Drive (2011)

Za pomocí dokonalého soundracku (vždyt "melodickou" část dělal Martinez) a dlouuuuhých záběrů na nehybnou Goslingovu držku, vykouzlil režisér úžasně atmosférickou podívanou, která se šine svým vlastním (pomalým) tempem k nekompromisnímu vyvrcholení. Po meditativně působící první půlce, překvapí brutálnost některých scén. Akce není moc, ale když už je tak má šťávu. Film by ale fungoval i bez ní. Scénář není nijak zázračně objevný, ale jde si vlastní cestou a umí diváka překvapit. Kromě něj jsou skvěle obsazeny i další role, Carey Mulligan působí velmi sympaticky, ale nejvíc potěší samozřejmě Perlman.

Hříšný tanec (1987)

Čert to vem, tahle pitomoučká pohádka s ultra macho Swayzem je prostě nejlepší.

Bez okolků (1967)

Film s fajnovou, temnou atmosférou a zajímavým střihem. Trochu mě zklamalo, že Marvin nebyl zdaleka takovej tvrďák jak jsem doufal (nebo jako například Gibson ve volném remaku). Všichni se tak nějak mordují navzájem a on sám pořádně nikoho neoddělá.

Půlnoční běh (1988)

"Tohle teď příšlo. Vytočí mě to? Ano, naprosto spolehlivě pane." Pár opravdu parádních hlášek, rozmělněných v zbytečně dlouhé stopáži. Logika a chování postav taky dostalo docela nafrak, aby to aspoň jakž takž drželo pohromadě. Navíc je skoro od začátku víceméně jasné jak do dopadne, aspoň že herci jsou docela fajn - hlavně sveřepě čumící Yaphet Kotto. Slušná, pohodová oddechovka, ale nic víc.

Krvavý tábor (1982)

Těšil jsem se, vážně jo. Ale tohle pekelně nudné béčko mě zlomilo tak, že jsem u toho vytuhl a přes mocné přemáhání nejsu sto ten konec dorazit. Sice by se tu našlo pár kuriozitek a všechno je tak nějak hezky béčkově debilní, postavy se chovají jako naprostí ignoranti, záporáci se zle šklebí, ale mě to prostě nesedlo. Ikdyž připouštím že ten opičák byl fakt úlet. Ale vídět Olivii Hussey, jak skončila 13 let po Zeffirelliho majstrštyku, to je skoro smutné.

1492: Dobytí ráje (1992)

Vychvalovat nádhernou Vangelisovu hudbu je asi nošením dříví do lesa, nicméně k filmu neuvěřitelně sedne a jenom díky ní spoustu scén funguje. A už vůbec nevadí pomalejší tempo vyprávění, které Scott nasadí, protože výprava a kamera jsou úžasné. Přízvuk Gérarda je opravdu hodně hutný, škoda že to nenatočili v nějakém jiném jazyku. Hodně se mi líbil Armand Assante, dobře obsazená role.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Pro mě osobně docela příjemné překvapení. Nečekal jsem absolutně nic a nakonec byl v rámci možností docela spokojen. Depp to až na pár momentů nehrotil, takže se na něj dalo dívat celé dvě hodiny. Z ostatních herců se mi taky líbil Ian McShane jako Černovous. Na opačném pólu jistě trůnila Penélope, kterou nemám rád a hlavně ten chcípák hrajícího kněze, kterému se vzbouří hormon, když uvidí nahou ,ehm, panu. Od nejhoršího herce v dějinách Orlanda je to asi posun, ale ne nějak extra velký. Nicméně je nutno podotknout že ta postava je fakt hnus. Jinak se spíše jedná je jednu velkou nonstop akci, která neurazí, ale ani vysloveně nenadchne. Výprava je šik, ale jinak se to drží hodně pri zemi a musí si vystačit se skromnějším bakšišem, tudíž zamrzí absence nějakých pořádných nápadů na oživení bitek. Celkově ale odcházím spokojen a dávám minimálně zasloužené tři.

Hoši z Brazílie (1978)

Námětu o přeživších náccích, kteří se pod vedením doktora Mengeleho snaží o klonování, by asi dneska slušelo nějaké pořádné béčko než klasické drama. Ale špatný film to není, jenom hodně utahaný a zdlouhavý. Obsahuje snad jeden až dva výraznější momenty a napínavý taky moc není. Škoda, protože herci jsou super - zvlášť Peck si svoji zápornou roli docela užívá.

60 sekund (2000)

Cage nemá dostatečné charisma, Angelina s příšerným blond hárem působí taky dost nedomrle. Celé je to neuvěřitelně pitomé a dementní, že to skoro uráží. Nepomůže tomu ani sympatický Duval a rozený dobrák Vinnie Jones. Naprosto debilní film - nemám slitování.

Pterodaktyl (2005)

Strašlivě zábavná monstr srágora. Hned z úvodu na diváka vypálí těžkej kalibr s Turecko-Arménskou hranicí, která je nápadně podobná české dědině a od té doby už to jede. Korunu tomu nasadí ultra macho Coolio, kterej je drsnej až nejdrsnější (jeho herectví spočívá v různém tvarování škvíry mezi očima), ale po setkání s dcerou drsňáka Bradburyho roztaje. Triky mi hodně pripomínaly Souboj Titánů (samozřejmě ten starý). Jinak strašně moc dialogů fakt bolelo, naštěstí po chvíli byla vždycky nějaká ultimátně nablblá scéna. Logika tady dostala strašlivě naprdel a tak se ani Lester neobtěžoval s vysvětlením odkud se ti ptáci vzali. Možná odtušil, že to je stejně fuk. Ten film je klasa a je těžkou konkurencí mých oblíbenců ještěru s Lorenzem. Pro každého fajnšmekra povinost.