Já, legenda (2007)

Mistrovské dílo willa, který dovede každý film k dokonalosti. V součastné době ho řadím mezi nejtalentovanější herce a záruku dobré podívané. I'm legend je velice komorní drama o člověku, který stratil vše co miloval a zůstal muj jen jeho jediný přítel-věrný pes. Jako jeden z mála přežil šíření nebezpečného viru a domnívá se že žije na planetě sám, z jeho zmutovavanýma kamarádama, což není tak úplná pravda. Willovo charisma je opravdu obrovské, dokázal celý film utáhnout jen svími pohledy a zahořklím humorem. Odvedl ohromnou práci a nemám moc co bych filmu vytknul. Byl jsem spokojen a to nad míru. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. Hodnocení: 9/10.

3-iron (2004)

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream." Tohle je (zatím) moje první zkušenost s Ki-Duk Kimem, který mě ukázal nový pohled na svět filmů a jejich krásu skrytou v dynamickém příběhu. k lásce nepotřebujete slova, jestli mi chtěl Kim tohle tímto snímkem říct, tak se mu to povedlo. Opradu nepopsatelný film, tak jako hl. herci nepotřebovali slova ke svému nejinternějšímu vyjádření, tak ani já nemůžu mé pocity popsat. Opravdu skvost všech skvostů svou jednoduchostí a dokonalostí, love-story které nemá obdoby. Musím pochválit scény ve vězení, kdy se Tae-suk učí stát se "neviditelným" a opravdu skvělou režii a kameru. Vlastně mohu (spíše musím) pochválit film jako celek i s harmonickým soundtrackem. Hodnocení:10/10.

Suprhrdina (2008)

Strašná bejkárna. Tohle se snad ani filmovému fanouškovy nemůže líbit. Ono nestačí že Hollywood vykrádá "každej" cizokrajnej film, který má velké finanční obraty, on také dělá stupidní parodie na filmy který jim vydělávali. Komerce a nic víc, řekli si: "vydělali jsme balík na Spidermanovi, tak na to uděláme parodii, přitáhneto diváky a budeme mít plný kapsy." Tato parodie jde ve stopách všech ostatních z posledních let (epic movie, děsnej doják....), nic co by nějak změnilo filmové dějiny. Jedná se o otřesně vlezlý a trapný humor, scána jak tam babička prdí v křesle jenom dokazuje tvůrcovu nestydatou a povrchní demenci. Jak už tu párkrát padlo: film který by měl pobavit, tak akorát nasere. Znovu musím pochválit v poslední době pro mě "zbožňovaný" Hollywood, jak my krásně zkazil náladu touhle rádoby komedií. Hodnocení: 1/10 (BTW: pár vtípků ušlo, ale to snímek neomlouvá v jeho blbosti.)

REC (2007)

Ku(r)va tak tohle byl nářez. Od dob záhady Blair Witch sem se takhle nebál. Napínavý příběh z o reportáži z hasičské stanice, která jede na místo kde se něco přihodilo starší dámě. Po sléze se dozví že v budově je vir a nikdo nemůže ven. Nastupují útoky zombie a opravdu děsivá atmosféra. Ve filmu jsou sice chyby a zdlouhavé, zbytečné scény, ale ten strah, který vás ve filmu doprovází a hlavně ten konec(cca posledních 15min.), ten je opravdu neuvěřitelně strašidelný. Bál sem se tak moc, že sem se mi třáslo celé tělo a v jednom okamžiku jsem to chtěl i vypnout, protože to bylo opravdu děsivé. Lekavé scény i krvavé scény lze jedině pochválit. Hodnocení: 10/10. Dodatek: Po druhé projekci mě REC nepřišel tak úžasný, jako jsem ho vstřebával poprvé. Musím trochu pozměnit celkový výsledek a hodnocení o stupínek dolů. Oprava hodnocení: 9/10

Tenkrát na Západě (1968)

Westernová klasika, která asi nemá soupeře. Leone přesně vědel co dělá, skvělá režie,herci,příběh a hlavně hudba!!. tech 5* dávám hlavně za ni, protože hubební složka tu byla více než dokonalá. Ta hlavní znělka na harmoniku, tak tu do smrti nezapomenu. Ve filmu mají jak hlavní kladná postava "Pan Harmonika" tak záporná "Frank" obrovské charisma, ta pohoda a bezstarostnost jakou tihle dva herci zářili, to bylo opravdu úžasné. O režii ani nemluvím, jak Leon natočil čekání 3 padouchů na přijetí vlaku(na začátku filmu), to bylo opravdu parádní = Nic se nedělo, ale přitom mě to stejně neodlepilo od obrazovky a čekal jsem stejně z padouchy, jako by sem tam byl s nima. Opravdu nádhera! Hodnocení:9/10.

Aienji (2003)

Krásný, smutný, nevinný a zářivý snímek asijské filmografie. Mladá a tak hrozně nevinná introvertní dívka, která má smrtelnou, neodvrátitelnou nemoc a nedává to na sobě znát, snaží se to maskovat, ale její smutné oči to prozrazují. Zamiluje se do mladíka z kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Opravdu silné kafe pro každou lidskou duši. Film byl hrozně smutný a ten konec sem si opravdu vzal k srdci a hodně se mě to dotklo (smutně, ale příjemně). Jako vždy skvělé herecké výkony a ve scénáři byla obsažena taková "jemnost" nevím jak bych to jinak popsal, která děj ozářila a dala mu jiskru. Další parádní romantika od našich asijských sousedů. Hodnocení: 9/10

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Už newím jestli si to namlouvám, nebo jestli je to fakt, ale zatim každé asijské,romantické drama co sem viděl ve mně něco zanechalo, v každém sem brečel a v žádném sem nenašel chybu, která by nějak srážela celkový dojem. Prostě "šikmovoký" uměl sakra dobře točit filmy a ještě líp dovedou zahrát svojí roli. Výjimkou není ani Be With You, film znovu zahrál ohromě na emoce, dokázal ve mě probudit soulítost s hl. aktéry a příšerně smutným koncem. Všichni zůčastnění odvedli skvělou práci a jejich nevídanou situaci jsem jim zcela věřil. Drama bylo opepřeno trochou fantazy což tvořilo tento krásný příběh. Konečné vyprávění z deníka deníka manželky Shida Nakamuriho bylo krásné a příjemné vyvrcholení příběhu. Hodnocení: 9/10

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Nádhera!!! Nejde popsat jaké jsem z toho měl pocity, ale byla jich spousta jak dojemné tak srdcetrhající smíchem, prostě a jednoduše tenhle film u mě zahrál na všechny struny a to neskutečným způsobem. Protože na asijské filmy teprve začínám koukat a můj dosavadní nejvišší bod ledovce byl nezapomenutelný a Moment to Remember, myslel jsem že už na takovou hranici filmové dokonalosti nenarazím. Jsem moc rád že jsem se spletl, nedokážu sice posoudit jestli je tento film lepší než aMTR, ale určitě se mu dokáže v mnoha ohledech vyrovnat a stát mu slušným soupeřem. My sassy girl vypráví o Dětinském chlapci a dívce se zlomeným srdcem a o jejich společném přátelství. Film byl podat vtipnou formou a to se tvůrcům vydařilo zcela náramně, jestli vám něco mohu zaručit, tak je to mraky příjemné zábavy a neskonalé vtipné dvojce hl. hrdinů. Opravdu mě někdy až docházel dech jak sem se skvěle bavil. Jak sem pravil na začátku, film hrál na všechny struny, takže vtipné scény dorovnávají ty smutné až místy tragicky smolné a lítostivé, tech sem si hlavně v epilogu užil dostatečně. Jedná se o krásný příběh s eště krásnějším koncem. Jediné co mohu filmu vytknout je scéna s dezertérem(jak už zde bylo mockrát uvedeno). Jinak nemám výhrad a jen vřele doporučuji. Nesmím zapomenout pochválit oba hl. herce, kteří hráli celý film naprosto úžasně a zaslouží si moje uznání= klobouk dolů. Hodnocení: 10/10.

Kasandřin sen (2007)

Už když sem o filmu slyšel, říkal jsem si režie Woody a hl. herci talentovaný Ewan a Colin jako sourozenci, co tomu muže chybět? Musím přiznat že zápletka byla poněkud mrazivě realistická, protože hodně lidí stojí ve stejné situaci jako bratrové a hodně lidí udělá to onu osudovou chybu. Jedná se o film alá život je ironická svině, splň si svůj sen a nes za to následky. Nejvíce mě dostala scéna kdy si oběť vraždy připíjí s bratry a pronese přípitek "na život" což je sarkasmus jako brno už při pomyšlení na jejich plán. Celkový dojem byl velice zdrcující, ale velice slušný. Precizní obsazení a režie. Hodnocení: 7/10

Alvin a Chipmunkové (2007)

Průměrná, oddechovka z Jasonem Lee, který se podle mě spíše hodí do filmů Kevina Smithse a tech by se měl držet. Zasmál jsem se opravdu jen "svátečně". Děj byl předvídatelný a typický (z víjimkou 3 veveráků, který nejenom mluví, ale také zpívají). Myslím že tento film si zamiluje spíše mladší publikum, vystihující asi bude publikum prvního stupně základky. Hodnocení: 5(!)/10