netrapné, pokoukání a člověk se tak nějak uculuje celý film. Na čtyři to nakonec vyjde, ale jenom díky tomu úchylnýmu číňanovi, kterej si to fakt dával.

Hotel Rwanda (2004)

Ať už reálné nebo zcela smyšlené, jako připomínka největšího masakru konce 20. století, je to výborné. Skvělý Don Cheadle. Potěšil mě také Nick Nolte, na kterého se vždy rád podívám. Co film v mých očích povyšuje, je že nesklouzává k lacinému citovému vydírání, ani nemoralizuje.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Původně jsem byl poněkud otráven tím jak nemožné postavy, hrdinové potkávají, protože jsem čekal něco reálnějšího (a ať mi nikdo netvrdí, že tohle je ze života), ale pak jsem si na odlehčený styl zvykl a docela si to užíval. Ke konci Mendes zvážní a dozvíme se něco i těch životních mouder. Herci ok (zvlášť se mi líbil John Krasinski), hudba taky ušla a občas jsem se od srdce zasmál. Jenom jeho snaha vyobrazit rodinou nefunkčnost mě přišla poněkud vyumělkovaná - aspoň jeden spokojený pár se najít mohl. No ale nakonec proč ne....

Zombieland (2009)

Pohodová oddychovka, ač dosti standartní, potěší pár solidními vychytávkami. Pár připomínek by se sice našlo (ano nemám moc v lásce echtovní loosery), ale na druhou stranu po delší době Harrelson v roli, která se mi líbila. Uteče to jako voda, pár dobrých vtípků se najde a ještě k tomu Bill Murray - no neberte to.

Temná hvězda (1974)

Lehčí absurdnost ani ultra-lacinost by mi vůbec nevadily (právě naopak), ale chtěl jsem vyčítat absenci jakéhokoliv zásadnějšího děje. Jenže Carpenter po sérii zcela pošahaných příhod, přitlačil na temnější strunu a tím u mě rozhodně zabodoval. Takové ukecávání bomby bylo parádní. Stejně tak jako ten mimozemšťan, nebo co to bylo. Prázdnota, bezcílnost a nehostinost vesmíru (nebo mise) byla zobrazena také velmi hezky. Takže pokud se člověk dokáže přenést přes jistou lacinost snímku, je to rozhodně materiál zralý k zhlédnutí.

Howlův kráčející hrad (2004)

Nechápu jakto, ale prostě to nebylo ono. Spoustu zajímavých nápadů, ale film mě nedokázal vtáhnout. Svou vinu na tom má pro mě nepříliš sympatické ústřední duo a byl jsem mimo obraz až příliš často. Animace jako vždy úžasná, ale to nestačí. Lepší tři.

Black Belt Jones (1974)

Přehlídka šílených afro účesů, příšerné hudby, perverzně obtáhlých kalhot a echt ošklivých ženských. Mimo jiné také akční béčko s dosti pochybnými souboji a nelogickým dějem.

Terminator Salvation (2009)

První půlhodina vypadá na nenáročné post apokaliptické béčko, víc než slibně, ale pak se to začne poněkud lámat. Nepatřím mezi lidi, kteří by se nějak speciálně šťourali v nelogičnosti děje obzvlášť u takových filmů, ale ty logické boty tak strašně perou do očí, že se to prostě nedá. Naštěstí to zase tak nevadí, protože film je jedna velká akce a stejně skoro žádný příběh nemá. Peníze jsou na filmu vidět a akce je více než solidní. Baleova role opravdu není nijak moc zajímavá a tak pozornost strhává Sam Wirhington, ale ani on se nějak zvlášť nepřekonává. Uběhlo to docela rychle a neměl sem přes neustálou akci příliš šanci se nudit, na druhou stranu oproti prvním dvěma terminátorům je to ostuda, na druhou stranu asi je to daň za zcela jiný příběh i námět.Ostatně, čekal ale někdo něco jiného? Já teda ne.

Magnolia (1999)

Zajímavá meditace o vině a odpuštění. Nelze přehlídnout excelentní Andersonův rukopis, protože některé scény jsou doslova skvostné. Z herců se mi nejvíce líbil nejen macho Tom Cruise, ale také naprosto histerická Julianne Moore. Neodpustím si ale připomínku. Film měl podle mě skončit, před poslední předpovědí počasí. Byl by kratší, konec by byl podstatně ponurejší a otevřenější což by myslím u takového filmu nevadilo.

Hrob světlušek (1988)

Ač se mi film hodně líbil, nějaké velké emocionální pnutí se nekonalo. A vlastně nevím proč, když všechno mělo jak má být. Malé dítě v maximální míře roztomilosti (takové jakou umí jenom Japonské anime) i postava staršího bratra byla OK. Dost smutně dojemných scén, ikdyž občas tvůrci tlačili dost na pilu. Možná sem to sledoval ve špatném rozpoložení, každopádně bezesporu kvalita, která stojí za vidění.