LEGO® příběh (2014)

Veľmi dobrý nápad a spracovanie všetkých druhov stavebníc do filmu musí nadchnúť každého, kto sa ako dieťa vedel pri legu zabaviť celé hodiny. Tak isto aj príbeh je skvelý. Nádherne vysvetľuje pohľad na lego očami dieťaťa a dospelého, ktorý je vystihnutý úplne dokonale. Ved si len spomeňme, ako deti sme dokázali postaviť z lega úplne čokoľvek, ale v dospelosti je raz návod a výsledná stavebnica, a tá je nemenná čo je škoda. Od detí sa v tomto máme čo učiť, respektíve spomínať.

Emoji ve filmu (2017)

Nápad vôbec nie zlý. Ale spracovanie krívalo na všetky končatiny. Veľmi predvídateľné, humor bez iskry a celkovo hrozne nezapamätateľné. Ale moje tri hviezdy obhajujem tým, čo som videl u malej a teda, že ju to bavilo. Dnes už aj malé deti ovládajú základy práce na smart phonoch a poznajú aplikácie, vedia sa s tým zžiť. Ale pre dospelého nič zaujímavé.

Bruno (2009)

Má sa to asi takto. Oplzlejší, ohavnejší, nekorektnejší a teplejší Borat. Nie zlé, ale občas už naozaj za mojou osobnou hranicou toho, čo by sa ešte malo v TV ukazovať a čo už nie. P.S. kto to nevypne pri scéne s točiacim sa údom, už to dá...

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Neškodné a neurazí. Malá sa pri tom bavila a ja som musím priznať tiež dlho nechápal, čo to vlastne tá zver nezver robí... Myslím, že toto dielko ocenia najmä rodičia, ktorých poteší pohľad na svoje ratolesti. Neviem si predstaviť, čím by to mohlo osloviť slobodného dospelého človeka pri takej konkurencii, aká momentálne vo filmovom priemysle a animákoch je.

Panelák (2008) (seriál)

To sme kedysi so ženou išli bývať na podnájom. Myslím v roku 2009. A tam bola v TV len JOJka a tak som pol roka, ak som nechcel už pred 20.00 večer spať musel pozerať tento skvost. Neurazilo, to nemôžem povedať, ale ked sa to tam medzi všetkými tými párikmi začalo krížiť jak v psom útulku bolo to aj na mňa moc. Toto neodporúčam nikomu, kto má akúkoľvek inú možnosť. Jedna hviezda je asi skôr z nostalgie, kedže na to obdobie mám pekné spomienky, hoci asi ťažko kvôli tomuto veldielu.

Thor: Ragnarok (2017)

Humor, lepší humor, krásna akcia a znova humor. Smiali sme sa ako blázni snád polovicu filmu v kine a s nami celá sála. Tomuto naozaj nieje čo vytknúť. Skvelá hudba, krásna Cate Blanchett, s neuveriteľnou mocou, nové postavy, ktoré naozaj zaujmú a zabavia a finále, ktoré musím priznať som nečakal. Nádhera.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Pri tomto filme je mi záhadou toľko negatívnych hodnotení, ale proti gustu... Pre mňa je toto daľší z prípadov, kedy som z kina išiel, dajme tomu mierne sklamaný, ale BD doma na 140cm uhlopriečke vo vysokom rozlíšení mi toto dielo ukázalo v úplne inom svetle. Už úvod nadväzujúci na koniec Muža z ocele je skvelý, scény s Luthorom, ale aj príchod neznámej na scénu a možno trochu prehnané, ale podľa mňa uspokojivé finále. Vrelo odporúčam.

Deadpool (2016)

Tak toto bola pecka. Extrémny humor, žiadne chodenie okolo horúcej kaše a všetko nasolené priamo do tváre. Striedanie scén, pri ktorých sa naozaj rehocete a tých nazvime to drsnejších je perfektné. K tomu ešte štipka erotiky (ale ozaj len štipka) a máme tu geniálny, drsný, vtipný a nekorektný film. Odporúčam každému, kto má aspoň trochu rád rúcanie mantinelov vo filme.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Po prvom zhliadnutí v kine som nebol vôbec nadšený. To nadšenie prišlo až po opätovnom, doma na BD a pri každom nasledujúcom som si viac a viac všímal detaily a najmä úžasnú hudbu. Finále s absolútne OP Vaderom je už len čerešničkou na torte. Dôkazom je aj to, že moja vtedy šesť ročná dcéra mi v kine zaspala a doma to so mnou videla už snád desať krát (bez nútenia samozrejme).