Rudovous (1965)

Meditace na téma "dospívání a hledání pravých hodnot v životě" je sice zajímavá, ale sama těžko utáhne tří hodinovou stopáž. Takže místo více konzistentního děje sledujeme spíše epizodické příběhy jednotlivých postav s na pozadí měnícími se prioritami hlavního hrdiny. Občas je to trochu uspávající a faktem je, že tempo zrovna překotné není. Naštěstí to zachraňuje Toshiro Mifune, jehož Rudovous vyzařuje neuvěřitelnou autoritou.

Útěk do divočiny (2007)

Hezká nicméně klasická tulácká road-movie, o hledání sebe sama. Emile Hirsch zvládá svoji roli s přehledem a postavy, které potkává jsou také ok. To doplněno o krásné záběry přírody tvoří celek hodný vidění.

Red Force (1986)

Poctivá osmdesátková béčková akce, nadopovaná pravým synťákovým soundtrackem. Michelle Yeoh sice žádná oslnivá kráska nebyla - ikdyž proti takové Cynthii je to pořád o poznání lepší, ale docela jí to kopalo a to se počítá a navíc Hiroyuki Sanada byl sympaťák. Z první hodky jsem byl hodně nadšen, pak byla poněkud hlušší melo-dramatická pasáž, která (ač překvapivá) mě zrovna moc neoslovila, ale netrvala zase tak dlouho, aby nějak radikálně změnila můj pohled na film.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Kromě těch zápasů, které se mi opravdu nepozdávaly (zvlášt ten rozvleklý poslední) to bylo hodně zajímavé. Mimo hlavního hrdiny mě zaujala i jeho žena, která byla opravdovou oporou. A to jejich první "rande" bylo hodně luxusní :)

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ještě pořád mám narozeniny...můžu si něco přát?Polib mě...... Možná nejsu objektivní pač jsem se na to díkybohu nemusel dívat sám a trochu sme u toho pindali, díky čemuž jsem to vůbec mohl přežít. Některé repliky ( a není jich zas tak málo jsou opravdu pekelné, obzvlášť v kombinaci s koženou Kristen Stewart). Ostatní herci se samozřejmě také zrovna nepředají, ale Taylor Lautner má aspoň muskle ( a nebojí se je ukázat:) Aby to měl film najistotu, kromě úchvatných dialogů se vytasí i s absencí jakéhokoliv smysluplnějšího děje. Fakt, že ženská opraví s maníkem motorku a za pár dnů bez něj nemůže být, ikdyž myslí na jiného raději nekomentuji. Nejhorší na tomhle fimu je to, že se tu není čemu se smát (protože po čase člověk získá na naprosto dementní dialogy vysokou rezistenci ) - je prostě jenom neuvěřitelně nudný.

Great Balls of Fire! (1989)

O životě Jerry Lee Lewise jsem skoro nic nevěděl, což se ukázala jako jednoznačná výhoda, protože mě jeho vzestup a pád velmi zaujal. Rozhodně se nepovažuji za prudérního, ale přišlo mi to docela ujetý :) A to přesto, že Winona na 13 opravdu nevypadala (a taky jí nebylo, že), což nic nemění na faktu, že je prostě hot (ikdyž teprve zrála do krásy). Dennise Quaida mám rád, a ikdyž to s těma ksychtama občas docela přeháněl (předpokládám, že to má být pokus o autenticitu), docela si mě získal, už jenom pro svoji tvrdohlavost a odhodlání dělat si to prostě po svém. Winona tu svou holku hrála také dobře, a Alec zamlada nemůže nepotěšit. K čertu - a ta hudba je parádní.

Ninja commando (1982)

První půlhodka je nic moc,ale po nástupu ninjů se to rapidně zlepší (od té chvíle je film v podstatě nepřetřžitá mela). Nutno podotknout, že souboje jsou obzvláštěny různými vychytávkami, ale ne natolik, aby to nebyl klasický kung-fu tanec. A na ten v poslední době nějak nereaguji (ne potom co jsem objevil Sonnyho Chibu). Ke konci se film láme ve vyslovenou parodii, ale neřekl bych že to je na škodu. Ne že by to bylo špatné, orginálních soubojů si člověk docela užije, ale já přeci jen čekal víc hvězdic, foukaček, lan apod.

Splašený vlak (1985)

S úžasem jsem sledoval hrajícího Erica Robertse, který byl na mojí stupnici břídilů hodně vysoko. Jeho postava ne přéliš inteligentního uprchlíka mi sice docela lezla na nervy, ale zahrál ji fakt solidně. Stejně dobrý byl Jon Vogith v roli pološíleného tvrďáka, nicméně zde to není zase takové překvapení. Ikdyž na mě atmosféra svišticího vlaku moc dojem nedělala, hudba Trevora Jonese mi občas lezla na nervy (ale někdy se mi zase líbila), dobře jsem se bavil. Hodně silný závěr, ikdyž film má pár ne zrovna malých logických chybek, v klidu jsem je odpustil.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Standartní ne-děj by vůbec nevadil, kdyby byl vyplněn solidní porcí akce. Ale to se bohužel neděje, ikdyž když už je, tak většinou stojí za to. Jak už to bohužel v podobných filmech bývá, zápasníci mají výdrž jako kdyby měli kostru z adamantia. Co je ovšem horší, občas se snaží hrát na city a to bylo fakt špatný - podle mě to v takovém filmu nemá moc co dělat, ale možná sem jenom něco nezachytil. Naštěstí toho nebylo zas tak moc (ale ten konec??). Herci OK, pěkně nabušený krůtičky a to já rád.

Legenda (1985)

Na jednu stranu opravdové audio-vizuální hody. Téměř každá scéna (resp. lokalita) je něčím zajímavá ať už v lese nebo v té pevnosti. Také masky byly skvostné. V konstrastu s tím absence jakéhokoliv komparzu, což působí trochu lacině. Celej film jenom pár postav, řekl bych, že by zasazení trochu do širšího rámce neškodilo. Ale třeba to byl záměr. Mladinký Cruise mě sice zrovna nepřesvědčil, ale je vždycky zajímavé vidět dnes proslavené herce zamlada (mimochodem zajímalo by mě co žral za bobule, že do Top Gunu tak nabral :). A na závěr jedno zbožné přání: Chtěl bych mít hlas jako Tim Curry - naprostej mazec tenhle chlap.