...a bude hůř (2007)

84 minutová černobílá sonda do života (ne)sympatických mániček, které nemůžu soudit, protože jsem tu dobu prostě nezažil. Před tvůrčím týmem však nelze než smeknout, k tématu zkrátka patří depresivní a neutěšená atmosféra, podtržená undergroundovou distribucí. A abych nezapomněl, tohle dílko natočené na koleně strčí do kapsy většinu "velkých" českých filmů. 70%

A co když je to pravda? (2005)

OK, ale z hlavy se to vykouří rychleji než Reese-duch v nemocničním finále... 55%

Air: Zrození legendy (2023)

Žádné skutečné drama ani nuance, jen konverzačka tak úslužná ke všem zainteresovaným stranám a zmíněným globálním brandům, až jsem čekal, že si v nějaký moment sám sobě zatleská ještě i produkující Amazon.

Alone (2020)

V půlnoční sekci nějakého menšího festivalu by se to asi úplně neztratilo, nikdo to tady ale nemá úplně v ruce, což je znát jak z umělého prodlužování některých scén, tak z nijakých herců. Chybí tomu nápady, naopak přebývají příšerné přepjaté monology záporáka, které z něj snímají hrůznost. Měl to být nemluvný Michael Myers, tohle nefungovalo.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Naleštěná, cukrkandlová variace na High School Musical, vyrobená speciálně pro americké předškoláky, kteří ocení, že na ně z pódia nepiští Zac Efron, ale parta potrhlých plyšáků. Když si odmyslíte písničky a veverky, dostanete třetí pokračování Garfielda...

Amazing Spider-Man (2012)

Mělo to být svěží, cool a sexy, je to svěží, cool a sexy. Maximální sympaťák Andrew Garfield JE Spider-Man, Maguire dokonale zapomenut. 80%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Cywe. Blockbuster, za kterej někdo vyhodil 250 milionů dolarů a úplně zbytečně, protože jediná věc, co to drží nad vodou, je neodolatelný cukrovaní mezi Garfieldem a Stoneovou, který nepotřebuje jedinýho trikaře. Webbovi to fakt stoprocentně oddřeli skvělí herci, bez nich by to bylo jen zaměnitelný superhrdinský hopsání, který rozhodně není zábavný celých 142 minut. To ostatně není ani s těma hercema. Ale přece jsem se častěji bavil a usmíval, než... no, nebavil. 70%

Americká krása (1999)

Dokonalé, úžasné, nadčasové. V případě Americké krásy skutečně nezbývá nic jiného, než chrlit superlativy. Atmosféra, herci, scénář - v tomhle filmu je geniální všechno. 100%

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Kdyby Výměnu manželek točili tvůrci Paranormal Activity, vypadalo by to asi takhle. Režisérka v rozhovorech sice říká, že chtěla "dát hlas" Shannan Wattsové, podle mě se jí ale v materiálech ze socek spíše nechtěně podařilo vystihnout toxickou partnerskou dynamiku, kterou sdílí nespočet podnikavých matek závislých na sociálních sítích se svými tichými namakanými psychopaty. Snad jen ne s podobně tragickým vyústěním.

Andělé a démoni (2009)

Zpětně uznávám všechny argumenty proti, prohlídku Vatikánu s přechytralým průvodcem a asexuální průvodkyní jsem ale absolvoval v tak závratném tempu, že můžu jen stěží spílat nad nějakými nelogičnostmi. Nebyl čas zkoumat scénář, nebyl čas smát se béčkovým zvratům, nebyl čas hodnotit herecké výkony. Zbylo jen místo pro napětí a zábavu. A to mi ke štěstí stačilo. 70%