Mulholland Drive (2001)

Umně zakrýt nedokonalosti, abychom si mohli myslet, že to třeba bylo schválně umí málokdo. Po finálním zlomu skutečně magické.

12 opic (1995)

Zajimavé? Lákající zpět? S nevyváženými hereckými výkony? Laciné i nákladně strhující? Předvídatelné? Vícevyznamové? S jediným dobrým hudebním motivem? Kdo ví.. (Gilliamovi se ale genialita upřít nedá.)

500 dní se Summer (2009)

Srdce a rozum si dost odporují, těžko určit na čí stranu se přiklonit. Kvality jsou nesporné, ať už Levitt, "originální" nápad nebo audio-vizuo kvality. Nic z toho ale nemůže zakrýt fakt, že Webb tímto filmem debutuje a v některých místech svoji hloubku spíše předstírá. Rozhodně příjemným způsobem.

Hvězdný prach (2007)

Rodinný film v tom nejlepším slova smyslu. Vaughn dokáže některé věci skvěle vypointovat, skoro k dokonalosti, jen mi prostě v jeho specifickém "stylu" pořád něco chybí. Třeba to napraví mutanti.

REC (2007)

Asi od půlky tak expresivní, že nějáká klasická měřítka neberete vůbec v potaz.

Harry Brown (2009)

V podstatě mi vadilo jen pár dílčích maličkostí. Jinak, extrémní začátek a zajímavě podmanivá kamera. Nezatížené tempo vyprávění občas přeruší krátká katarze nebo lekačka. Opravdu hodně silné.

Zkrocená hora (2005)

I když to není úplně stoprocentní, tak jsem byl v závěru tak emočně na maděru, že se jinak hodnotit nedá. Co udělá pár akordů...

Valčík (2007)

Jeden hotel, jeden den, jeden záběr, spousta příběhů. Nesmírně komplikovaný, ale také strašně zajímavý tvůrčí nápad. Kompozičně do puntíku promyšlené a pořád překvapující něčím novým. Dle mého názoru se vyloženě nabízí použití tohoto postupu v dramatičtějším filmu. A ač mi obsah občas připadal nedoladěný, tak závěrečné odhalení a vyjasnění toho co je důležité a co slouží pouze jako pozadí vše opravilo a dodalo snímku krásnou lehkost i panickou naléhavost.

Donnie Darko (2001)

Extrémně chytlavé už od začátku. Naprostá syntéza stylu a obsahu. Opravdu obtížné hledání jakýchkoliv chyb. Nutno víckrát. Mad World...