Voda pro slony (2011)

Po všech stránkách průměrná romance - nedojme, nanadchne, ale vysloveně nebolí. Jenom snad macho Pattinsonova formátu by k sobě potřebovalo šťabajznu jinčích kvalit než je už poněkuď omšlá Reese. Tedy ona nikdy nebyla žádný extra eso. Waltz je super, ale čekal jsem že to bude větší křivák, jenže vedle takového Mirka Dušína se srdcem na pravém místě by každý vypadal jako pojídač dětí :) Zdá se že jako Gyllenhaal má patent na psí pohled, Pattinson se zdokonaluje ve svém "teď se nejspíš rozbrečím" pohledu. Což je bolest, ale jinak je docela sympaťák.

Somrák s brokárnou (2011)

Je dobrý vidět Rutgera na starý kolena v nějakým kousku, zvlášť když je to takto ujetá blbůstka. Jasně hodně samúčelný, ale pro potěchu těla i ducha, já to beru. Eisener má v zásobě pár slušných nápadů a přidal pořádný gore zpracování, ale na druhou stranu se ještě drží relativně při zemi a není z toho úplně nechutná podívaná. Co se dialogů týče, jsou tak strašně dementní, že je musel psát někdo pod vlivem... a jelikož jsem byl pod vlivem taky, docela jsem se bavil.

Darkman (1990)

Slušná raimiho režie, kvalitní záporák a celkove dobrá atmosféra pořádnýho old schoolu. Já byl spokojen. Teda snad kromě nepříliš hezké Frances, to tam mohli střihnout trochu větší havaj. Lepší tři.

Junior (1994)

Arnolda mám rád, moc rád. Mám kupodivu rád i Policajta ze školky nebo Dvojčata. Ale tohle zvěrstvo jsem nikdy nedokoukal, to by prostě bolelo víc než bych unesl. Tomuhle peklu vyhnout se obloukem - tj jediná rada kterou můžu dát.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Přes moji lásku k "hackerům" bušícím do klávesnice rychlostí soudní zapisovatelky a jejich vyskakovacím oknům jsem se dost nudil. Akce je kotel, ale je místy tak dementní, že je to skoro na škodu. Příběh je taky hodně bolavej, tak aspoň obsazení je fajn. Willis je pořád šik, ale svoji hvězdnou chvíli si vybere hned na začátku, když hodi vražednej pohled na potenciálního nabíječe své dcerky. Kdyby to bylo o půl hodky kratší asi bych byl milosrdnější, ale takle ne.

V zajetí rychlosti (2005)

No idealistický až na půdu, od milýho klučiny od vedle, přes trans buznu z recepce, vojcla z Vietnamu až po ostatní závodníky. Ale k čertu - proč ne. Tu a tam je něco takovýho potřeba a když tomu šéfuje takovej frajer jako Hopkins není co řešit.

Zkrat (2011)

Star power jako hrom, šlušivá ex-MMA fajterka Gina a takovej vejvar. Dokud byl na scéně Michael Fassbender, byl jsem ochotem přivřit oči, ale pak už ne. Kromě těch pár docela povedených fajtů tam fakt není vůbec nic - příběh je dementní, zpracování totálně zmatečné a celkově přístup k látce se mi hodně ekloval. Asi jsem příliš odkojen béčkama.

Ecce homo Homolka (1969)

Hodně šílenej film, kde divák sleduje jednu konstatní hádku různé intenzity. Některé scény a hlášky jsou dokonale vtipné, u jiných občas sakra zamrazí a přes velkou nadsázku je to svým spůsobem depresivní věc. Josef Šebánek byl strašnej frajer. Ale i ostatní herci jsou fajn, hlavně Marie Motlová.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Syrový - to rozhodně. Ale já jsem doufal ještě v trochu větší peklo. Ne že by to nebylo hodně hc, ale s maníkem jako je Temuera Morrison by šlo vydojit ještě víc - zvlášť v závěru. I Rena Owen hrála hodně slušně (ten ksicht se na roli parádně hodil, zdálo se, že kdysi to fakt koc byla, ale fet (nebo masky:) dělá své).

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Skvělá, béčková podívaná, která umí přinést nečekaně příjemné stavy, pokud servírována v tom správném prostředí. Ústřední trio, kterému vévodí napudrovaný Jean s blond přelivem, vypadá jako partička kluků, kteří se vymotali z nějakého podniku "pouze pro pány" a jdou si to užit k někomu na privát. Příběh je samozřejmě naprosto nulový, ale překvapí tu a tam povedenou hláškou. Herci jsou taktéž skvost - různě se pitvoří nebo jinak přehrávají, záporák je doslova ultimátní (a nakonci bude lítat) a jako příjemná kuriozitka je tu Kylie Minoque. Na to, že to je film podle bojovky se tu moc nebojuje, což je škoda a je to asi moje jediná výtka. Když už ale k boji dojde, stojí za to - svojí demencí sice nedosahuje kvalit typu závěrečný fajt v kyborgovi, ale svoji si uhraje. Jeanova boule navíc v tomhle filmu žije vlastním životem :)