Nákaza (2011)

Našlápnuto skvěle - hutná, lehce paranoidní atmosféra, doprovázena jako vždy vynikající Martinezovou hudbou a člověk se docela těší až začne pořádnej armagedon. Jenže ztvárnění mě nijak nesedlo, všechno šlo tak jakoby bokem a režisér jenom lehce naznačoval. Spoiler: Navíc se lék najde v půlce a pak už se neděje vůbec nic zajímavého. Asi jsem od toho čekal něco trošku jiného. Škoda protože podobný tip filmu mám rád.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Oceňuji Williamsův výkon, ale jeho postava s nulovou špetkou studu mi byla chvílemi svojí akčností až nepříjemná. Jeho výstupy jsem navíc lehce nestíhal (dobrá to je asi moje chyba) a protože příběh nepříběh je hodně skromný, je hodnocení takové jaké je. Ale řev "Gooooooood mooooorning Vietnam" je klasa - o tom žádná.

Captain America: První Avenger (2011)

No začátek vypadá ještě docela nadějně, ale je to čím dal horší. Minimální nadhled, skoro žádný humor, Evans nemá charisma (což zvýrazňuje příšerný účes), Weaving je solidní, než si oblékne směšnou masku. Akce je sice hodně, ale nemá čím zaujmout (a to ani nenadávám, že opičák se štítem působí docela směšně, pač s tím jsem počítal). Nastup zachráněných vojáků s následným salutováním mi způsobíl bolest.

Nářez (1986)

Romeo a Julie na skatu. No je to hrozná ptákovinka, ale nějakou záhadou to funguje. Scénář tak na tři strany a po pěti větách už je třeba pustit pořádnou osmdesátkovou vypalovačku a nechat maníky sjíždět rampy (ulice, zábradlí, cokoliv,..). Celé je to kouzelně pitomé, což samozřejmě ladí k ultimátní módě 80. let, účesům, hudbě. Top Gun byl nábor pro armádu, tohle zase pro prkno na čtyřech kolech...

Den Šakala (1973)

Poctivý, ikdyž trošku dlouhý thriller, jehož hlavní devizou je poctivé až dokumentární mapování práce všech (nejen) Francouzkých silových složek. Fox se mi líbil, dobře ztvárnil jak naprostou nemilosrdnost tak úžasnou schopnost improvizace (a nebo dokonalého plánování). No na konci jsem mu fandil, přiznávám.

Studený jak kámen (1991)

Koukatelný to je, ale není to ono. Bosworrth nemá moc charisma - o herectví samozřejmě radši nemluvit (ale to vem čert). Příběh jě takové klasické poslepované klišé, kde by si divák mohl odškrtávat jednotlivé položky. Což by nemuselo vadit, ale ani hlášek zde není moc. Motorkáři jsou sice drsnější než nejdrsnější, ale zábavné to je tak max. prvních dvacet minut. Ty upocené tři dávám za mord v posledních 15 minutách, který měl docela šťávu. Jo a taky za Henriksena v paruce :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Jelikož jsem rozený nostalgik Gilova typu, s jeho pohnutky jsem velmi sympatizoval. A radost mi nezkazilo ani to, že si z toho Allen vcelku utahuje. Owen se docela vytáhl, McAdams byla správně nemožná a přestože postava Michaela Sheena byl klasický Allenův terč posměchu, já se nad podoným vševědem vždycky hrozně bavím. Hodně pohodový film, který vás nakopne přečíst si něco od Fitzgeralda nebo aspoň zkouknout Buňuela. Scény z minulosti jsou opravdu kouzelné. Jediná škoda je, že Páříž už dneska není co bývala .. :)

Action Jackson (1988)

Moje srdcovka a suprové akční béčko jako řemen z doby béčkovým bohem požehnané. Hláškama nacpané k prasknutí, sympatickým, nezničitelným a fakt namakaným Weathersem v hlavní roli. Křoví mu dělají jak luxusní ženské, tak hlavně armádá béčkařů, které se míhali akcema té doby (Duke, Landham, Richmond). Celkově strašně pohodová záležitost, která bohužel neudělala z Weatherse hvězdu, což je škoda pač potenciál tu opravdu byl.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Jasný, přímý příběh, osm záporáků, které je třeba oddělat (plus jejich boss), sympatický hlavní hrdina, hromada různých špinavých tríčků a skvělých nápadů, krev stříká proudem ... král Japonského nepohádkového anime.

Nelítostný souboj (1995)

Ukázka mistrovské filmařiny, výborný, porměrně temný scénář a samozřejmě excelentní herci. A to zdaleka nejenom ti dva hlavní, ale i spousta dalších rolí je obsazena naprosto luxusně. Přestřelka je tu jedna, ale má fakt šťávu. Delší délka vůbec nevadí, protože se pořád něco děje.