Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Najlepší seriál z môjho pohľadu. Neuveriteľne strelené a naozaj dokonale spravené a zahrané postavy. Top je samozrejme Sheldon a nekonečné množstvo komických situácií, vyplývajúcich z jeho samotárskeho a zároveň geniálneho pohľadu na život. Veľmi veľa zábavných častí a mne osobne ani vývoj jednotlivých postáv v neskorších sériách nevadil. Dokonca skôr vítam nejaký vývoj, hoci chápem aj to, že humor z posledných epizód a sérií už samozrejme nie je totožný s tým zo začiatkov a niekomu to môže prekážať. 5 hviezd u mňa absolútne jednoznačných...

Příšerákovi (2017)

No takto: plus je celkom vydarený vizuál, ale pre mňa oproti iným moderným animákom veľmi slabý a nudný príbeh a postavy. Vôbec nič ma tam nenadchlo, ani chvíľu som nebol v napätí, čo sa stane a dosť som sa nudil. Pre mňa ako fandu sveta Star Wars bola jedinou ako - tak vtipnou postavou YodaJaga... dve hviezdy dávam za to, že malej sa to ako tak páčilo...

Dunkerk (2017)

Celkom som sa na tento film tešil. Veď aj bolo prečo, režisér temného rytiera a veľká historická udalosť zo začiatku druhej svetovej vojny. Ale sklamanie bolo obrovské, pre mňa naozaj veľmi nezáživný film, s minimom napätia a chýbala mi aspoň nejaká veľkoleposť, nič také som v tom nenašiel. Nesedelo mi prelínanie časových línií, herecké výkony, ani hudba. Škoda.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

No ja neviem. Hodnotenia to má solídne, tržby luxusné, ale nechápem prečo. Na tri hviezdy, pár nápadov fajn, ale inak pomerne nezáživné a hlavne záporák nulový. Čakal som veru viac, hoci SPOILER: vidieť bojazlivého Rocka stojí za to.

Coco (2017)

Ako fanúšika animákov, hlavne po dotlačení mojej ratolesti som zhliadol aj toto dielo. Najprv som omrkol, čo sa o tom píše na čsfd a to bola asi chyba. Nebolo to zlé, ale pre mňa to ani nebolo nič výnimočné na spôsob prvého zhliadnutia Frozen, alebo Vaiany. Emócie nejaké ku koncu boli, ale to to nevytrhne. možno to budem ešte v budúcnosti meniť, ale momentálne myslím, že 4 hviezdy su tak akurát.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Vynikajúca rozprávka, ked ju už malá nechcela pozerať znova, donútil som ju. Hudba mi vyhovuje, vizuál je fascinujúci, postavy veľmi zaujímavé a príbeh takisto. Takto to má podľa mňa vyzerať, rozprávka by mala zaujať deti aj dospelých.

Hněv Titánů (2012)

Naozaj zvláštne hodnotenie tu na CSFD. Podľa mňa perfektná oddychovka a akciou prešpikovaná lahôdka. Worthington hrá tak, ako vždy, bohovia sú bohmi, netvori netvormi a Kronos je kráľ titánov. Vynikajúci film, postupne vygradovaný a naozaj impozantný comeback najväčšieho z titánov. Dal by som štyri hviezdy, ale zaráža ma to hodnotenie tu.

Matrix Revolutions (2003)

Za mojim hodnotením si stojím a zaslúži si to plnú. Vizuálne perfektné, vojna, efekty, všetko hrá. Ale k zakončeniu tohto fenoménu mám predsa len pár výhrad. Prvou sú emocie, tie mi chýbali pri finále. Kým na jednej strane (Sion) boli, na druhej som ich postrádal, nebál som sa o hlavných hrdinov, ale neviem prečo. Hudba? Zlé gradovanie napínavosti deja? Neviem. Každopádne môj pohľad a ani hodnotenie to neovplyvnilo, hoci by som bol radšej, keby som nemal vôbec čo vytknúť ukončeniu tohto fenoménu.

Matrix Reloaded (2003)

Pokračovanie už síce nemá až taký fanúšikovský ohlas, ako jednotka, ale pre mňa je to na podobnej úrovni, len to dalej rozvíja dej a buduje si cestu k finále. Mne osobne vyhovuje aj smerovanie a napredovanie príbehu, ale ešte viac ma fascinujú bojové scény a nové postavy. Merovingian je super, dvojičky naozaj drsné a Belucci je mega sexi... Proste má to všetko, čo to má mať. Staré postavy sú uveriteľné a po otvorenom finále sa každý, koho to oslovilo musí tešiť na záverečnú česť trilogie.

Matrix (1999)

V tej dobe naprostá bomba a ak sa na to človek pozerá aj po dvoch dekádach a je sa aj po vizuálnej stránke stále na čo pozerať, znamená to jediné - predbehlo to dobu. Myslím, že veľké množstvo ľudí tento film donútil zamyslieť sa. Pretože dáva alternatívne vysvetlenie všetkého, čo nás obklopuje a to je fenomenálna myšlienka. Ako daľší dôkaz toho, že toto je nadčasové dielo je treba si uvedomiť, koľko filmov už použilo napr. bullet time. Film odporúčam všetkými piatimi.