Geunyeoreul midji maseyo (2004)

Kouzelně naivní, zábavné a milé stejně jako hlavní představitelka. Člověk nad tím nesmí moc meditovat, jinak by ho mohli napadat myšlenky, co to je za rodinu, co věří cizí ženské než vlastnímu příbuznému nebo, že je děj naprosto předvídatelný - ale k čertu s tím..... Ha-neul Kim je jednoduše dokonalá. A kdo si to nemyslí ať si trhne :)

Zvláštní dny (1995)

Název filmu nelže - doba ve které se odehrává je opravdu zvláštní. Hutná, temná atmosféra, kdy revoluce je za dveřmi a tu pistoli ti k hlavě může dát kdokoliv. Jednoznačnou nevýhodou je dosti odhadnutelný scénář i závěr, kterou se ani nesnaží režisérka nějak důkladně dopředu zakrýt. Herecké obsazení je ovšem parádní - nejvíce se mi líbila Angela Bassett, ale i Ralph Finnes hrál svého veksláka, propadajícího se na samotné dno, hodně dobře. Juliette Lewis příliš rád nemám, což výborně rezonovalo s tímto filmem, jelikož její postava byla nemožná. Přes svoji stopáž jsem se na hodinky ani jednou nepodíval, takže věřím, že 4 si to zaslouží.

Cheongchoonmanhwa (2006)

S točením žánrů je to ošidné, takové balancování na tenkém ledě. Ne vždy se to povede, ale tady to střídání smutku a radosti, smíchu a pláče šlape na výbornou. Dojemné i hravé drama funguje především díky kvalitnímu scénaři a parádnímu hereckému obsazení - jak Ha-neul Kim, které podle mě více svědčí díky své roztomilosti komediální poloha, tak hlavně Sang-u Kwon, s dost příšerným učesem, v úplně opačné roli než v My Tutor Friend. Pár chybek by se našlo, jako standartně zbytečně delší konec, nebo podivné chování páru vůdči sobě navzájem (možná je to v Koreji normální chytit svou přítelkyni za ruku po 3 měsících, pusu po půl roce a sex asi až po svatbě - a nebo se film snaží působit výchovně). Každopádně to jsou jenom drobné chybky na kráse.

Noční dravci (1981)

Na akci je to málo akční, na thriller málo napínavé a na béčkovou nablblost Cobry tomu chybí nadhled. Poslední půlhodina to přecijen trochu zachraňuje a potěší i účast Rutgera Hauera.

Změna stavu (1980)

Zajímavé, poněkud halucinogení pokoukání, ke konci trochu zmatené. Nutno přiznat obstojnou atmosféru, některé scény jsou sice zbytečně natahované (pobýhání opico člověka), ale byl jsem docela napnutej jak to dopadne. A nebyl jsem úplně spokojen, čekal jsem nějakou výživnější pointu.

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Tohle byl můj šálek čaje. Klasická romantická zápletka, kdy jeden je nemožnej, ale samozřejmě se časem pod vlivem toho druhého ukáže, jaké má dobré srdce. Celá absurdnost ještě umocněna pochybnými gangstery, žárlivými štětkami a pár souboji. Ústřední duo hodně fajn - prostě dosti pohodová a vtipná záležitost. Tento film nastartoval můj zájem o Korejské filmy - a Ha-neul Kim :)

Tron (1982)

Sice si osmibity již moc nepamatuji a v paměti mě zůstal snad pouze dosud nepřekonaný R-Type, ale dost sem se bavil. Originální námět i zpracování, které ani dneska nepůsobí hloupě. Občas trochu nepřehledné, ale celkově fajn pocta nejen starým osmibitům, hrám, ale i celkově informatice.

Donggam (2000)

Moje romantická čidla zůstala tentokrát relativně v klidu, ale zase nutno uznat jistou dávku originality. Asi jsem si od úvodní zápletky sliboval více než nakonec mohla poskytnout. Nejspíše to bude otázka pocitu, co je kažopádně jisté jsou sympatičtí herci (zvlášt Ha-neul Kim) a teskné piáno, které mi přišlo otravné už od půlky (neplatí nicméně o skladbě Air).

9 a 1/2 týdne (1986)

Poněkud rozvláčné a chvílemi občas nudné milostné drama. Plytkost děje je vynahrazena různými erotickými hrami, které jsou sice občas zajímavé, ale že bych je musel sledovat dvě hodiny v kuse, to teda ne. Trochu to zachraňují herci - krásná Kim Basinger, zmítající se mezi touhou po klasickém vztahu nebo nových neprobádaných experimentech a Mickey Rourke, který se na roli poněkud výstředního pracháče hodil.

Vánoční koleda (2009)

Levičácká báchorka o tom ktera zlý kapitalista k rozumu přišel a poznal pravé hodnoty v životě:) Podpořená hlavní myšlenkou takového kalibru jako že je lepší rodinu mít než nemít. Zemeckis samozřejmě není žádný břídil a grafická stránky je povedená (až na pár samuúčelných scén nebo honiček). Každopádně závěr v podobě juchajícího, vilného staříka byl přímo z říše pekel.